Skocz do zawartości
Kuba Woźniak

Wybór projektora - rzut z ok. 2,3m z wbudowanym głosnikiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Drodzy forumowicze, zwracam się z prośbą o małą pomoc w doborze projektora. Miałem przez chwilę Optomę HD27e ale przyszła z rysą na soczewce i ją zwróciłem a dzięki temu doświadczeniu już wiem co mi się podobało a co mi przeszkadzało. 

Generalnie potrzebuję projektora do dwóch zastosowań; czasami wyjazdy i biuro a na co dzień sypialnia filmy z miboxa,  który ma wbudowany niezły głośnik (optoma miała 10W i dawał radę super) i da spory obraz z odległości od soczewki do ekranu ok 2,3m (tu niestety optoma leżała - ok 70" po korekcji więc kaszanka total). Niestety w związku z 2 zastosowaniami musi to być projektor a nie tv :)

Obok optomy moim drugim typem był Epson Eh-tw650 - z kalkulatora wynika, że z takiej odległości da ok 90" (to już znacznie lepiej niż 70"...) . Dlaczego nie zdecydowałem się na Epsona a szukam alternatywy ?  Martwię się o głośnik (3W...) i sporo też osób pisze o głośności pracy (w małej sypialni to może boleć) i trochę też mnie martwi słaba ilośc złącz audio. Nie potrzebuję wifi itp.

Moje pytanie jest takie, czy są jeszcze jakieś fajne projektory w przedziale 2-3k, które będą miały wbudowany rozsądny głosnik (min. jak w optomie), fajną jakość obrazu FHD i przede wszystkim dadzą z odległości 2,2-2,3m obraz ok 90" ?

Projektory ST (100" z 1m) chyba odpadają bo nie wiem czy byłoby ok gdyby w sypialni miał powieszony projektor na tak małej odleglości w połowie drogi Widz-Ekran .. mam rację ?

Dziękuję za pomoc

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...