Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Homar1993 napisał:

Nie zgodzę się kompletnie , miałem LG B9 i pod względem jasności to XF miażdży go i to tak spokojnie ze 2 razy . Na oledach obraz dla mnie jest przygaszony tak jakby wyciągały maks 700 nitów i to było ich maksimum

no jak oglądasz wieczorami z max jasnością to fakt - lcd jest dla ciebie :) - jak pisałem - jak ktoś patrzy tylko na jasność to jaśniejszy lcd jest jedynym słusznym wyborem 

ale wiesz że warunki kinowe to 120nitów ?  z tym sobie radziły już plazmy 

24 minuty temu, Homar1993 napisał:

wiesz co ja oglądam materiały z dolby i bez dolby i dla mnie czerń jest super , faktycznie blooming występuje ale jeśli w filmie są czarne sceny to są one czarne tak jak maja być .  

tak tak - 50 stref i jest smolista czerń - może jak świwatło wieczorem zapalone a ty siedzisz 4-5m od tv

podsuń się na 1,5-2m i zgaś światło - czar pryśnie - jak i czerń

 

podsumowując - jesteś mało wymagający co do czerni a bardzo co do max jasności - typowe dla dziennego ogladania

ja max jakości wymagam wieczorem 

Edytowane przez klaus71
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uźywałem różnych trybów jasności, wygaszania stref, kontrastu itp... wszędzie efekt był beznadziejny. Jedynie zmniejszenie jasności na prawie minimum dawało efekt jednolitej czerni, ale wtedy wszystkie detale w ciemnych scenach są niewidoczne, a i 1000 nitów którymi się tak Sony chwali można wyrzucić do śmieci. Na zdjęciach jak dobrze pamiętam to był tryb standardowy.

  • Haha 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, klaus71 napisał:

no jak oglądasz wieczorami z max jasnością to fakt - lcd jest dla ciebie :) - jak pisałem - jak ktoś patrzy tylko na jasność to jaśniejszy lcd jest jedynym słusznym wyborem 

ale wiesz że warunki kinowe to 120nitów ?  z tym sobie radziły już plazmy 

tak tak - 50 stref i jest smolista czerń - może jak świwatło wieczorem zapalone a ty siedzisz 4-5m od tv

podsuń się na 1,5-2m i zgaś światło - czar pryśnie - jak i czerń

 

podsumowując - jesteś mało wymagający co do czerni a bardzo co do max jasności - typowe dla dziennego ogladania

ja max jakości wymagam wieczorem 

to się zgadza oglądam wieczoremi na trybie kino pro . Rzadko chodzę do kina , przeszkadzają mi ludzie wokół wolę się skupić na filmie bez siorbania i słuchania co kto zrobi z kim wieczorem 😂  no jakby tak ludziom zaświecić tysiącem nitów  w kinie to by było śmiesznie 😂

Ogladam w różnych warunkach i fakt siedzę 2 m przed tv i czasami jest zapalone i światło.  Jasnę może i czar pryśnie póki co się nie zawiodłem 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem że xg8596 nie ma dolby vision. Oglądam Netflix i dolby vision jest, mogę normalnie ustawiać parametry jasności dolby vision podczas filmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Oglądając telewizję w całkowitej ciemności można dostać oczopląsu.

To jak patrzenie się na żarówkę.  Moim zdaniem telewizję powinno się oglądać przy włączonym dodatkowym źródle światła  - w całkowitej ciemności można oglądać film na ekranie projektora, bo tam patrzymy na światło odbite i nie męczy to wzroku. Nawet na marnym projektorze za 2000zł efekt "kinowy" jest znacznie lepszy niż na telewizorze za grubą kasę. Pewnie stąd sie bierze to poszukiwanie idealnej czerni w tv. Osobiście wolę oglądać dobry obraz IPS z każdego miejsca w pokoju, niż siedzieć nieruchomo z głową w osi telewizora przy matrycy VA, bo inaczej kolory blakną i wyglądają jak sprana szmata, ale każdy ma własne preferencje. 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.06.2020 o 15:06, max650 napisał:

osobiście wolę oglądać dobry obraz IPS z każdego miejsca w pokoju, niż siedzieć nieruchomo z głową w osi telewizora przy matrycy VA, bo inaczej kolory blakną i wyglądają jak sprana szmata, ale każdy ma własne preferencje. 

Ale IPSowi tak poteznie brakuje zakresu kontrastu, ze nie nadrobisz tego mala lampka wieczorem. Poza tym, a moze wrecz przede wszystkim, IPS ma problem z srebrzeniem czerni pod katem, a to sprawia ze pasy kinowe sa po prostu szare pod duzym katem. Na to zaradzic mozesz tylko OLEDem albo VA z szerokimi katami jak Samsung  czy Sony w szczytowych modelach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym xd8596? Chętnie bym kupił 55 cali bo za poniżej 3 tys wydaje się to bardzo dobry zakup i w testach HDTV np. widać, że mamy świetny jak za tą cenę HDR, niezła jak na IPS czerń. Jednak jak widzę oceny na RTINGS i poniżej 6 pkt w HDR w filmach i ogólnie kategorii filmy to trochę się martwię. Bo TV głównie do filmów, sportu i konsoli. Input Lag też widzę, że wysoki ale w każdej recenzji inny. 

Mam w głowie ten tv oraz LG SM8600 (żałosne podświetlenie mnie odstrasza). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kąty patrzenia są ważne? Bo jak nie to według mnie nie ma sensu iść w matrycę ips.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...