Skocz do zawartości
eJaY

Kabel HDMI dla 4K - co wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

około 2 tygodni temu zakupiłem nowy TV - LG OLED55C9. Na chwilę obecną posiadam dostęp do CANAL+ 4K. Obraz o wiele lepszy, aczkolwiek przy bardziej dynamicznych scenach widziałem delikatne "przycinanie / smużenie". Kabel HDMI podłączony do dekodera mam Philips High Performance (nie wiem jaki do model kompletnie) kupowany ~ w 2010 roku, pewnie standard 1.3 albo 1.4 ?? Przeczytałem na internecie, że takie kable odtwarzają 4K, ale w 30klatkach. Tutaj moje pytanie aktualnie posiadam urządzenia:

- dekoder CYFRA+ 4K | obsługuje standard HDMI 2.0

- Playstation 4 | HDMI ?

- combo DuneHD MAX | obsługuje 1.3a

- odtwarzacz Panasonic DP-UB820 | obsługuje 2.0

 

Do dekodera i odtwarzacza będę musiał na pewno zmienić kabel, bo wydaje mi się, że standard HDMI z tego okresu to 1.3 albo 1.4. Dobrze rozumiem, że mimo iż telewizor posiada 120Hz to standard portu w dekoderze i odtwarzaczu i tak pozwala maksymalnie na 60 klatek przy 4K ? i nie ma sensu pakować się do kabel ULTRA HIGH SPEED HDMI - 2.1 ? wystarczy  normalny HIGH SPEED ? Do combo zostawiam ten co mam obecnie, bo i tak obsługuje tylko standard 1.3a, natomiast do konsoli też chyba zmienię, bo planuje nową konsolę kupować w przyszłym roku.

 

Proszę o pomoc i ewentualnie poradzenie jakie kable wziąć.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam że szukałem kabla 2.0 do 4k i wybrałem Kabel od znanej amerykańskiej firmy SCP i powiem tobie, że warto!

Wysłane z mojego Nokia 5.1 Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, eJaY napisał:

Witam,

około 2 tygodni temu zakupiłem nowy TV - LG OLED55C9. Na chwilę obecną posiadam dostęp do CANAL+ 4K. Obraz o wiele lepszy, aczkolwiek przy bardziej dynamicznych scenach widziałem delikatne "przycinanie / smużenie". Kabel HDMI podłączony do dekodera mam Philips High Performance (nie wiem jaki do model kompletnie) kupowany ~ w 2010 roku, pewnie standard 1.3 albo 1.4 ?? Przeczytałem na internecie, że takie kable odtwarzają 4K, ale w 30klatkach. Tutaj moje pytanie aktualnie posiadam urządzenia:

- dekoder CYFRA+ 4K | obsługuje standard HDMI 2.0

- Playstation 4 | HDMI ?

- combo DuneHD MAX | obsługuje 1.3a

- odtwarzacz Panasonic DP-UB820 | obsługuje 2.0

 

Do dekodera i odtwarzacza będę musiał na pewno zmienić kabel, bo wydaje mi się, że standard HDMI z tego okresu to 1.3 albo 1.4. Dobrze rozumiem, że mimo iż telewizor posiada 120Hz to standard portu w dekoderze i odtwarzaczu i tak pozwala maksymalnie na 60 klatek przy 4K ? i nie ma sensu pakować się do kabel ULTRA HIGH SPEED HDMI - 2.1 ? wystarczy  normalny HIGH SPEED ? Do combo zostawiam ten co mam obecnie, bo i tak obsługuje tylko standard 1.3a, natomiast do konsoli też chyba zmienię, bo planuje nową konsolę kupować w przyszłym roku.

 

Proszę o pomoc i ewentualnie poradzenie jakie kable wziąć.

Zobacz, czy dotychczasowe kable czasem dobrze nie działają, to tylko druciki? :) Na pewno wystarczą do wszystkiego oprócz BD UHD, a i tu może być ok - trzeba sprawdzić.

BD UHD 60 fps są raptem 2 szt dotychczas wydane.

BD UHD z DV (Dolby Vision) będą wymagały trochę szerszego pasma w kabelku, ale to też łatwo sprawdzisz.

Certyfikowane (HDMI 2) kable do 3 m kosztują 40-60 zł w PL. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to proszę o pomoc w wyborze kabla.

Jedyne o co jeszcze chciałbym się zapytać: mimo iż TV posiada 120Hz, to przez port HDMI na dekoderze i odtwarzaczu - 2.0 i tak maksymalnie poleci 60 klatek ? nie więcej zgadza się ? i nie ma sensu pakować się w kabel 2.1 ?

 

Który kabel byście brali:

1. https://avpoint.pl/kabel-hdmi-scp-990uhd-6-18m

2. https://www.avstore.pl/kable-hdmi-hdmi/prolink-futura-slim-fsl-280-25m-kabel-hdmi.html#/66-kolor-25m

3. https://allegro.pl/oferta/auda-kabel-hdmi-2-1-ultra-high-speed-hd-8k-60hz-2m-8749538264?fromVariant=8749523228

czy może coś tańszego ? muszę jutro coś zamówić, a planuje ogólnie trzy kable, odtwarzacz Panasonic, dekoder i konsola (przyszłościowo też myśląc)

  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,  

Też się podłącza do pytania:) tylko Ja potrzebuje hdmi2.1 z możliwością odtwarzania dolby atmos.  I tak, też posiadam LG Oled c9 55 cali. Pomóżcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Mateusz Chryciuk napisał:

Jak oceniasz telewizor po tym czasie? Sam właśnie stoję przed tym wyborem i zastanawiam się mocno nad tym modelem. 

To do mnie pytanie? Tv kosior! Szczerze? Oglądając Wieśka w Dolby Vision jak wchodzi " ktoś " (spojler stop) do Brokylionu i z pomiędzy krzaków wyłania się słońce to normalnie okulary można było zakładać. Szybki program operacyjny . Oczywiście trzeba dbać o tv nie oglądać wiadomości informatycznych . Po 4 h pracy czyszcze matryce ( ma tv taka funkcje ) .My tam w domu nie oglądamy Telewizji Polskiej bardziej Netflix , YouTube,  ps 4 jak będzie to ps5. I właśnie ps5 ma mieć wsparcie hdmi 2.1 może Ty masz jakieś info odnośnie sprawdzonego dobrego kabla hdmi 2.1? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minutes ago, 2hot4you86 said:

To do mnie pytanie? Tv kosior! Szczerze? Oglądając Wieśka w Dolby Vision jak wchodzi " ktoś " (spojler stop) do Brokylionu i z pomiędzy krzaków wyłania się słońce to normalnie okulary można było zakładać. Szybki program operacyjny . Oczywiście trzeba dbać o tv nie oglądać wiadomości informatycznych . Po 4 h pracy czyszcze matryce ( ma tv taka funkcje ) .My tam w domu nie oglądamy Telewizji Polskiej bardziej Netflix , YouTube,  ps 4 jak będzie to ps5. I właśnie ps5 ma mieć wsparcie hdmi 2.1 może Ty masz jakieś info odnośnie sprawdzonego dobrego kabla hdmi 2.1? 

W podobnym zakresie używam telewizora. Głównie PS4, Netflix i YT. Czasami Amazon. Również nie oglądam w tlewizji programów informacyjnych. Wiem że w nadmiarze mogą zaszkodzić matrycy. Bardzo dziękuję za odpowiedź! :)

 

Niestety, co do kabla nie pomogę. Sam śledzę ten post, żeby się dowiedzieć, jaki kabel warto kupić, gdy już kupię telewizor. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, 2hot4you86 napisał:

Po 4 h pracy czyszcze matryce ( ma tv taka funkcje )

Czym ją czyścisz? Ścierką? :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...