Skocz do zawartości
  • 0
sebad90

Netflix, dolby atmos, soundbar

Pytanie

Witam

Posiadam TV LG 55C8 i soundbar LG SL8Y. Oba sprzęty obsługują Dolby Atmos.

 

1. Podczas odtwarzania materiału z Dolby Atmos z Netflixa w prawym górnym rogu TV pojawia się tylko napis Dolby Vision. Nie ma napisu Dolby Atmos. Pojawia się za to napis Dolby Atmos bezpośrednio na soundbarze. Czy to jest ok?

2. Nie słychać u mnie za bardzo tych efektow z głośników skierowanych w stronę sufitu. Spodziewałem się lepszego efektu. Czy to u mnie jest coś nie tak czy faktycznie ten Netflixowy Atmos nie jest aż tak super jak go zachwalaja? ;) A może to ten soundbar jest problemem? 

3. Skąd jeszcze mogę odtworzyć materiały z Dolby Atmos na tym moim soundbarze? Nie chciałbym kupować odtwarzacza bluray. No chyba że ktoś jest w stanie polecić coś niedrogiego za kilka stowek. Czy jest taka opcja żeby wgrac filmy bluray na laptopa/dysk zewnętrzny i poprzez jakieś centrum multimediow (program na pc lub np funkcje routera) streamowac film do TV a TV przekaże dźwięk z Dolby Atmos poprzez HDMI do soundbara? 

4. Czy jesli będę miał na laptopie/pc film w bluray z Dolby Atmos i podłącze go przez HDMI do TV to będzie to działać? Zależy mi żeby TV przekazał tego Atmosa do soundbara.

5. Nie jestem zbytnio zadowolony z bassu w moim soundbarze. Lepiej grały moje głośniki Logitech Z623 podłączone do TV przez kabel optyczny. To jest normalne że soundbar za ponad 2k pln tak gra? Możecie polecić jakiś inny soundbar w podobnych pieniądzach?  Patrzyłem na JBL 3.1 ale ten subwoofer jest tak wielki jak mebel 😂 I ostatecznie wybór padł na ten SL8Y...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...