Skocz do zawartości
Gmeru

Lista tytułów wspierających 1080p

Rekomendowane odpowiedzi

[b]Lista tytułów gier, które można odpalić w 1080p:[/b] (jak ktoś coś ma to dopisywać proszę):

- Virtua Fighter 5 (720p, [b]1080p[/b])
- GT Concept HD (720p, [b]1080p[/b])
- Ridge Racer 7 (720p, [b]1080p[/b])
- NBA 2007 SCEE(720p, [b]1080p[/b])
- FULL AUTO2 BATTLELINE (720p, [b]1080p[/b])
- Virtua Tennis 3 (720p, [b]1080p[/b])

Planowane:

- Lair
- Ninja Gaiden Sigma Edytowane przez dante2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lair (!!!!!!)

[img]http://img243.imageshack.us/img243/2638/screenshot1gu7.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kojak_ct' post='44639' date='13.04.2007, 02:34 ']Poprawcie szczegół ale. NBA 2007 nie jest EA tylko chyba SCEE. ;)[/quote]

NBA Live 2007 jest EA, NBA 2007 jest SCEE, NBA 2k7 jest 2kGames.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie pomyliłem się. Nie jest to NBA 2k7 tylko NBA 2007 od SCEE. Do poprawki.

Update: FULL AUTO2 BATTLELINE FullHD Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm. Kupiłem właśnie Virtua Fighter 5 i jakież było moje zdziwienie kiedy na pudełku zobaczyłem 720p???
Po odpaleniu rozdziałka zmieniła się również na 720p, więc wnioskuję, że ten tytuł na tej liście być nie powinien.
No chyba, że są dwie wersje tej samej gry??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mialem VF i wyswietlalo obraz w 1080p - na pudelku takze byla informacja 720/1080p. Dziwne troche. Niestety gry juz nie mam - nie zaciekawila mnie zbytnio i sprzedalem.
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś niezła ściema z tymi rozdzielczościami. Otóż wersja amerykańska wyszła w 720p, japońska w 1080p.
I jak piszą [url="http://www.gaming-age.com/news/2007/2/8-25"]TU[/url], użytkownicy japońskiej wersji narzekali, że nie wygląda to na 1080p tylko na upscal.
Ciekawe jak to jest? W każdym razie moje pudełko wygląda jak to hamerykańskie :unsure:

PS
A na [url="http://www.psxextreme.com/ps3-reviews/23.html"]PSXEXTREME[/url] piszą o tym zjawisku tak:
[i] Lastly, while the Virtua Fighter 5 box mentions only 720p, the game can be actually ran in 1080i and 1080p, as well. To do this, make sure you have 1080i selected, unselect 720p from the PS3's display settings, and then boot up the game to run it in 1080i. Unselect 720p and 1080i to run the game in 1080p. But know this, while the upscaling to1080i looks perfectly fine (it will actually cure 90% of overscan problems you may have in 720p), 1080p tends to look jaggier and unnatural. If 720p displays without any overscan issues on your TV, then leave it at that. But if you're experiencing overscan problems, scale up to 1080i and check to see if 1080p will render fine on your TV: this seems to be a 'your results will vary' case.[/i]

Czyli jednak jakaś przewała z tą rozdziałką? Wygląda na to, że gra jest w 720p, ale w różnych wersjach odpalana jest z różnymi parametrami co przełącza TV w 1080p i lepiej lub gorzej skaluje grafikę.

Edytowane przez KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i faktycznie tak jest jak piszą na psxextreme. Po wyłączeniu 720p i 1080i w setupie konsoli (zostaje zaznaczone tylko 1080p i 576p) gra odpala się bez problemów w 1080p :)
W ten sam sposób potraktowamy Motorstorm odpala się natomiast tylko w 576p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='KrzyHo' post='45816' date='26.04.2007, 09:55 ']Sprawdziłem i faktycznie tak jest jak piszą na psxextreme. Po wyłączeniu 720p i 1080i w setupie konsoli (zostaje zaznaczone tylko 1080p i 576p) gra odpala się bez problemów w 1080p :(
W ten sam sposób potraktowamy Motorstorm odpala się natomiast tylko w 576p.[/quote]

No i widzisz Krzysiek różnicę czy to tylko pic? Bo ja w RR7 widze kolosalną różnicę w 1080p (to jedna z tych gier, które nawet gorzej widzący rozróżni czy to 720p czy 1080p)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Tekken 5 DR, super rub'a'dub, flow i blast factor dzialaja w 720p,1080i,1080p przynajmniej tak podaje sony w playstation store. Edytowane przez madmacpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='45858' date='26.04.2007, 17:56 ']No i widzisz Krzysiek różnicę czy to tylko pic? Bo ja w RR7 widze kolosalną różnicę w 1080p (to jedna z tych gier, które nawet gorzej widzący rozróżni czy to 720p czy 1080p)[/quote]

Nie widzę różnicy niestety, więc ta gra chyba faktycznie jest 720p pomimo, że niektóre pudełka mówią że 1080p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Calling All Cars - 1080p

- dostepne w PS Online USA - cena 11$ - ale trzeba doladowac konto o 10$ oraz o 5$... mniejszych kwot nie ma... (wiec tak sobie mysle ze Sony wlasnie trzyma moja kase za friko... - szajs!)

A gra... hmm... mocno arcadowa - bardzo mila zwlaszcza po kilku godzinach trzepania goblinow w Oblivion ;-) Grafika bardzo plynna - szybka i kolorowa - troche to wyglada jak komiks (duzo pieknie animowanych wstawek ala 2D) Mozna grac online oraz offline - nawet w 4 osoby (pod warunkiem ze mamy tyle padow ;-)

pozdrawiam


P.S.
Mysle ze dla milosnikow gier w stylu Amigi - jak znalazl - mnie sie az lezka w oku kreci :-). Bardzo fajowa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem VF5 jest software'owo upscalowany do 1080p. Zdaje się ze wszystkie gry pobierane z PS Store chodzą w 1080p. Nic dziwnego, są mało wymagające graficznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie..
Sony chwali sie ze ma kilka gier w 1080p a tak naprawde nie wiemy ktore tytuly sa od poczatku napisane w tej rozdzielczosci, a ktore sa tylko upscalowane..
Slyszalem ze NGS takze bedzie mialo 1080p.. z upscalowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='konstant' post='48132' date='20.05.2007, 21:49 ']No wlasnie..
Sony chwali sie ze ma kilka gier w 1080p a tak naprawde nie wiemy ktore tytuly sa od poczatku napisane w tej rozdzielczosci, a ktore sa tylko upscalowane..
Slyszalem ze NGS takze bedzie mialo 1080p.. z upscalowania.[/quote]

Chyba trzeba by wyjaśnić najpierw co to znaczy: upscalowane 1080i w grze na konsole O_o w filmie to okej ale w grze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak Gmeru. <_< W grze też można. Pamiętacie magiczny układ ANA w X360? No więc odpaliłem kumpla iksa w 1080p i tak też miały gry działać z magicznym układem ANA, który miał być wspaniałym wysokiej klasy scalerem gier. Po co renderować jak można upscalować? :) I co wyszło? Taka sama ciapa jak w 720p. Szkoda pisać. :) Na ps3 scalowanych jeszcze nie widziałem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
NBA Street (EA) ma tryb 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pudełku mojej europejskiej wersji VF3 jest tylko 720p. Nie udało mi sie odpalić 1080p. Rzeczywiście Tekken 5 DR z PS Store i mniejsze gierki pobrane z serwera USA /a swoją drogą jest to jedyna w miarę udana wersja PS Store- inne kraje to całkowita kicha!/ śmigają w 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
[quote name='Drago61' post='48368' date='24.05.2007, 06:14 ']Na pudełku mojej europejskiej wersji VF3 jest tylko 720p.[/quote]

Sprawdź taki trik- w ustawieniach wideo odznacz 720p i 1080i. Powinno pójść w 1080p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='Gmeru' post='48202' date='21.05.2007, 20:58 ']Chyba trzeba by wyjaśnić najpierw co to znaczy: upscalowane 1080i w grze na konsole O_o w filmie to okej ale w grze?[/quote]
To znaczy że konsola najpierw generuje obraz w 720p a następnie software'owo podnosi rozdzielczość do 1080p.

Do listy można dopisać wszystkie gry z PSX i PS2, ostatnia aktualizacja oprogramowania pozwala na upscaling do 1080p :lol:

Edytowane przez dante2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...