Skocz do zawartości
kuniu

Coś z innej beczki - podświetlenie tv

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Tu przedstawiam mój nowy zakup gotowego podświetlenia do tv. W moim przypadku 65”.

Wiem dużo jest z AliExpress podświetleń. Nie mniej nie każdy kupuje z Ali. Cena z przesyłka około 50£.

 

 

fce3d9764d04bae97b882cfee7ba438a.jpg7bf0325c93f5f7dd76597c40a6207ff1.jpgee060a59a847e9564eab98b18f627795.jpgf0206db44d235f5485108d92a8191e92.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.02.2020 o 18:32, kuniu napisał:

Cześć wszystkim. Tu przedstawiam mój nowy zakup gotowego podświetlenia do tv. W moim przypadku 65”.

Wiem dużo jest z AliExpress podświetleń. Nie mniej nie każdy kupuje z Ali. Cena z przesyłka około 50£.

Taśma LED przyklejona do TV? Ładnie to wygląda, możesz zrobić zdjęcie tyłu telewizora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taśma LED przyklejona do TV? Ładnie to wygląda, możesz zrobić zdjęcie tyłu telewizora?

834586ac989b5dd3f6a423f43b90402a.jpg

Proszę bardzo. Sorki za bałagan z kablami. Może kiedyś się wezmę za to ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KSa 7000 też miałem oklejonego:
YhBZHOr.jpg
hQlKLZp.jpg

A OLED już tylko z lampką obok, bo nie ma potrzeby maskowania niedoskonałej czerni:
KFYoQ9J.jpg

Generalnie dobrze mieć jakieś oświetlenie za ekranem, teraz to odwykłem całkowicie od takiego oglądania w ciemności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze nie ma znaczenia czy to OLED czy led. Kwestia wyboru. Ja tęsknie za philipsem. Tylko w sumie za ambilightem.

Miłego ;) zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fjubens

Taśmę led miałeś przyklejoną do obudowy tv? Na zdjęciu dolna taśma jest oddalona. Sam się zastanawiam aby obkleić swój tv, ale czy nagrzane ledy nie uszkodzą telewizora. Myślę nad taśmą 5050 60led/m a potrzebuję 3m.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jedna taśma. Co do wiszącego są modele 4 metrowe. Wtedy idą po bokach.

Klei się na taśmę 3m która jest podklejone pod ledy. Odrywa się pasek i przykleja taśmę z ledami do tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wolałbym okleić górę i boku, dlatego 3m. Tylko czy taka taśma z ledami nie uszkodzi tv? Podczas pracy ledy się nagrzewają a to daje dodatkowe ciepło w kierunku matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym chciał ci odpowiedzieć na to pytanie abyś był spokojny.
Zależy chyba od producenta tych ledow. Nie jestem ekspertem ale myśle ze nie maja wpływu na matryce.

Zawsze możesz jakaś tekturę nakleić a później taśmę led.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje: jak myślicie, czy taka listwa pomoże zamaskować nieco light bleed/wycieki światła występujące przy krawędziach? Są one widoczne tylko wieczorem przy oglądaniu po zmroku, ponoć każdy z interesujących mnie tv tak ma, a Oleda nie zmieszczę. Jeśli ma pomóc, to jaki kolor wybrać, ma to znaczenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, ArniR26 napisał:

Odkopuje: jak myślicie, czy taka listwa pomoże zamaskować nieco light bleed/wycieki światła występujące przy krawędziach? Są one widoczne tylko wieczorem przy oglądaniu po zmroku, ponoć każdy z interesujących mnie tv tak ma, a Oleda nie zmieszczę. Jeśli ma pomóc, to jaki kolor wybrać, ma to znaczenie ?

Tak, różnica jest ogromna w tym zakresie dla ekranu. Tylko mechanizm jest (mniej więcej taki):

Taka listwa dla IPSa, który nie jest FALDem co najwyżej podniesie 'jakość' czerni na akceptowalną.

Dla VA podniesie do poziomu, który jest już mocno zadowalający.

Chociaż nawet w kontekście monitora takie dwa paski LEDowe zdziałały cuda mimo iż jest na IPS i tak wygląda bez oświetlenia, a tak z paskami LED.

Początkowo to mi się płakac chciało jak go dostałem, za sprawą LEDów został i zadomowił się na dobre.

Kolor? Tylko i wyłącznie biały, można się jedynie sprzeczać czy neutralny/zimny czy ciepły. Wg preferencji. Niektórzy dają żółte, fioletowe czy inne kolory jeszcze, ale jeśli chcesz przede wszystkim poprawić jakość czerni to nie widzę sensu iść w kolorowe.

sgpB37l.jpg

WjUKySE.jpg

 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ze pomoze. Wystarczy, ze lampke za tv ustawisz i bedzie lepiej. Barwa neutralna , najlepiej ciepla biel.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...