Skocz do zawartości
neocezar

Raspberry + DAC + iPhone/Mac

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam optymalnego rozwiązania słuchania muzyki z Tidala (wersja HIFI) oraz muzyki z qnapa. 

Obecnie Tidala puszczam poprzez Macbooka oraz podpiętego do niego daca fifi nano iDSD (https://audio.com.pl/testy/stereo/przetworniki-c-a/2851-ifi-audio-idsd-le) czyli z maca poprzez USB dalej przez analoga do amplitunera (Anthem MRX-520).

W czym rzecz? Zależy mi na jakości, ale tez na mobilności rozwiązania - chciałbym postawić cos na półce i móc sterować tym za pomocą iPhone, tak aby nie ciagnąć kabli do sygnalu audio do maca. Wpadłem na temat Malinki i teraz pytanie - czy jest mozliwosc podpięcia do malinki mojego daca i sterowania nią za pomocą Iphona? Ewentualnie za pomocą Macbooka  poprzez siec? Czy aplikacja Volumio sie do tego nada? Jak jest z jakością jesli podłacze do malinki mojego daca? Czy malinka/volumio ma na tyle odpowiednie ustawienia, ze przepchnę przez zestaw jakość master z Tidala? Jak jest z zasilaniem, trzeba zmienić na liniowy zasilacz nawet przy zewnętrznym DAcu, czy nie ma to znaczenia? Priorytetem jest jakość, obecnie podpięte do Maca gra to idealnie, chciałbym moc zachować tę jakość.

Czy ktoś z Was ma takie rozwiązanie u siebie? Możecie cos podpowiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zastaw muzyke zagra ale z jakościa to będzie miało mało wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pmcomp napisał:

Ten zastaw muzyke zagra ale z jakościa to będzie miało mało wspólnego.

Dlaczego z jakością będzie miało mało wspólnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo będzie jakoś a nie jakość.

Będzie jakoś grało.

Ani Malinka, ani IFI ani amplituner to nie jest szczyt. Ba, to nawet nie jest wysoki pagórek.

Jak chcesz posłuchać stereo w porządnej jakości to kup z głową dedykowany zestaw do stereo. Player, wzmak i kolumny. Można to zrobić dobrze od budgetu powiedzmy 2.000 zł do budgetu 2.000.000 zł i cieszyć się jakością muzyki i sama muzyka oczywiście. Zmartwię Cię, mozna wydać i 1.000.000 zł bez głowy i z jakością to też nie będzie miało nic wspólnego. Ale zapewne będzie ładnie wyglądać i sąsiadowi się spodoba :) .

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.03.2020 o 15:50, pmcomp napisał:

Ten zastaw muzyke zagra ale z jakościa to będzie miało mało wspólnego.

pacom rozwiniesz swoją odpowiedź, czy tylko piszesz po to tylko, żeby pisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwinąłem ale mój post nie został opublikowany. Na szczęście wisi mi to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.03.2020 o 22:33, pmcomp napisał:

Rozwinąłem ale mój post nie został opublikowany. Na szczęście wisi mi to.

Patrząc na Twoją wypowiedź mogę również stwierdzić (całe szczęście), że Twoja opinia również mi wisi. Nic nie wnosi, jest to jedynie [beeep]burza trolla internetowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciesze sie. widocznie mamy rozne podejscie imoczekiwania do tematu "jakosc audio".

I malinka i ten DAC to w moim mniemaniu jakosc radia mojej babci z lat 50-ych. Jakos gra.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź trollować gdzie indziej, bo tu już nic mądrego nie napiszesz. Swoje 5 minut miałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkazywac możesz jak się golisz temu w lustrze.

Mnie co najwyżej możesz ładnie i grzecznie poprosić :) . Wtedy rozpatrzę twoją prośbę.

Nie wiem skąd się tu wziąłeś, ja grzecznie poproszę ... idź sobie już stąd.

A jak już pójdziesz to do słuchania muzyki kup porządny wzmak stereo, taki z lat 90-ych za kilka stówek. Najlepiej jakąś brytyjską markę. Zje tego kinowego Anthema na śniadanie.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty tak serio? Radzę Ci zmniejsz dawkę o połowę, albo oddaj tacie komputer... Zaśmiecasz mój post i każesz mi stąd iść? Powinni takich osobników usuwać stąd... Jak Ci się nudzi to zrób coś pożytecznego, a nie zaśmiecasz komuś posty mądrościami, które nic nie wnoszą do tematu. Nie będę Ci już niestety odpisywać na Twoje mądrości, musisz znaleźć kolejnego chętnego na popisanie sobie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...