Skocz do zawartości
  • 0
Adam Ko

Philips 50PUS7303 Zacinanie obrazu?

Pytanie

Witajcie.

Mam pytanie odnośnie telewizora marki Philips - Model 50PUS7303

Telewizor ten zakupiłem kilka miesięcy temu po tym jak padła matryca w moim poprzednim (5 letnim)
Odbiornik jest w porządku, ma wszystko to czego od niego oczekiwałem w tej cenie i nie mam jako tako do niego zastrzeżeń ale jest jedna rzecz, której nie potrafię zrozumieć.
Oglądam dużo filmów bądź seriali w takiej formie, że zrzucam je z komputera na Pendrive'a i podpinam pod usb w telewizorze.
Problem polega na tym, że znaczna większość filmów strasznie klatkuje - mam wrażenie, że najbardziej podczas ujęć w slowmotion.
Obraz czasem się pikselizuje i wygląda to bardzo nie ładnie a szczególnie gdy w filmach dzieje się coś w ciemnej scenerii, bywało też, dźwięk nie grywał się z video a na laptopie wszystko odtwarza się idealnie.
Gdzieś wyczytałem, że to może być wina słabej (50Hz) częstotliwości odtwarzania ale wątpię by mój poprzedni Samsung miał ją na wyższym poziomie , bo też kosztował trochę ponad 2000 zł i miał bodaże 40' a widzę, że 100Hz i 120Hz występuję raczej w większych telewizorach.
Macie jakiś pomysł na co to może być? 
Może jakieś ustawienie bądź kalibracja by pomogło? 
Próbowałem się tym bawić jak wykryłem problem ale niestety zupełnie się na tym nie znam.
Przeszukałem forum pod kątem mojego problemu, ale niestety nie znalazłem podobnego tematu jeśli chodzi o ten telewizor. 

Z góry bardzo dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam.

Zapewne nie pomogę, ale może masz "zaśmieconego/obciążonego" androida w tym TV ?

Może przywróć ustawienia fabryczne i wtedy sprawdź ?

Może słaby procesor w TV 

 

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Miałem ten model tylko w 55". Łykał wszystko z dysku po usb, nawet 4k z HDR. W czym odtwarzasz? Przez Kodi u mnie wszystko szło ok natomiast standardowy odtwarzacz miał problem z niektórymi plikami i klatkowal.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
4 godziny temu, Gatar napisał:

Witam.

Zapewne nie pomogę, ale może masz "zaśmieconego/obciążonego" androida w tym TV ?

Może przywróć ustawienia fabryczne i wtedy sprawdź ?

Może słaby procesor w TV 

 

 

 

Zachowuje się tak od początku, więc zaśmieconego androida bym odrzucił.

Ale przywrócić fabryczne mogę spróbować. 

Dziękuję! 

3 godziny temu, makakam napisał:

Miałem ten model tylko w 55". Łykał wszystko z dysku po usb, nawet 4k z HDR. W czym odtwarzasz? Przez Kodi u mnie wszystko szło ok natomiast standardowy odtwarzacz miał problem z niektórymi plikami i klatkowal.

Co znaczy odtwarzać przez Kodi? To jakiś program? Zaciekawiło mnie to 

U mnie odtwarzam standardowe, wkładam nośnik USB wchodzę w źródła - > USB i klikam włącz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kodi to aplikacja na androida , taki kombajn multimedialny 

fajna  sprawa tylko dosyć skomplikowane w ustawianiu i po jakimś czasie może coś nie działać to trzeba konfigurować od nowa . Ale znajdziesz tam wszystko seriale , filmy , transmisje sportowe , bajki itp. Polecam wbić na yt kodi poradnik jest mnóstwo filmików jak to ustawić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Godzinę temu, Damianos19932 napisał:

Kodi to aplikacja na androida , taki kombajn multimedialny 

fajna  sprawa tylko dosyć skomplikowane w ustawianiu i po jakimś czasie może coś nie działać to trzeba konfigurować od nowa . Ale znajdziesz tam wszystko seriale , filmy , transmisje sportowe , bajki itp. Polecam wbić na yt kodi poradnik jest mnóstwo filmików jak to ustawić 

Ok na pewno to sprawdzę, ale rozumiem że mogę używać tego programu również jako odtwarzacz do własnych plików tak jak pisał kolega wyżej? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

możesz   podpinasz pendrive i odtwarzasz film . Kodi służy do strunieniowania na ekran komputera , tv , telefonu treści z internetu 

Edytowane przez Damianos19932

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dla mnie Kodi jest świetne ze względu na katalogowanie posiadanych zasobów, pobiera okładki i opisy filmów, wystarczy że podasz które foldery ma sobie skanować. Jest super odtwarzaczem gdzie pobranie napisów zajmuje kilka sekund, filmy działają bez problemów no i obsługuje też IPTV. Jest to faktycznie kombajn ale do wszystkiego można sobie dojść powoli w zależności od tego czego się potrzebuje. Ubolewam że na Samsungu obecnym nie mogę go zainstalować.

Edytowane przez makakam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
4 godziny temu, Damianos19932 napisał:

Kodi to aplikacja na androida , taki kombajn multimedialny 

fajna  sprawa tylko dosyć skomplikowane w ustawianiu i po jakimś czasie może coś nie działać to trzeba konfigurować od nowa . Ale znajdziesz tam wszystko seriale , filmy , transmisje sportowe , bajki itp. Polecam wbić na yt kodi poradnik jest mnóstwo filmików jak to ustawić 

KODI jest tez w wersji na windowsa, iOSa, linuxa i rasberry pi, a nie tylko na androida.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ok, aktualnie telewizor musiałem oddać niestety do serwisu, jak wróci to na pewno sprawdzę tą aplikację, bardzo Wam dziękuję. 

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś rady, to chętnie poczytam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

1. nie używaj wbudowanego odtwarzacza, ten się sprawdza różnie (też dobrze w większości przypadków, ale jak jest użyty "nie standardowy" kodek, to może tak szarpać), albo Kodi jak powżej, ewentualnie, używam osobiście, mx player - jest, wg mnie, bardziej plug'n'play niż kodi i nie znalazłem jeszcze pliku, z którym miał problem

2. problemem może być użyte usb - niewystarczajaca wydajność. miałem takie przypadki, że z usb był problem, a po przegraniu na dysk zewnętrzny wszystko ok. ale, obstawiam punkt 1 i uroki wbudowanego odtwarzacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...