Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem Wiedźmina na OLED: to kolejny przykład, że OLED to kinowy telewizor

20 grudnia 2019 zatrząsł się cały internet, gdy oto, cały na czarno (ale z białymi włosami), wjechał na Netflixa "Wiedźmin". W sieci można już zobaczyć całe spektrum opinii, skrajnie pozytywnych, negatywnych i tych po środku. Trochę jak z ostatnimi "Gwiezdnymi wojnami". Postanowiłem jednak ugryźć temat z innej strony i skupić się na tym, dlaczego serial ten warto oglądać na telewizorze OLED. Chłopaki testujący w redakcji HDTVPolska telewizory OLED, zawsze podkreślają, że technologia ta jest stworzona do jak najlepszych kinowych doznań. Czyli oglądanie filmów i seriali powinno być najwyższych lotów. Czy na mnie też zrobiło to takie wrażenie? 

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tego wpisu postanowiłem jeszcze raz rzucić okiem na pierwszą walkę w serialu i jak to jest z tym brakiem utraty detali w czerniach...

Oczywiście, przez fenomenalny kontrast walka robi piorunujące wrażenie na oledzie ale...

Tv to oled b8 55 (użytkowany przeze mnie od ponad roku), tv został profesjonalnie skalibrowany już jakiś czas temu, zdjęcie poniżej pochodzą z skalibrowanego trybu Kino dla DV (oczywiście na pozostałych problem jest ten sam). Na zdjęciach uwagę należy zwrócić na szczegóły pleców wiedźmina. Oczywiście aparat telefonu zdecydowanie 'rozjaśnia' obraz ale różnica jest widoczna gołym okiem. Przy jasności 50(zdj.1) w rzeczywistości na plecach postaci mamy smołę , aby zobaczyć absolutnie wszystkie szczegóły na plecach postaci (elementy zbroi/pochwę na miecz) musiałem podnieść jasność aż do horrendalnej wartości 59(zdj.2) ( i przy takiej zostało zdjęcie zrobione) nie wystarczy podnieść tylko o 1 czy 2 - ale to oczywiście powoduje pożegnanie się z oledową czernią w jakiejkolwiek scenie (nawet pasy góra-dół wtedy świecą) i tutaj jest zgrzyt. Tak jak w drugim zdaniu zaznaczyłem ten kontrast tej sceny spowodowanej oledową czernią (przy jasności 50) robi ogromne wrażenie ale kosztem detali (przynajmniej w moim egzemplarzu?).

Nie sprawdzałem pozostałych scen, tylko tą jedną. TV jest na na najnowszym sofcie, i może tutaj jest problem , że LG którymś softem zmieniło gammę (tak jak do modelu C8) tylko , że w przeciwieństwie do serii C nie wypuścili poprawki do tej gamy ale z drugiej strony chyba gdyby to była winna gammy to nawet przy tej jasności rzędu 59 pasy powinny być wyłączone.Ciekaw jestem jak ta scena wygląda u was.

Pzdr.

 

jasnosc 50.jpg

jasnosc 59.jpg

Edytowane przez Zykfyr
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Zykfyr napisał:

Po przeczytaniu tego wpisu postanowiłem jeszcze raz rzucić okiem na pierwszą walkę w serialu i jak to jest z tym brakiem utraty detali w czerniach...

dziwna sprawa - ja mam lg e6 (niekalibrowany) czyli z serii niby łatwiej gubiącej detale.

na jakims domyślnym trybie który się załączył dla DV (chyba DV HDR Bright mode lub coś podobnego) u mnie nie znikają detale nawet jak zjadę z  jasnością na 48 - w zasadzie ilośc detali między 48 a 60 jest podobna tylko czerń "blaknie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Zykfyr napisał:

. Przy jasności 50(zdj.1) w rzeczywistości na plecach postaci mamy smołę , aby zobaczyć absolutnie wszystkie szczegóły na plecach postaci (elementy zbroi/pochwę na miecz) musiałem podnieść jasność aż do horrendalnej wartości 59(zdj.2)

Dziwne, u mnie przy jasności 50 na B7 nie ma mowy o ,,smole" i jednej wielkiej czarnej plamie na plecach Geratlach jak i Ciebie na zdjeciu. Normalnie widać pochwę na miecz i fragmenty zbroi po lewej stronie pleców - może nie są, aż tak mocno widoczne jak na drugim zdjęciu, które się wydaje ,,prześwietlone", ale są. Zwłaszcza mówię tutaj o lewej stronie pleców. 

Edytowane przez vader_4747

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po przeczytaniu tego wpisu postanowiłem jeszcze raz rzucić okiem na pierwszą walkę w serialu i jak to jest z tym brakiem utraty detali w czerniach...
Oczywiście, przez fenomenalny kontrast walka robi piorunujące wrażenie na oledzie ale...
Tv to oled b8 55 (użytkowany przeze mnie od ponad roku), tv został profesjonalnie skalibrowany już jakiś czas temu, zdjęcie poniżej pochodzą z skalibrowanego trybu Kino dla DV (oczywiście na pozostałych problem jest ten sam). Na zdjęciach uwagę należy zwrócić na szczegóły pleców wiedźmina. Oczywiście aparat telefonu zdecydowanie 'rozjaśnia' obraz ale różnica jest widoczna gołym okiem. Przy jasności 50(zdj.1) w rzeczywistości na plecach postaci mamy smołę , aby zobaczyć absolutnie wszystkie szczegóły na plecach postaci (elementy zbroi/pochwę na miecz) musiałem podnieść jasność aż do horrendalnej wartości 59(zdj.2) ( i przy takiej zostało zdjęcie zrobione) nie wystarczy podnieść tylko o 1 czy 2 - ale to oczywiście powoduje pożegnanie się z oledową czernią w jakiejkolwiek scenie (nawet pasy góra-dół wtedy świecą) i tutaj jest zgrzyt. Tak jak w drugim zdaniu zaznaczyłem ten kontrast tej sceny spowodowanej oledową czernią (przy jasności 50) robi ogromne wrażenie ale kosztem detali (przynajmniej w moim egzemplarzu?).
Nie sprawdzałem pozostałych scen, tylko tą jedną. TV jest na na najnowszym sofcie, i może tutaj jest problem , że LG którymś softem zmieniło gammę (tak jak do modelu C8) tylko , że w przeciwieństwie do serii C nie wypuścili poprawki do tej gamy ale z drugiej strony chyba gdyby to była winna gammy to nawet przy tej jasności rzędu 59 pasy powinny być wyłączone.Ciekaw jestem jak ta scena wygląda u was.
Pzdr.
 
1297322359_jasnosc50.thumb.jpg.7a52c45911ea060173437bce1093b89f.jpg
2081333588_jasnosc59.thumb.jpg.91116d804a3a2b98b6cbbc4ec6078411.jpg
Potwierdzam, na skalibrowanym kino, mam tylko delikatny zarys pochwy. Po kilku minutach przełączyłem się na kino domowe i jest zdecydowanie więcej detali, bez utraty kontrastu i czerni. Tak już oglądałem dalej i nadal oglądam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...