Skocz do zawartości
  • 0
Bogusław

Jak podpiąć Amazon Fire Stick 4k

Pytanie

Witam. Czy ktoś łączył Amazona Fire Stick 4k bądź podobne urządzenie  tv z kinem domowym.Chodzi o oglądanie w Tv Netflix 4k a dźwięk przez kino domowe w dolby Atmos.Amazon ma jedno wejście do portu HDMI , czy wpiąć go do TV czy  do amplitunera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
27 minut temu, Bogusław napisał:

Witam. Czy ktoś łączył Amazona Fire Stick 4k bądź podobne urządzenie  tv z kinem domowym.Chodzi o oglądanie w Tv Netflix 4k a dźwięk przez kino domowe w dolby Atmos.Amazon ma jedno wejście do portu HDMI , czy wpiąć go do TV czy  do amplitunera.

Możesz podłączyć do ampli i wtedy obraz przez ampli do telewizora.
Możesz podłączyć do TV i wtedy dźwięk przez HDMI ARC z TV do amplitunera.
Według mnie żadna róznica a w przypadku gdy będziesz chciał mieć dźwięk tylko z TV to druga opcja wygodniejsza.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Godzinę temu, Bogusław napisał:

Witam. Czy ktoś łączył Amazona Fire Stick 4k bądź podobne urządzenie  tv z kinem domowym.Chodzi o oglądanie w Tv Netflix 4k a dźwięk przez kino domowe w dolby Atmos.Amazon ma jedno wejście do portu HDMI , czy wpiąć go do TV czy  do amplitunera.

Rozumiem.Po dokładnym sprawdzeniu specyfikacji w TV okazało się że mimo wbudowanego Atmosa na wyjściu ARC HDMI daje sygnał Dolby Surrand .Najlepsze chyba będzie podpięcie Amazona do wejścia HDMI Xbox  w amplitunerze.Miałeś do czynienia z takim rozwiązaniem ? Jeszcze nie kupiłem tego bo waham się czy ten albo Ferguson Fbox atv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
1 minutę temu, Bogusław napisał:

Rozumiem.Po dokładnym sprawdzeniu specyfikacji w TV okazało się że mimo wbudowanego Atmosa na wyjściu ARC HDMI daje sygnał Dolby Surrand .Najlepsze chyba będzie podpięcie Amazona do wejścia HDMI Xbox  w amplitunerze.Miałeś do czynienia z takim rozwiązaniem ? Jeszcze nie kupiłem tego bo waham się czy ten albo Ferguson Fbox atv.

Nie wiem co to jest wejście HDMI Xbox, dla mnie wejście HDMI to wejście HDMI i tyle.
A tak naprawdę to sprawdź co Twój TV potrafi wystawić po HDMI ARC, jeżeli może wysłać sygnał w standardzie DD5.1 to spokojnie przejdzie Ci Atmos z Netflix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W amplitunerze wejścia HDMI sa dedykowane do różnych źródeł i jedno jest na odtwarzacz strumieniowy i po wyborze pilotem wyświetla mi taką nazwę.

 Na stronie producenta tv przeczytałem taką informację o wyjściu ARC bo walczę o ten sygnał jak mogę ,dołożyłem nowe głośniki Atmosowe wiec mam 5.1.2 zrobiłem nowe ustawienie w amplitunerze .Napisałes że mam sprawdzić HDMI ARC ale jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Podłącz\ysz stick bezpośrednio do amplitunera i tyle w temacie.

W amplitunerze każde wejście hdmi jest takie samo, opis można zmienić to nie ma znaczenia.

A i jak można wahać się między ferguson jak on netflixa nie ma ... :D :D

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Żadne arc tu nie biurze udziału mylisz sprawy, jeśli do netflixa to nie masz dużego wyboru :) bo nie ma innego po prostu urządzenia w tej cenie wszystkie inne to koszt około 800-1000zł shield tv, apple tv 4k, xbox one, blu-ray sony \ panasonic. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli nie pójdzie atmos z tv do amplitunera gdy stick będzie podłączony do tv, wepniesz stick do amplitunera i tyle.

To czy twój amplituner odbierze bo arc atmosa to loteria tak samo tv czy wyśle, jest wiele przypadków że w tv nalezy wyłączyć eARC i dopieor pójdzie atmos po arc śmieszne ale trak jest w sony...

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak jak już napisał kolega powyżej, z instrukcji powinno Ci to działać a czy będzie i w jakiej konfiguracji musisz potestować sam.
U mnie w połączeniu OLED LG, ampli Denon, działa na kanale zwrotnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam LG Oled E 9 i Pioneer Vsx 934

Koledzy na teraz dzięki .Muszę zamówić ten sprzęcik na Allegro ,może macie sprawdzonego dostawcę ?👌W razie kłopotów będę pisał.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W amplitunerze wejścia HDMI sa dedykowane do różnych źródeł i jedno jest na odtwarzacz strumieniowy i po wyborze pilotem wyświetla mi taką nazwę.  Na stronie producenta tv przeczytałem taką informację o wyjściu ARC bo walczę o ten sygnał jak mogę ,dołożyłem nowe głośniki Atmosowe wiec mam 5.1.2 zrobiłem nowe ustawienie w amplitunerze .Napisałes że mam sprawdzić HDMI ARC ale jak ? 

 

Ale skoro TV wspiera dolby Atmos, to po co ci ten firestick? 

Jeśli wspiera, to tylko aplikacja z telewizora wyśle sygnał dolby Atmos, przez złącze HDMI arc.

 Nie rozumiem, po co ci to dodatkowe urządzenie, skoro aplikacji netflixa jest na TV i LG e9, powinno to śmigać bez problemu.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
1 minutę temu, raf7705 napisał:
Godzinę temu, Bogusław napisał:
W amplitunerze wejścia HDMI sa dedykowane do różnych źródeł i jedno jest na odtwarzacz strumieniowy i po wyborze pilotem wyświetla mi taką nazwę.
 Na stronie producenta tv przeczytałem taką informację o wyjściu ARC bo walczę o ten sygnał jak mogę ,dołożyłem nowe głośniki Atmosowe wiec mam 5.1.2 zrobiłem nowe ustawienie w amplitunerze .Napisałes że mam sprawdzić HDMI ARC ale jak ?

Ale skoro TV wspiera dolby Atmos, to po co ci ten firestick?

W sumie dobre pytanie, E9 wspiera Netflixa z Atmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Może popełniam błąd w ustawianiach ale nie wydaje mi się .Przesłałem wcześniej zdjęcie z instrukcji tv o gniazdach HDMI jakie formaty audio obsługuje i są Dolby Digital ,Plus ,DTS a nie ma Atmos. Telewizor jest wyposażony w głośniki do Atmosa i odtwarza go ale tylko w tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

TO musisz robić coś źle, tak jak już pisałem mam model C9 z amplitunerem Denona i mam Atmos z Netflixa.
Ty masz wyższy model więc dlaczego u CIebie miało by go nie być?
Musisz na spokojnie usiąść i sprawdzić całą konfiguracje, na bank coś masz źle ustawione, albo podłączone.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Powinien wysyłać tego atmosa z netflixa do amlitunera, po HDMI arc.

 

Też uważam, że masz coś źle ustawione.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
1 minutę temu, raf7705 napisał:

Powinien wysyłać tego atmosa z netflixa do amlitunera, po HDMI arc.

 

Też uważam że masz coś źle ustawione.

Dokładnie tak, ja po pierwsze bym sprawdził czy sam amplituner z innego źródła dekoduje Atmosa.
Po drugie, może pytanie głupie ale tak też może być, co próbowałeś oglądać na Netflixie, czy na pewno była w tym filmie ścieżka AAtmos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Może sie komus przyda: Firestick przekazuje Atmosa z Netflix przez wtyczke Kodi i UWAGA! prawidłowo odczytuje mkv z Dolby Vision na tej kompilacji (32-bitowej oczywiscie ) https://github.com/fandangos/Kodi-HDR-Edition/releases/download/19/Kodi19DV-Final-libbluray-aarch32.apk dla płynnego odtwarzania bez zająknięć trzeba tylko przestawić liczbę bufora grafiki z 3 na 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...