Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam nowego TV do małego salonu , zależy mi na telewizorze , który posłuży mi lata . Zastanawiam się nad dwoma modelami  sony 65XG9505 i samsung qu65q70  (jednak obawiam sie oprogramowania Tizen , mam złe doświadczenia z tą marką , tv kupiony w 2012 już 2 lata później przestał być wspierany przez co smart tv było bezużyteczne , nie wiem jak ma się sytuacja aktualnie ?) 

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 12m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok.3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?  na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?  stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  średnio 
7. Jaki masz obecnie telewizor ? sony 55xe9005
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? wsparcie i aktualizacje przez lata ,  dobrze działające oprogramowanie bez wiekszych przycinek
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: tv satelitarna , Netlix  itp.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder CP, ps4 pro
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?  ok.5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale, filmy , tv
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?  raczej nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  sporadycznie max 10h w tygodniu
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?  wieczory
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? brak płynności 
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?  nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6000 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba telewizory, są do siebie bardzo zbliżone, q70 jest lepszy do oglądania wieczorem, dzięki lepszemu kontrastowi i równomierniejszej czerni, a xg9505 w dzień, dzięki lepszemu antyrefleksowi i większej jasności, oprócz tego wspiera dolby vision i ma lepiej skalibrowane profile fabryczne. 

Jeśli chodzi o systemy to według mnie tizen samsunga jest prostszy i dużo bardziej responsywny. 

Tutaj porównanie obu modeli:

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q70r-vs-sony-x950g/782/764?usage=7318&threshold=0.1

Z obu modeli powinieneś być zadowolony, więc jak jesteś zrażony do samsunga, weź sony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz , że Sony będzie wspierać dłużej ? Powodzenia .

Mialem brać także XG , ale Samsung Q 70 jest już za 5400 PLN ,  a XG 5999 :(

Na , codzień  potrzebujesz Dolby Vision  ? Do normalnego użytku Q 70 lepiej wypada .

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Szafa88 napisał:

Jeśli chodzi o systemy to według mnie tizen samsunga jest prostszy i dużo bardziej responsywny. 

To ważne, a przy okazji: doświadczenia z przestarzałym androidem (a taki będzie za 2 lata w Sony) potrafią być bardzo frustrujące :(

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec chyba nie mam innego wyboru niż wybrać po prostu  dobry tv plus jakiś chromecast czy innych firestick za rok czy dwa.

Mam do wyboru q70 za 6000 (5 lat gwarancji) lub xg9505 za 6500 z 7 letnia gwarancja , pol rocznym netflixem i uchwytem.

Chyba bliżej mi do Sony z racji iż z jakości obrazu w xe9005 jestem naprawde zadowolony.  W ogóle jest duża róznica w obrazie pomiedzy xe9005 a xg9505 ? zauwazalna przy codziennym uzytkowaniu?

 

moze jeszcze jakies inne propozycje w zblizonym budzecie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Karol Kotowski napisał:

wiec chyba nie mam innego wyboru niż wybrać po prostu  dobry tv plus jakiś chromecast czy innych firestick za rok czy dwa.

Mam do wyboru q70 za 6000 (5 lat gwarancji) lub xg9505 za 6500 z 7 letnia gwarancja , pol rocznym netflixem i uchwytem.

Chyba bliżej mi do Sony z racji iż z jakości obrazu w xe9005 jestem naprawde zadowolony.  W ogóle jest duża róznica w obrazie pomiedzy xe9005 a xg9505 ? zauwazalna przy codziennym uzytkowaniu?

 

moze jeszcze jakies inne propozycje w zblizonym budzecie? 

Witam...

Też rozważam te dwa modele do kupienia.

Piszesz że model ten : xg9505 za 6500 z 7 letnia gwarancja , pol rocznym netflixem i uchwytem

Gdzie taki zestaw można kupić z takim pakietem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczaiłem jeszcze dobrą promkę z cashbackiem na samsungi i tak miałbym q80 z soundbarem za free za łączną kwotę 7k , nie wiem czy warto nadszarpywać budżet.  

Tadeusz Cierpisz mieszkam w UK i tutaj w jednym ze sklepów taki deal dorwałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się.. również rozważam, oba modele. W jednym ze sklepów wisiały obok siebie (co prawda 55"), ale różnica w obrazie była dość spora na korzyść sony (ustawienia obrazu standardowe). Jeżeli chodzi o jakość wykonania, Soniak także sprawia dużo lepsze wrażenie (szatkowane aluminium vs plastik.. jeśli się mylę poprawcie mnie). Zaktualizowany android, dobry procesor ponoć sprawia, że system się nie tnie... Byłem już nastawiony na zakup Q70, jednak sprzedawca bardzo skutecznie zasiał we mnie poważne wątpliwości... Pytanie jeszcze czy warto dopłacać do XG9505 względem Xf9005

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...