Skocz do zawartości
  • 0
cobra90

Kontur postaci, pikseloza

Pytanie

Philips PUS8102 65'.

Mam problem z konturem postaci pierwszo planowych,  przy szybkiej zmianie tła występuje ramka z pikselami, tak jakby telewizor nie radził sobie z obróbką. Chodzi mi o występujący efekt kafelek lub słabej jakości mpeg. Przy dynamicznie zmieniających partiach obrazu. Nie wiem jak go fachowo opisać. 

Załączam link na moim nagraniu :

https://youtu.be/I-WD0HPG0bI .

Pytanie co to jest i jak z tym walczyć? 

Zapomniałem napisać, że problem występuje na Netflix, tv cyfrowej, nc+, youtube, przy odtwarzaniu filmu z ps, grach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Philips PUS8102 65'.

Mam problem z konturem postaci pierwszo planowych,  przy szybkiej zmianie tła występuje ramka z pikselami, tak jakby telewizor nie radził sobie z obróbką. Chodzi mi o występujący efekt kafelek lub słabej jakości mpeg. Przy dynamicznie zmieniających partiach obrazu. Nie wiem jak go fachowo opisać. 

Załączam link na moim nagraniu :

 .

Pytanie co to jest i jak z tym walczyć? 

Zapomniałem napisać, że problem występuje na Netflix, tv cyfrowej, nc+, youtube, przy odtwarzaniu filmu z ps, grach. 

Cześć,
Niestety nie widzę nic na filmie ale wierzę, że problem występuje.
Jak masz ustawiony styl ruchu w TV?
Czy te "pixele" występują również jeżeli styl obrazu ustawisz na "film"?

Taptalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
20 godzin temu, cobra90 napisał:

Pytanie co to jest i jak z tym walczyć? 

Prawde mowiac na filmiku ogladanym na tablecie nic dziwnego nie widac. Jesli jednak live jest tak jak piszesz to nalezy wylaczyc wszelkie ulepszacze i zejsc z ostroscia, bo to nie jest absolutnie kwestia slabego sygnalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
21 godzin temu, cobra90 napisał:

Mam problem z konturem postaci pierwszo planowych,  przy szybkiej zmianie tła występuje ramka z pikselami, tak jakby telewizor nie radził sobie z obróbką. Chodzi mi o występujący efekt kafelek lub słabej jakości mpeg. Przy dynamicznie zmieniających partiach obrazu. Nie wiem jak go fachowo opisać. 

ja ten efekt postrzegam jako efekt ciepłego powietrza/rozmycia wokół kontrastowych konturów

jeśli to to, to powoduje go upłynniacz i być może potęguje wyostrzanie konturów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Moim zdaniem to jak wcześniej wspomniałem słaba jakość. Włącz film z blu-ray na 99% problem zniknie i się przekonasz że mam rację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
51 minut temu, koralgool napisał:

Moim zdaniem to jak wcześniej wspomniałem słaba jakość. Włącz film z blu-ray na 99% problem zniknie i się przekonasz że mam rację

na BD też to widziałem - np. na któryś Transformersach 

może za daleko siedzisz - siądz 1,5m od tv 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W dniu 13.01.2020 o 20:01, koralgool napisał:

Moim zdaniem to jak wcześniej wspomniałem słaba jakość. Włącz film z blu-ray na 99% problem zniknie i się przekonasz że mam rację

Przeczytaj najpierw co napisal autor watku a potem doradzaj , poki co to niestety brednie opowiadasz i w dodatku je namolnie powtarzasz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Cześć Wszystkiem 

Ten sam efekt występuje w modelu Philips 55OLED934, jednak po ostatniej aktualizacji nieco mniej ale jednak cały czas problem występuje, może to kwestia procesora przetwarzania obrazu bez znaczenia z jakiego źródła, szybkie sceny i naprawdę denerwuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W dniu 14.07.2020 o 10:56, Adam Drozd napisał:

Cześć Wszystkiem 

Ten sam efekt występuje w modelu Philips 55OLED934, jednak po ostatniej aktualizacji nieco mniej ale jednak cały czas problem występuje, może to kwestia procesora przetwarzania obrazu bez znaczenia z jakiego źródła, szybkie sceny i naprawdę denerwuj

Na początek wyłącz wszystkie uplynniacze ale efekt kafelkowania, pixelowania to prawie zawsze winny jest słaby sygnał lub plik lub plik z niskim bitrate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...