Skocz do zawartości
DVB-T(2) INQUIRING

Telewizor 32″(cale)(ewentualnie 32″ -(~) 40″) o rozdzielczości: 4K, m.in. z: DVB-T2(H.265[HEVC], AC-4, HbbTV, HDR, HFR).

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę ten post w dziale: "LCD LED"(ze względu na to, że wydaje mi się ten dział "najpopularniejszym", "najobszerniejszym" spośród wszystkich innych tematycznie zbliżonych - w temacie mojego wątku i postu - na tym forum obecnych i jednocześnie nie widzę inne właściwszego miejsca dla tego mojego wątku, postu na tym forum), jednak zakres mojego "pytania", wątku i postu, obejmuje wszystkie typy telewizorów(niezależnie od typu ich wyświetlacza), czyli np.: LED, OLED, Plazma i "nie wiadomo jakie jeszcze"("wszystkie")... :)

 

Czy dostępne są telewizory o rozmiarze 32″(cali) o rozdzielczości ekranu i wyświetlania, odtwarzania obrazu: 4K(3840 x 2160), zgodne w pełni lub niemal w pełni z wymaganiami technicznymi i eksploatacyjnymi dla odbiorników cyfrowych*("pod przyszły system nadawania naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce" - generalnie i "skrótowo" pisząc: DVB-T2(H.265[HEVC])) m.in. "z": DVB-T2(H.265[HEVC], AC-4**, HbbTV***, HDR, HFR) ?
[Ewentualnie sądzę, że można porozmawiać tu w kategoriach o jakich piszę w tym poście, rozszerzając "calaż" telewizora na przedział: 32″(cali) -(do "około") 40″(cali)], choć z największym uwzględnieniem i docelową "pożądliwością" "calażu": 32″(cali).

Być może jeśli obecnie nie występują na rynku polskim dostępne taki modele, to może pojawią się one z czasem i znajdą swoje "wspomnienie" w tym wątku - "wspomnienie" dokonane przez kogoś.

Uprzedzam ewentualne głosy mogące pojawić się w przyszłości w tym wątku "mówiące", że: "Nie ma sensu, żadnych korzyści dla telewizora o rozmiarze 32″(cali), aby "miał", zapewniał rozdzielczość ekranu i wyświetlania obrazu: 4K - Full HD wystarczy - żadnych różnic w obrazie(dla materiału 4K) pomiędzy "ekranem" 4K, a Full HD na takim "calażu" ekranu nie widać. Dlatego producenci takich telewizorów nie produkują." itp. itd.... :)
To mnie, że tak powiem w tym wypadku: "nie interesuje"... :D Choć jestem w stanie i "przyjmuję różne informacje do wiadomości", argumentacje(rozumiem pewne kwestie) - to, że tak powiem nie o to mi chodzi w tym wątku, lecz jeśli ktoś zechciałby się podzielić informacjami, danymi w tej sprawie(swego rodzaju "bezsens" stosowania rozdzielczości: 4K w telewizorach o rozmiarze: 32″(cali) - wystarczająca rozdzielczość to: Full HD w takim przypadku), to nie zaszkodziłoby to chyba(może nawet pomogło) i zmieściło się chyb w ramach tematyki wątku.

 

http://dziennikustaw.gov.pl/D2019000212501.pdf,

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20190002336/O/D20192336.pdf,

https://satkurier.pl/news/187658/hbbtv-jednak-w-starszej-wersji-201-ale-za-to-obligatoryjne.html.

 

** Dokładniej pisząc, to jest "tu" mowa o kodeku audio: Dolby AC-4(przewidziany chyba tylko "obligatoryjnie" dla odbiornika telewizyjnego zdolnego do wyświetlania obrazów UHD - 4K(3840 x 2160) "poprzez DVB-T2" - punkt: "1. Postanowienia ogólne" w rozporządzeniu "znajdującym się" w pierwszym "od góry" z podanych przeze mnie linków w tym poście). Oczywiście niemal obowiązkowo odbiornik taki powinien odtwarzać również dźwięk w innych kodekach przewidzianych dla kanałów "nie 4K - UHD" odbieranych poprzez system: DVB-T2(m.in. obecnie: DVB-T) w "przyszłym"(i "obecnym") standardzie nadawania naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce co określają chyba "wyczerpująco" dokumenty znajdujące się w linkach, przedstawionych przeze mnie powyżej w tym poście(pod: "*" - trzy linki).

*** Najlepiej chyba, aby była to wersja HbbTV przynajmniej: 2.0.1., ale nie zaszkodziłoby to chyba, gdyby była to wersja: 2.0.2. lub być może teoretyczne nowsze wersje(od tej 2.0.2.) pojawiające się w miarę rozwoju tej usługi.

================================================

Do niczego nikogo nie namawiam. Być może w treści powyższej wiadomości(postu) pomyliłem się niecelowo(mogę się niecelowo mylić w treści tegoż postu). Przedstawiłem tu również swoje prywatne zdanie, opinie, rozważanie oraz wiedzę z którymi nikt nie musi się zgadzać i które mogą być w części bądź całościowo, niezamierzenie: błędne. Za wszelkie zło: przepraszam.

Edytowane przez DVB-T(2) INQUIRING

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...