Skocz do zawartości
jezikk

Projektor + ekran 140" pytania/watpliwosci

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

do pomieszczenie typu jaskinia (rolety zewnętrzne, relatywnie ciemne ściany i sufit) o powierzchni prawie 23m2 przymierzam sie do zakupu projektora i ekranu rozwijanego z sufitu. Jako ze pomieszczenie jest na poddaszu i ma skosy na realnie mam ok 4m płaskiego sufitu i tak tez chciałem powiesić ekran i projektor. Szerokość ok 4,6m

Wysokość pomieszczenia: 270cm
Odległość projektora od ekranu ok 3,5-4m
Ekran ok 3m szerokości (140" przekątnej).
Źródło obrazu: Xbox one X (4k@60hz) - gry, Netflix, Blueray, NC+

 

Wstępnie zdecydowany jestem na Epsona tw9400 i do tego ekran Adeo Professional Tensio 350 (~ 300cm szerokości obszar roboczy).

Ale zanim zamówię chciałbym rozwiać kilka wątpliwości:

1. Czy ten Epson da rade zasilić ekran 140" z odległości ok 3,7-4m i czy zmieszczę się w zakresie regulacji zniekształcenie i zoom?
2. Jaka tkaninę wybrać na ekran, waham się pomiędzy Reference White i Grey (pomieszczenie ciemne, oglądanie głownie w nocy). Czy gray nie będzie dla niego za ciemna (gain 0,8-0,9),szczególnie w HDR. A może jakiś inne ekran bardziej polecacie ? (myślałem jeszcze o suprema kastor pro MG HD Pro i kauber INXLT.169.300)
3. Jak duży pasek rozbiegowy zakupić do ekranu, czy 20cm będzie ok (wysokość ekranu z obudowa to 200cm + 20 rozbiegowy)?
4. Jaki uchwyt sufitowy polecacie i na jakiej najlepiej wysokości zamontować projektor ?
5. Jaki kabel HDMI optyczny (18Gbps) polecicie przy długości 15-20m pomiędzy projektorem z amplitunerem ?

 

p.s. Polecicie jakieś sensowne firmy z okolic Krakowa co się zajmują tymi tematami i mogłyby mi pomoc to ogarnąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podjechac do sklepu i włączyć projektor, ustawić odległość taka jak masz mieć w domu do ekranu, zobaczysz na własne oczy jaka max przekątna uzyskasz bo:

- wg.kalkulatora się nie zmieścisz z zakresem zoom, max 135" z 4m

- możesz się zmieścić bo to tylko kalkulator i są minimalne błędy dlatego najlepiej podjechać i zmierzyć. 

Przy takiej przkatnej brałbym ekran biały 1.0 gain.  Do hdr ten projektor i przy tej wielkości spokojnie wystarczy, bo wg.kalkulatora osiągniesz ok 150nitow na 140".

Uchwyt Peerless-AV PRG-UNV,  sprawdzony i godny polecenia.

Kabel HDMI optyczny purelink fx350 -15-20m sprawdzony i godny polecenia.

Wysokość ekranu jak najniżej do podlogi Ci się uda zawiesić. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tym podjechać do sklepu to mam problem, bo nigdzie go na stanie nie maja a przez problemy z dostawami usłyszałem nikt go nie chce do siebie brać na stan, tylko pod zamówienie.  Obdzwoniłem w Krakowie kilka punktów i te droższe (Sony, JVC) maja na stanie salony audio-video jako pokazowe w swoich salkach ale akurat tego niet...

A czy jest jakis uchwyt sprawdzony co ma mocowanie do sufitu przesunięte do przodu względem mocowania projektora (chodzi o odsuniecie projektora do tylu, pod skos). Kable mam wyprowadzone właśnie przy skosie i tam tez zrobione wzmocnienie pod powieszenie uchwytu, ale teoretycznie jakbym znalazł uchwyt w kształcie S to moglbym wygospodarować kolejne parę centymetrów od soczewki do ekranu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To polecam HCX Warszawa, wybrać się w sobotę aby pomierzyć  zobaczyć i wrócić z projektorem lub bez . Mają wszystko na miejscu. 

Edytowane przez Bipo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłem się do nich z zapytaniem w zeszłym tygodniu, ale jeszcze nie dostałem odpowiedzi. Przypomnę im się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arcanvision.com  , tam uderz .

Pan Robert Wójcik wszystko Ci przedstawi . Okolice Krakowa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...