Skocz do zawartości
Br0NaS

Jaki soundbar z ATMOS, DTS-X do 4000zł ?!!?

Rekomendowane odpowiedzi

Stoję przed ogromnym dylematem wyboru sprzętu. Posiadam oleda LG B8 65", oglądam dużo Netflixa i zastanawiam się pomiędzy:

 

1. SAMSUNG HARMAN KARDON HW-Q80R

2. LG SL10Y

3. SONY HT-ZF9

 

Przyjmę każde rady, ogólnie lubię mocny bas, słuchać głośno muzykę. Wiem, że każdy model z tych można rozbudować o dodatkowe 2 głośniki tylne, ale ich nie chcę. Wiem, że bez nich odczucia przestrzenności będą słabsze, ale narazie nie pasują mi do pomieszczenia.

 

Dziękuję z góry za pomoc!

 

 

 

 

 

 

 

 

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam LG SL10Y. Nie porównam go do pozostałych, bo jak? Jeśli coś konkretnie chcesz wiedzieć o LG SL10Y, to napisz.

Edytowane przez debe68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak to gra? Jakie wrażenia?


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soundbar gra dobrze, chociaż odsłuch to bardzo indywidualna sprawa. Bas w porównaniu do starszego soundbara LG LAS 855M, który mam gra bardzo miękko, przyjemnie. Zestaw gra bardzo głośno. Dolby Atmos odtwarza tylko przez HDMI ARC, przez optyka nie działa.  Efekt Atmos w zależności od odtwarzanego materiału bywa spektakularny. Soundbar nie jest zgodny z multiroomem Music Flow, co mnie zmartwiło, bo do LAS 855M kupiłem dwa głośniki H5 systemu Music Flow i myślałem, że wykorzystam je jako surround, tak jak w LAS855M. Niestety głośniki powędrowały wraz ze starym soundbarem i telewizorem do sypialni i planuję dokupić zestaw SPK8-S, bo przyzwyczaiłem się do tylnych surround-ów. 

LG SL10Y ma 7 głośników, dlatego ja potrzebowałem trochę czasu, żeby go poustawiać, bo efekt 5.1 i Dolby Atmos może być przez złe ustawienie słabiutki. Nie można ustawiać głośności  osobno dla każdego głośnika. Tzn można właściwie tylko centralny, ale boczne, tylne i górne ustawia się lewy i prawy kanał razem.

Można oczywiście słuchać muzyki ze wszystkich żródeł, które da się podłączyć po wifi lub przez bluetooth. Aplikacja niestety nie ma radia internetowego, tak jak miały soundbary kompatybilne z Music Flow.

Według mnie można za te pieniądze kupić niezły amplituner z niezłymi podłogówkami. Ten soundbar nie jest dla audiofila, chociaż muzykę również odtwarza dobrze. Trzeba jednak przy zakupie mieć świadomość, że to jest sprzęt do odtwarzania dżwięku kinowego i tutaj w moim subiektywnym odczuciu sprawdza się bardzo dobrze, przy odtwarzaniu muzyki:dobrze.

Ja kupiłem soundbar za względu na design w salonie i brak miejsca na amplituner i podłogówki. Pasuje mi też do telewizora i jest wygodniejszy (bardziej komfortowy) w obsłudze od amplitunera.

Na koniec wspomnę, że całość oczywiście ustawia się pilotem i aplikacją na telefonie. Aplikacją wygodniej, bo nie trzeba spoglądać na soundbac jakie wartości się ustawiło, a wyświetlacz przy ustawianiu pilotem za szybko się wygasza.

Sprzęt polecam kinomaniakom, ale nie audiofilom.

Jeśli o czymś, co Ciebie interesuje nie wspomniałem:pytaj.

Teraz jeszcze spojrzałem na twój pierwszy post. Soundbar ma bardzo mocny bas i gra bardzo głośno. Jeśli tego oczekujesz, to nie zawiedziesz się.

Edytowane przez debe68
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpująca odpowiedź;) jestem wdzięczny. A jak odtwarza zwykła sat tv?? Mam dekoder nc+ 4k. Jak dialogi , są wyraźne ???

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kablówkę, a filmy oglądam z Netflix, Amazon Prime i HBO GO i swojego serwera przez DLNA . Nie mam blue-ray ani Tv Sat.

Dialogi z każdego źródła, które mam są perfekcyjne w porównaniu do głośników wbudowanych, czy nawet porównując do mojego pierwszego soundbara z czterema głośnikami, ale bez centralnego.

Myślę, że w SL10Y dialogi są idealne ze wzgl. na głośnik centralny, którego nie ma mój LAS855M. Trzeba jednak ustawić  pod siebie. Dla mnie nie zawsze ustawienie MUSIC jest najlepsze do słuchania muzyki itd. No i BARDZO ważne jest ustawienie głośności poszczególnych sekcji głośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Br0NaS @debe68

Dziękuje za Wasze wpisy.

Też zastanawiam się nad wyborem soundbara i rozważam dokładnie te 3 opcje. Sprzęt ten byłby głównie potrzebny pod piłkę, Netflix, HBO GO, Spotify i Youtube.

Sytuacja u mnie wygląda tak, że salon mam połączony z kuchnią. Jakiś czas temu postanowiliśmy zrobić w owym pomieszczeniu kilka zmian. Ja przesiadłem się z leda (Sony 55XD9305, byłem z niego bardzo zadowolony) na oleda (LG 55C9) a żona wymieniła sobie kuchnię. Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie to, że moje tylne głośniki z kina 5.1 (Sony BDV7200), musiały zostać w trakcie realizacji fanaberii żony usunięte. Nie mam teraz możliwości żeby jakiekolwiek opcje tam ustawić i mam wszystkie głośniki na jednej ścianie wraz z telewizorem. Niestety to nie jest to samo co było uprzednio. Zacząłem się zastanawiać nad inwestycją w soundbar. Chciałbym, aby posiadał Dolby Atmos. Byłem ostatnio w sklepie zrobić rozeznanie w tej kwestii. Początkowo moim faworytem było LG. Teraz bardziej skłaniam się ku Samsungowi. Dlaczego? Sprawa może nieco banalna, ale dla mnie istotna. Belka LG ma aż 144 cm długości. Moja szafka pod tv ma 124, dodatkowo jest zastawiona po bokach biblioteczką i witryną. Wolałbym, żeby belka w całości spoczywała na szafce. Samsung zmieści się idealnie. Jeśli chodzi o Sony, to cena najniższa, ale i oferowane możliwości nieco mniejsze.

Boję się też, czy ten zakup zapewni mi lepsze możliwości niż ta konfiguracja co mam obecnie, dlatego korzystając z dużej ilości wolnego w okresie świątecznym, mam zamiar zrobić większy research na ten temat. Może uda się też zrobić odsłuch w warunkach lepszych niż sklepowe. Byłoby idealnie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.12.2019 o 16:54, debe68 napisał:

Mam LG SL10Y. Nie porównam go do pozostałych, bo jak? Jeśli coś konkretnie chcesz wiedzieć o LG SL10Y, to napisz.

Hej Ja posiadam od niedawna ten model ale jako laik nie moge się odnaleźć w dostrojeniu dźwięku. Możesz coś poradzić jak ustawic to qszystko? Posiadam tez dodatkowe glosniki 🤩. Zależy mi głównie żeby były to ustawienia uniwersalne. Bo i gram i ogladam Netflixa i czasem muzyki posłucham.  W sumie głównie do gier i do filmow ustawienia 😃 dziekuje z gory za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam nad JBL 9.1 True Wireless. Nowość za 4199zł. Zastanawiam się jak on gra i czy warto go kupić

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.12.2019 o 08:31, debe68 napisał:

Soundbar gra dobrze, chociaż odsłuch to bardzo indywidualna sprawa. Bas w porównaniu do starszego soundbara LG LAS 855M, który mam gra bardzo miękko, przyjemnie. Zestaw gra bardzo głośno. Dolby Atmos odtwarza tylko przez HDMI ARC, przez optyka nie działa.  Efekt Atmos w zależności od odtwarzanego materiału bywa spektakularny. Soundbar nie jest zgodny z multiroomem Music Flow, co mnie zmartwiło, bo do LAS 855M kupiłem dwa głośniki H5 systemu Music Flow i myślałem, że wykorzystam je jako surround, tak jak w LAS855M. Niestety głośniki powędrowały wraz ze starym soundbarem i telewizorem do sypialni i planuję dokupić zestaw SPK8-S, bo przyzwyczaiłem się do tylnych surround-ów. 

LG SL10Y ma 7 głośników, dlatego ja potrzebowałem trochę czasu, żeby go poustawiać, bo efekt 5.1 i Dolby Atmos może być przez złe ustawienie słabiutki. Nie można ustawiać głośności  osobno dla każdego głośnika. Tzn można właściwie tylko centralny, ale boczne, tylne i górne ustawia się lewy i prawy kanał razem.

Można oczywiście słuchać muzyki ze wszystkich żródeł, które da się podłączyć po wifi lub przez bluetooth. Aplikacja niestety nie ma radia internetowego, tak jak miały soundbary kompatybilne z Music Flow.

Według mnie można za te pieniądze kupić niezły amplituner z niezłymi podłogówkami. Ten soundbar nie jest dla audiofila, chociaż muzykę również odtwarza dobrze. Trzeba jednak przy zakupie mieć świadomość, że to jest sprzęt do odtwarzania dżwięku kinowego i tutaj w moim subiektywnym odczuciu sprawdza się bardzo dobrze, przy odtwarzaniu muzyki:dobrze.

Ja kupiłem soundbar za względu na design w salonie i brak miejsca na amplituner i podłogówki. Pasuje mi też do telewizora i jest wygodniejszy (bardziej komfortowy) w obsłudze od amplitunera.

Na koniec wspomnę, że całość oczywiście ustawia się pilotem i aplikacją na telefonie. Aplikacją wygodniej, bo nie trzeba spoglądać na soundbac jakie wartości się ustawiło, a wyświetlacz przy ustawianiu pilotem za szybko się wygasza.

Sprzęt polecam kinomaniakom, ale nie audiofilom.

Jeśli o czymś, co Ciebie interesuje nie wspomniałem:pytaj.

Teraz jeszcze spojrzałem na twój pierwszy post. Soundbar ma bardzo mocny bas i gra bardzo głośno. Jeśli tego oczekujesz, to nie zawiedziesz się.

Cześć,  A mógłby podesłać swoje ustawienia do soundbara ? Chciałbym przetestować. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...