Skocz do zawartości
Krzysztof Strzelecki

DTS HD MA gorszy niż DOLBY DIGITAL

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

Problem: mam wrażenie, że dzwięk puszczany z filmów bluray w ścieżce DTS HD MA jest gorszej jakości niż ścieżka Dolby digital z tej samej płyty.

DTS jest cichy, mdły bez "kopa" a dialogi niewyraźne. dopiero podkręcenie volume daje jakiś efekt ale sceny "wybuchowe" są wtedy tak głośne, że aż nieprzyjemne.

Po przełączeniu na dolby wszystko jest pięknie, tak jak powinno być. No ale w końcu chciałbym skorzystać z lepszej ścieżki.

Amplituner onkyo sr607, głośniki 5.1 8OM 150WFronty i po 100W dla reszty głośników z osobna. Sub magnat.

Z odtwarzacza BD Leci obraz i dzwiek na jednym HDMI do ampli.

Amplituner konfigurowany kilkakrotnie mikrofonem audyssey (daje cały czas te same wartości wiec uznaje, że skonfigurowane jest dobrze)

W amplutunerze ustawiony dzwiek na "direct", w odtwarzaczu "bitstream".

jakieś rady? sugestie?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchasz w trybie direct w którym to kalibracja pomieszczenia jest wyłączona jesteś mistrz 🎓

Ze ścieżkami DTS już tak jest że są mniej basowe od ścieżki DD.

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb direct zazwyczaj ma sens dopiero w klockach, ktorych ceny sa malo przyzwoite i maja niski WAF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to nawet nie wiedziałem ze direct omija audyssey. ale ma to sens :) w koncu po to jest ten tryb.

Teraz ustawiłem na dtshd ma w ampli, podbiłem centralny do -4 bo audyssey ustawił mi go na -9, i jest juz lepiej.

Dzieki za sugestie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Krzysztof Strzelecki napisał:

o to nawet nie wiedziałem ze direct omija audyssey. ale ma to sens :) w koncu po to jest ten tryb.

Teraz ustawiłem na dtshd ma w ampli, podbiłem centralny do -4 bo audyssey ustawił mi go na -9, i jest juz lepiej.

Dzieki za sugestie :) 

Zamiast podbijać centarlny włącz sobie "dialog enhance" zrobi Ci coś podobnego ale działa zazwyczaj lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że audyssey coś ustawiło nie oznacza że tak ma być, każda kalibracja to kalibracja wstępna wymagająca później ingerencji użytkownika a już w szczególności podział częstotliwości odcięć głośników i głośność poszczególnych głośników a powinna ona wynosić 75db (sub ~80) w miejscu odsłuchowym, decybelomierz w rękę i heja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, D4r3KS napisał:

To że audyssey coś ustawiło nie oznacza że tak ma być, każda kalibracja to kalibracja wstępna wymagająca później ingerencji użytkownika a już w szczególności podział częstotliwości odcięć głośników i głośność poszczególnych głośników a powinna ona wynosić 75db (sub ~80) w miejscu odsłuchowym, decybelomierz w rękę i heja.

Cóż, nie zgodzę się.
Akurat głośności dla poszczególnych głóśników i odległości bym nie zmieniał bo to jest mierzone zazwyczaj dobrze i w odniesieniu do tzw głównego miejsca odsłuchowego.
Z resztą można później pokombinować.
No i nie każdy ma decybelomierz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dBilomierz jest teraz w każdym smartfonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...