Skocz do zawartości
Damian Malicki

Kino domowe 5.1.2 układ głośników

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie na forum i przy okazji chciałbym zapytać o opinię bardziej doświadczonych użytkowników odnośnie umiejscowienia głośników kina domowego. Jestem na etapie prac budowlanych i będę rozciągał oprzewodowanie pod głośniki tylko nie do końca jestem pewien lokalizacji tylnych. System jaki chcę zbudować to 5.1.2. W załączniku rysunek pomieszczenie i wrysowane tylne kolumny w dwóch opcjach. Prośba o poradę, która będzie lepsza bądź ew. jakaś inna, a pomieszczenie jest trochę nietypowe więc muszę się gimnastykować. Kanapa będzie maksymalnie odsunięta aby była ta odległość projekcji min 4 m. Z góry dzięki za pomoc.

kino.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.03.2020 o 10:25, Damian Malicki napisał:

(...) nie do końca jestem pewien lokalizacji tylnych. System jaki chcę zbudować to 5.1.2. (...)

Opcja 1 będzie w takim przypadku lepszym rozwiązaniem niż 2.

https://www.dolby.com/us/en/guide/speaker-setup-guides/5.1.2-overhead-speaker-setup-guide.html

 

Edytowane przez southorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja jak w linku, czyli 80 stopni (obrazowo mówiąc, głośniki sufitowe na wysokości jajec siedzącego mena).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylny opcja 2 głośniki bipolarne najlepsze rozwiązanie jeśli za kanapą jest kawałek ściany Nie używaj dipolarnych nie sprawdzają się w przypadku zestawu z Atmos. Głośniki atmosowe na wysokości kolan, resztę skalibruje ci amplituner jak położysz sobie mikrofon na kanapie w miejscu odsłuchu

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80 stopni to nie kolana, tylko j*ca. Nie kieruj ludzi na manowce ;)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...