Skocz do zawartości
powereq

Philips OLED 804 teoretyczny ATMOS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem posiadaczem Philipsa OLED 804 oraz Yamahy rx-v685 do kompletu mam zestaw głośników 5.1.2

Kupując tv nie myślałem nad tym jak będę transportował dźwięk do amplitunera wszystko miało być zgodne z Atmosem i w teorii jest.

Próbując wszytko podłączyć i uruchomić zaczęło się większe dociekanie i wyszło na jaw że:

Philips ma hdmi 2.0b i w teorii obsługuje Atmos ale nie może go przesłać bo nie ma zaimplementowanego feature z hdmi 2.1 czyli E-ARC

Yamaha ma hdmi 2.0b i po update ma E-ARC i chętnie przyjmie taki sygnał. 

Patrząc na to, że moim playerem jest tv z androidem, który ma kodec Atmosa uświadomiłem sobie, że nie mam szansy wydobyć Atmosa z tego TV.

Proszę dajcie znać jeśli macie jakieś inne pomysły lub jakieś zaawansowane ustawienia które pozwalają to uruchomić. Jeśli nie to pewnie zostało mi tylko liczyć na update tv. Natomiast nie słyszałem żeby Andoroid 10 miał coś zmieniać w tej materii.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, powereq napisał:

Kupując tv nie myślałem nad tym jak będę transportował dźwięk do amplitunera wszystko miało być zgodne z Atmosem i w teorii jest.

Nie jest. TV nie jest zgodny z Atmosem. To że umie odtworzyć ścieżkę Atmos za pomocą swoich głośników stereo nie czyni tego sprzętu w pełni zgodnego z Atmosem. Nie wiem czy jest jakikolwiek telewizor z Androidem, który umie przesłać za pomocą ARC Atmosa z każdej apki, nawet w okrojonej wersji np takiej którą umieją OLEDy LG czyli Atmosa skompresowanego w strumieniu Dolby Digital+.  Jedyne co mi przychodzi do głowy to popróbuj różne apki Kodi i SPMC i zobacz czy nie pojawiły się tam jakieś opcje związane z umieszczeniem Atmosa w strumieniu Dolby Digital+

16 godzin temu, powereq napisał:

Jeśli nie to pewnie zostało mi tylko liczyć na update tv.

Nie doczekasz się. Skoro jest już HDMI 2.1 to jaki interes miałby Philips updatując swoje telewizory? Szczególnie że ta firma ma fatalną obsługę serwisową swoich TV i jedyne czego możesz się spodziewać po nowej wersji oprogramowania to tego że coś przestanie działać, a nie że dodali nowy przydatny ficzer.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej chyba wystarczająco Ci wyjaśnił sytuację. Dodam jedynie, że ATMOS jest dodatkiem do DOLBY TRUEHD  i tak jak powiedział Efel jedynie w Netflixie możesz go znaleźć dołączonego w DD+. Tak niektóre tv  LG wysyłają taką ścieżkę do zewnętrznego sprzętu (pomimo braku HDMI 2.1) Co do androida to z tego co czytałem to nowy shield TV ma wsparcie dla Atmosa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...