Skocz do zawartości
Michał Leśniewski

TV LCD LED 65 cali do salonu

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim - dzień dobry na forum!

Przeprowadzka doszła do skutku i w tym lub następnym miesiącu będę polował na dobre ceny nowego, większego telewizora. Aktualny, Philips 42PFL7109/12, służy od 5 lat bardzo dobrze i w zasadzie gdyby nie przeprowadzka to pewnie nie zastanawiałbym się nad zmianą.

Klasyczny wywiad:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Pokój dzienny jakieś 16m połączony z aneksem (10m)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,0-3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Najpierw stać, ale docelowo wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Na godzinie ósmej, ale tylko do południa kiedy rzadko kiedy oglądamy coś jakościowego
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Philips 42PFL7109/12
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K, HDR, Jak najlepszą jakość dla konsoli oraz optymalna wydajność dla innych źródeł, mile widziane jakiekolwiek kąty widzenia, by można rzucić okiem z kuchni lub zrobić parę kroków zamiast idealnego ustawienia naprzeciwko
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Aktualnie HD, a 4K kiedyś
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PlayStation, kablówka w różnej jakości obrazu, Pendrive z filmami FullHD z plikami napisów SRT
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Od 4 do 8 godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez wskazania
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Bez wskazania
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?  Youtube owszem, powiedzmy 20% czasu
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, przyjmijmy 60%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?  Popołudniu, wieczorem - jasność dniowa zależna od pory roku :)
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Powolne działanie
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nieistotne dla mnie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6000 PLN

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Raczej nie, może kiedyś

 

Po samodzielnym reasearchu zrezygnowałem z OLEDa - lubię długo zagrywać się w jedną i tę samą grę, szkoda ryzyka dla mnie z zużyciem sprzętu. Jeśli chodzi o LED to zebrałem dwa, ale przyznam, że kompletnie nie sprawdzałem czy jest jakiś sensowny Samsung. Dotychczasowy Philips działa dość wolno, ale to TV jeszcze sprzed Android'a i pierwotnie był brany tylko pod konsolę. Z czasem nieco się użycie zmieniło. Propozycje:

  • Sony 65XG9505
  • LG 65SM9010

Mile widziany Wasz komentarz, który byłby lepszym wyborem bądź własne sugestie dla przedstawionych wyżej potrzeb.

Dzięki i pozdrawiam,
Michał

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Michał Leśniewski napisał:

LG 65SM9010

Tu masz matryce typu IPS. A z tego co widzę, potrzebujesz coś na VA. Więc ten Sony jest bardzo dobrym wyborem. Pytanie tylko, widziałeś go w sklepie, bawiłeś się nim? Jakieś swoje spostrzeżenie większe masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, typ matrycy to rzeczywiście słuszna uwaga na plus Sony.

Parę tygodni temu w zasadzie wybrałem 65XF9005 i w sklepie go widziałem, ale jak już przyszło co do czego to jednak wolę zapytać ludzi siedzących w temacie na co dzień. I jak się okazało aktualnie, XF ma już następcę w postaci XG, a MediaMarkt oferuje ten telewizor właśnie w moim budżecie. Pewnie na dniach się wybiorę, by się nim pobawić. Czy są jakieś elementy na jakie powinienem zwrócić uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...