Skocz do zawartości
  • 0
ddawid

Panasonic 47as650e problem z komunikacją z laptopem

Pytanie

Witam. Mam taki oto problem: posiadam komputer Lenovo Ideapad 330-15ich, Win10, i5-8300H, Gf-GTX1050 oraz televizor Panasonic 47as650e i starszy LG 32LG2100. Problem polega na tym, że przy podłączeniu Lenovo do Panasonica przez HDMI nie wyświetla mi obrazu lub wyświetla z dużymi zakłóceniami typu skakanie obrazu, zanikanie itp. Dodam, że zarówno w laptopie jak i w Panasonicu wejście HDMI działa, gdyż jak podłączam laptopa pod starszy TV od LG to od razu obraz się pojawia bez problemów i zakłóceń, natomiast TV Panasonica po podłączeniu pod dekoder Cyfrowego Polsatu lub inny laptop też nie wykazuje problemów z odtwarzaniem obrazu. Problem występuje tylko przy podłączaniu Lenovo 330 -> Panasonic na każdym z trzech wejść HDMI w TV. Co może być przyczyną? Dodam, że oprogramowanie w lapku i TV mam zaktualizowane.

Doszedłem do wniosku, że to chyba jakaś kwestia systemowa a nie stricte sprzętowa, jednak nie wiem czy po stronie TV czy komputera. Przy podłączeniu komputera do TV podczas wyświetlania na TV programu z kablówki, czyli w trybie HOME (główny/telewizyjny/sygnał HDMI) były objawy jak napisałem na początku, albo nic albo zakłócenia, tak jakby TV nie dawał rady z sygnałem podawanym przez HDMI. Jednak po odłączeniu kompa przełączyłem TV w tryb APPS (tryb smart/aplikacje różniaste czyli bez sygnału z HDMI, anteny itp), następnie znów podłączyłem kompa pod HDMI i ponownie włączyłem tryb HOME (czyli sygnał z HDMI) i obraz jak ta lala. Potem trochę poskakałem między trybami APPS i HOME i zaczęło znowu się psuć, podobnie jak komputer był jakiś czas bezczynny i wszedł w tryb uśpienia to po "wybudzeniu" go też nie wyświetlał na TV. Dziwne, bo do tej pory podłączałem do niego Lenovo Y580 Win7 i Lenovo B590 Win10 i żadnych problemów, a z Lenovo 330 nagle problemy.

Przykład jak to wygląda, czasem obraz jest statyczny z licznymi artefaktami, czasem zakłócenia innego rodzaju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...