Skocz do zawartości
kamilo1409

LG OLED65C8PLA dysk zewnętrzny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam TV jak w tytule. Mam pytanie odnośnie tego sprzętu, a mianowicie chcąc cieszyć się jakością obrazuw 4k trzeba posiadać filmy, które jak wiadomo zajmują dużo pamięci. Czy tv ma jakieś ograniczenia co do podpinanych nośników? Zastanawiałem się nad pendrive 256gb, ale teraz zastanawiam się czy lepszym rozwiązaniem nie będzie dysk SSD wraz z przejściówką pod USB. Czy wgl tv będzie widział taki dysk? A wy z jakich nośników korzystacie przy odtwarzaniu filmów w 4k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do B7 podpinałem 5TB HDD2,5"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy rodzaj pamięci będzie działał. Pendrive, dyski usb różnych wielkości byle było USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, kamilo1409 napisał:

A wy z jakich nośników korzystacie przy odtwarzaniu filmów w 4k?

Ja od dawna nie bawię się w podpinanie USB, kopiowanie filmów na to, bo to zajmuje czas. Polecam kupić dysk sieciowy NAS, postawić na tym oprogramowanie typu Plex Media Server, zainstalować apkę na TV i po prostu korzystać bez żonglowania nośnikami. Jest to najwygodniejsze rozwiązanie, niestety najdroższe bo nawet prosty NAS swoje kosztuje i do niego trzeba jeszcze doliczyć koszt dysku (ów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, efel napisał:

Ja od dawna nie bawię się w podpinanie USB, kopiowanie filmów na to, bo to zajmuje czas. Polecam kupić dysk sieciowy NAS, postawić na tym oprogramowanie typu Plex Media Server, zainstalować apkę na TV i po prostu korzystać bez żonglowania nośnikami. Jest to najwygodniejsze rozwiązanie, niestety najdroższe bo nawet prosty NAS swoje kosztuje i do niego trzeba jeszcze doliczyć koszt dysku (ów).

W przypadku LG gdzie nie można zainstalować Kodi NAS to nie jest najlepsze rozwiązanie, trzeba pamiętać, że Plex będzie recodował strumień 4K, a to wymaga mocy obliczeniowej po stronie NAS-a czyt. tanie modele nie dadzą rady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, JohnnyCash napisał:

W przypadku LG gdzie nie można zainstalować Kodi NAS to nie jest najlepsze rozwiązanie, trzeba pamiętać, że Plex będzie recodował strumień 4K, a to wymaga mocy obliczeniowej po stronie NAS-a czyt. tanie modele nie dadzą rady...

Mylisz się. Większość filmów dostępnych w sieci, czyli wszystkie kodowane w h264 i h265 nie wymaga transkodowania. Plex transkoduje czasami film jeżeli wybierzemy napisy wbudowane w plik mkv (czyli takie nie z zewnętrznego pliku .srt). Pomaga na to instalacja płatnej apki xplay, czyli nieoficjalnego klienta Plex, gdzie widzisz które napisy będą wymagały transkodowania i świadomie wybierasz te bez transkodowania przed uruchomieniem filmu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż kupię tę apkę i sprawdzę, bo z tego co pamietam to połowa mojej biblioteki ostatnim razem jak testowałem wymagała transkodowania


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mylisz się. Większość filmów dostępnych w sieci, czyli wszystkie kodowane w h264 i h265 nie wymaga transkodowania. Plex transkoduje czasami film jeżeli wybierzemy napisy wbudowane w plik mkv (czyli takie nie z zewnętrznego pliku .srt). Pomaga na to instalacja płatnej apki xplay, czyli nieoficjalnego klienta Plex, gdzie widzisz które napisy będą wymagały transkodowania i świadomie wybierasz te bez transkodowania przed uruchomieniem filmu. 
Miałeś rację, xplay daje radę na WebOS :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 2/24/2020 at 9:53 AM, efel said:

Ja od dawna nie bawię się w podpinanie USB, kopiowanie filmów na to, bo to zajmuje czas. Polecam kupić dysk sieciowy NAS, postawić na tym oprogramowanie typu Plex Media Server, zainstalować apkę na TV i po prostu korzystać bez żonglowania nośnikami. Jest to najwygodniejsze rozwiązanie, niestety najdroższe bo nawet prosty NAS swoje kosztuje i do niego trzeba jeszcze doliczyć koszt dysku (ów).

A jak podłączyć NASa do TV? Przez USB? Problem z WebOS jest taki, że nie widzi dysków sieciowych. Jedyny sposób żeby zobaczył coś z nośników to USB, ewentualnie HDMI ale nie próbowałem tego sposobu bo nie mam NASa. Nie wszystkie serwery dysków mają też HDMI. Drugim problemem tego rozwiązania jest to że dyski muszą być pod TV i będzie słychać wentylatory obudowy i dysków.

Swoją drogą podejście LG ze swoim WebOS który nie wspiera dysków sieciowych jest żenujące, dają możliwość włączania IoT, pralki żarówki a nie dają podstawowej rzeczy jaką jest widzenie dysków sieciowych.

Jak nazywa się ta apka którą można zainstalować na TV żeby działała z Plex Media Serwer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, filt3r napisał:

A jak podłączyć NASa do TV? Przez USB? Problem z WebOS jest taki, że nie widzi dysków sieciowych. Jedyny sposób żeby zobaczył coś z nośników to USB, ewentualnie HDMI ale nie próbowałem tego sposobu bo nie mam NASa. Nie wszystkie serwery dysków mają też HDMI. Drugim problemem tego rozwiązania jest to że dyski muszą być pod TV i będzie słychać wentylatory obudowy i dysków.

Swoją drogą podejście LG ze swoim WebOS który nie wspiera dysków sieciowych jest żenujące, dają możliwość włączania IoT, pralki żarówki a nie dają podstawowej rzeczy jaką jest widzenie dysków sieciowych.

Jak nazywa się ta apka którą można zainstalować na TV żeby działała z Plex Media Serwer?

Oj .... gdzieś dzwoni tylko gdzie?

Nas - podłączasz przez sieć

Apka to np Plex ale jest kupa innych

Mam LG i zero problemów - kupujesz Nas lub stawiasz na czymś serwer multimediów i jazda ... wszystko śmiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 hours ago, Eleonor said:

Oj .... gdzieś dzwoni tylko gdzie?

Nas - podłączasz przez sieć

Apka to np Plex ale jest kupa innych

Mam LG i zero problemów - kupujesz Nas lub stawiasz na czymś serwer multimediów i jazda ... wszystko śmiga


Dzięki, Oj zdecydowanie nie wiem gdzie dzwoni. Czyli wystarczy podłączyć NAS do sieci LAN? Nie podłączam NAS do TV przez USB albo HDMI? Mój LG (LG OLED77C22LA) nie widzi nic w otoczeniu sieciowym (poza oczywiście mojej pralki i innych IoT [lol]). NAS będzie serwerem multimediów i to on znajdzie TV? Jeśli tak jest i dobrze rozumiem sugestię to jak odpalam film z serwera? Czy do tego służy apka np Plex? Czy w WebOS znajdę te apki?

Edytowane przez filt3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie opcje: na NAS tworzysz albo serwer DLNA albo serwer Plex.

Na TV w przypadku DLNA nie potrzeba instalować żadnej aplikacji ponieważ obsługa serwerów DLNA jest w odtwarzaczu webos.

W przypadku plex na tv należy zainstalować klienta plex.

Edytowane przez prodarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inny sposób...

Dobry player który obsłuży video i każdą ścieżkę dźwiękową, ma dużo ustawień napisów oraz możesz mieć w nim serwer

Wszystko to ma np Z9X :)

Musisz zastanowić się co potrzebujesz 

 

 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...