Skocz do zawartości
bazookie

Konfigurowalne wyjście HDMI

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Potrzebuję porady. Czy w nowych amplitunerach Onkyo, powiedzmy TX-RZ3100, wyjścia HDMI są przełączalne? Tzn. czy można wybierać systemowo z którego wyjścia HDMI mogę w danym momencie puścić sygnał?

Pytanie wiąże się z problemem, jaki mam obecnie. W moim CA CXR200 wyjścia są lustrzane. W momencie jednoczesnego wpięcia dwóch wyświetlaczy, w tym jednego optykiem, zanika sygnał ze wszystkich źródeł. Ratuje mnie jedynie fizyczne wypinanie przewodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne jesli na wyjściach HDMI masz inne parametry obrazu np. rozdzielczość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, pmcomp napisał:

To normalne jesli na wyjściach HDMI masz inne parametry obrazu np. rozdzielczość.

TV 4K, projektor 4K.

Oba jednocześnie nie mogą być wpięte pod ampli. Oczywiście w danej chwili korzystam tylko z jednego wyświetlacza.

Ba. Wczoraj ogładałem film z odtwarzacza BD podpietego bezpośrednio do projektora. Audio puszczone z drugiego wyjścia HDMI do ampli. Do wyjść amplitunera podpięty tylko TV (oczywiście wyłączony). Podczas seansu zaniki dźwięku. Po wypięciu TV wszystko OK.

Nie wiem już co o tym wszystkim sądzić. We wszystkich HDMI zgodne HDCP 2.2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem Ci, że w Marantz i Denon, można wybrać manualnie, jedno HDMI.

No i przepuszczają HDR, a szkoda z tego nie skorzystać, szczególnie przy proju x7900 (też go mam).

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, bazookie napisał:

TV 4K, projektor 4K.

Oba jednocześnie nie mogą być wpięte pod ampli. Oczywiście w danej chwili korzystam tylko z jednego wyświetlacza.

Ba. Wczoraj ogładałem film z odtwarzacza BD podpietego bezpośrednio do projektora. Audio puszczone z drugiego wyjścia HDMI do ampli. Do wyjść amplitunera podpięty tylko TV (oczywiście wyłączony). Podczas seansu zaniki dźwięku. Po wypięciu TV wszystko OK.

Nie wiem już co o tym wszystkim sądzić. We wszystkich HDMI zgodne HDCP 2.2.

Hmmm, a to dziwne. Obejdź amplituner.

Już dawno nie przepuszczam obrazu przed amplituner. Kup sobie splitter 4K dla obrazu a tylko dźwięk daj do ampli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Jestem po testach.

1. Matrix HDMI 4K 4x4 (XcolorSpace). Głupieje przy optyku, tzn nie przepuszcza sygnału a dodatkowo wpięty do niego dekoder nc+ traci synchronizację co ok. 5 minut. Grzebanie przy EDID nic nie daje poza jeszcze większym zamieszaniem. Kabel miedziany niby OK, ale co jakiś czas traci synchronizację.

2. Switch Puretools 4K 1x4. Niby OK, sygnał video przepuszczony w pełnej krasie ale po wyprowadzeniu z niego kabla HDMI do amplitunera (audio) ścieżka dźwiękowa tylko stereo. Po wymuszeniu w Apple TV dźwięku w DD, wszystko OK ale nic poza DD nie uzyskam. Czasami traci synchro.

Dodam po raz kolejny, że po wpięciu przewodu optycznego na sztywno, wszystko jest w najlepszym porządku, więc kabel jest OK.

Ręce opadają...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie już padło kilkukrotnie. Albo ręcznie przepinaj kabel HDMI w tym amplitunerze co masz albo wymień amplituner i zmieniaj aktywne wyjście HDMI pilotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w takim bądź razie zmuszony wypożyczyć jakiś ampli i zrobić test ostateczny. Przepinanie przewodów nie wchodzi w rachubę.

Jak myślicie, iśc w kierunku Yamahy, Onkyo czy Pioneera? Przed CA miałem procesor z końcowką Rotela i nie za bardzo orientuję się w dzisiejszym rynku. Amplituner ma się sprawdzić w kinie. Do stereo mam osobny zestaw.

Dodam, że budżet to powiedzmy kwota do 10 kzł.

Na atmosie mi nie zależy. Wszystkie głośniki mam zabudowane a pruć ścian i sufitu już nie zamierzam. Najbardziej zależy mi na tym nieszczęsnym HDMI no i oczywiście mocy końcówek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...