Skocz do zawartości
Gmeru

Philips OLED+984 Bowers & Wilkins | TEST | Takiego telewizora jeszcze nie było!

Rekomendowane odpowiedzi

Philips OLED+984 Bowers & Wilkins | TEST | Takiego telewizora jeszcze nie było!

Takiego telewizora jak Philips OLED+984 Bowers & Wilkins jeszcze w naszej redakcji nie było. To zdecydowanie najlepiej brzmiący telewizor na rynku dodatkowo posiadający wyjątkowo wysoką jakość obrazu.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wyjątkowo obrzydliwy, ale ja jestem raczej tradycjonalistą. :)

Skopane Dolby Vision, jasność niższa niż w C9, o Panasonicu nie wspominając - jak nic referencja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem tego TV więc się nie wypowiem o tą super jakość dźwięku. Ale to jest Philips i standardowo już z fabryki wyszedł popsuty, co jest śmieszne w kontekście jego ceny. Cytuję tu tylko to co napisane w recenzji.

Cytat

Problemy z widocznością detali w czerniach w Dolby Vision

Jak długo Philips ma z tym problem, zdaje się dwa lata? I dalej nie potrafią tego naprawić? Szczegółowy opis problemu sprawia że włos się jeży człowiekowi na głowie:

Cytat

Nie wygląda to na wadę samej technologii, lecz na niewłaściwą prekalibrację telewizora. Detale daje się odzyskać dzięki umiejętnej regulacji parametrów obrazu. Fabrycznie nie wygląda to jednak dobrze i preferowane jest zablokowanie technologii Dolby w odtwarzaczu. W przypadku aplikacji wbudowanych, takich jak np. Netflix, zawsze można ich użyć na przykład zewnętrznej konsoli do gier, by uzyskać HDR10 bez dynamicznych metadanych.

Kupiłem TV z Dolby Vision i to ma działać, a nie że muszę kombinować z zewnętrznymi urządzeniami, żeby cokolwiek obejrzeć tak jak należy!

Cytat

Brak wsparcia dla chroma 4:4:4 (zapewne zostanie to szybko poprawione w update softu gdyż inne nowe modele nie mają tego problemu)

Słynne aktualizacje Philipsa. Poprawią tą chromę, ale zepsują coś innego (np zwiększą jeszcze i tak słaby input lag). Oczywiście to tylko moje gdybanie, ale niczym nie różnią się od gdybania że: "zapewne zostanie to szybko poprawione". Philips ma wyjątkowo złą renomę jeżeli chodzi o firmware TV i jego aktualizacje. 

Cytat

Charakterystyka ekranu pozwala utrzymać tą wysoką wartość, do wypełnienia ekranu bielą, o powierzchni około 35%. Gdy będzie więcej koloru białego, co może zdarzyć się np. przy meczu hokejowym, to jasność będzie spadać, aż do granicznej wartości ok. 130 nitów przy bieli wypełniającej cały ekran.

To jest wada, bo oznacza to agresywnie działający ABL. Konkurencja (LG) potrafi to zrobić o wiele lepiej.

Cytat

MOŻLIWOŚĆ WYKONANIA OSOBNEJ KALIBRACJI DO UHD Częściowa – wspólny balans bieli

Jakiś czas temu traktowaliście to jako wadę. 

Dodatkowo ten TV nie ma HDMI 2.1, co tym roku też należałoby już traktować jako wadę. LG miało HDMI 2.1 już w tamtym roku, myślę że Philips miał wystarczająco dużo czasu żeby zaimplementować ten standard w swoich TV.

Nie rozumiem dlaczego nie wspomniano o największej wadzie tego TV czyli jego cenie. Lepszy obrazowo OLED, pozbawiony wszystkich wad które wypunktowałem, czyli LG C9 w tym rozmiarze kosztuje obecnie 7.8 tys zł. Na dźwięku się nie znam, ale umiem liczyć. Wychodzi, że za ten soundbar muszę zapłacić 16200 zł. Za taką kasę można poszaleć i kupić sobie zestaw Dolby Atmos, który wystrzeli mnie na orbitę. Kto normalnie myślący kupi ten TV za te pieniądze? Jeżeli byłby droższy o tysiąc, dwa względem konkurencji to rozumiem, za tą cenę dostaję porządny soundbar. Ale 16 tys? Czy leci z nami pilot?

  • Plusik 1
  • Dzięki 2
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...