Skocz do zawartości
mejveno

55" do sportu - 4000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Poszukuję telewizora 55” przede wszystkim do oglądania transmisji sportowych live.

1.    Budżet: na ten moment max 4000 zł (zakup planuję w maju br., więc przez te 2 miesiące ceny zapewne jeszcze spadną).
2.    Przeznaczenie: głównie sport (dekoder i/lub aplikacje), w drugiej kolejności Xbox One oraz Netflix.
3.    Co powinien posiadać telewizor? 120 Hz, VA, dobry Smart TV (dużo aplikacji, długie wsparcie i aktualizacje), dobry procesor.
4.    Preferencje co do marki: Samsung lub Sony.
5.    Chciałbym, żeby telewizor służył mi co najmniej przez najbliższe 4-5 lat.
6.    Mój obecny TV to 55" Samsung UE55MU6102 i najgorszy nie jest, przekątna jest idealna do pokoju, ale zdecydowanie brakuje mi matrycy 120 Hz. 
7.    Nie ma dla mnie większego znaczenia jakość wbudowanych głośników, bo planuję dokupić oddzielne głośniki 2.0/2.1 lub soundbar.
8.    Co mnie denerwuje w telewizorach? Smużenie, słaba płynność, brak dobrego odwzorowania ruchu, przycinanie, szarpanie obrazu, artefakty.

W tym  momencie zastanawiam się nad dwoma modelami: Samsung Q70R oraz Sony XF9005, ale nie wiem, który z nich sprawdziłby się lepiej w moim przypadku i tu bym prosił o pomoc (cenne opinie posiadaczy któregoś z tych TV).

Zastanawiałem się też nad tańszymi Samsung Q60R oraz Samsung RU8002. Może do sportu wystarczą i nie uświadczę aż tak dużej różnicy w porównaniu z droższymi modelami z uwagi na ograniczenie jakości obrazu sygnałem z dekodera?
 

Edytowane przez mejveno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, FrankyGoes napisał:

Rozważ Philips 55PUS8804: całkiem dobry obraz i ponadprzeciętna jakość dźwięku.

A czemu jak ktos pyta o benzynowe v6 z  doladowaniem, TY polecasz mu 3 cylindrowego diesla ? :o

  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety 60 Hz, ale moim zdaniem warto sprawdzić - jak Ci się nie spodoba to wybierzesz sobie inny.

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 120 Hz. Po pierwsze płynność ma być na jak najwyższym poziomie, po drugie ma to być telewizor na lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.02.2020 o 21:06, mejveno napisał:

Zastanawiałem się też nad tańszymi Samsung Q60R oraz Samsung RU8002. Może do sportu wystarczą i nie uświadczę aż tak dużej różnicy w porównaniu z droższymi modelami z uwagi na ograniczenie jakości obrazu sygnałem z dekodera?

Jedyną sensowną dopłatą byłaby dopłata do Sony XF9005, który ma minimalnie lepszy upłynniacz. Czy jest on zauważalnie lepszy w sporcie tego nie wiem, takie krążą pogłoski. Musiałbyś sam porównać działanie tego upłynniacza na XF9005 w stosunku do RU8002 w sklepie na przyniesionej na pendrive nagranej transmisji sportowej. Wiadomo że w sklepie jest lipa ze światłem jarzeniowym, ale coś może zobaczysz. Jeżeli nie będziesz widział różnicy usprawiedliwiającej dopłatę to nie ma sensu dopłacać i bierz tańszy model, wymienione Samsungi są spoko.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...