Skocz do zawartości
Rd5

Telewizor 82-86 cali lub większy w cenie do 14.000 zł lub niżej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

poszukuję dużego telewizora w normalnej cenie 7-14 tys PLN. Rozważałem OLED ale uznałem, że poczekam rok aż stanieją i większe rozmiary staną się popularne.

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 40m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?  Raczej na wprost, do powiedzmy 40 stopni
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Trudno powiedzieć, raczej stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z boku mam duże okno na całą ścianę
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sony 40"
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Aplikację Apple TV lub chociaż Airplay2
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Playstation 4k, telewizja UPC
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Playstation i telewizja, zaraz też dokupię kino domowe ale jako odtwarzacz raczej zostanie konsola
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? błyszczącą
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy 40% czasu, gry 50%, TV informacyjne i przyrodnicze 10%
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? konsola 50% czasu
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem
17. Preferencje co do wielkości?  82-86 lub większy
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? słabe kolory i ostrość, dźwięk jest bez znaczenia
19. Preferencje co do marki ? Widziałem w tej cenie Samsung, LG i Sony, podoba mi się Ambilight Philipsa (bardzo) ale zdaje się tak dużych nie ma chyba, że ma coś wyjść i warto miesiąc poczekać
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Fajnie jakby miał, rodzaj bez znaczenia
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 7-14 tys, im mniej tym lepiej

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Zdecydowanie TAK, Warszawa

 

 

Pozdrawiam serdecznie

Rd5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung 82q70r jest koło 14 tysięcy. Widzę, że 50% czasu to gry, a qledy samsunga mają pełno bajerów dla graczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci za odpowiedź,

patrzę, że też model Samsung 82Q60R ma Apple TV+ czy różnica między modelami jest warta tak dużej dopłaty?

 

Wśród modeli tylko z Airplay2 miałbym też kilku faworytów: Samsung UE82RU8002U, Sony KD-85XG8596 i największy LG LED 86UM7600PLB.

 

Wiadomo chciałoby się największy kupić. Czy któryś z podanych modeli wyraźnie wyróżnia się na plus?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest bardzo dużo. Model q60 ma podświetlenie krawędziowe, a q70 ma pełny fald z strefami do lokalnego wygaszania, a to sprawia, że telewizory dzieli przepaść. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem właśnie recenzje LG i Sony i chyba skłaniałbym się ku tym dwom markom jednak. LG mogę mieć za 8599, Sony nieco ponad 10.000 zł. Teraz pytanie, który będzie lepszy? Z LG 55 korzystałem przez 4 lata i akurat jeżeli chodzi o gry i Netflix to sprawdzał się, był to jednak model full HD i już nienowy.

Miał ktoś może styczność z tymi dwoma modelami na żywo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytałem właśnie recenzje LG i Sony i chyba skłaniałbym się ku tym dwom markom jednak. LG mogę mieć za 8599, Sony nieco ponad 10.000 zł. Teraz pytanie, który będzie lepszy? Z LG 55 korzystałem przez 4 lata i akurat jeżeli chodzi o gry i Netflix to sprawdzał się, był to jednak model full HD i już nienowy.
Miał ktoś może styczność z tymi dwoma modelami na żywo?
Ten LG jest na matrycy IPS chyba? Jeśli tak, to nie żadna opcja.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zostaje Sony na podium, poszukam gdzie można zobaczyć na żywo, jakiś TV 86 był w Media Markt w Arkadii, może to ten LG, z Sony i Samsungiem pewnie łatwiej pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Rd5 napisał:

To zostaje Sony na podium, poszukam gdzie można zobaczyć na żywo, jakiś TV 86 był w Media Markt w Arkadii, może to ten LG, z Sony i Samsungiem pewnie łatwiej pójdzie.

Sony też jest na ips. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...