Skocz do zawartości
xsunnyx

Pomoc w doborze telewizora do sypialni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Bardzo proszę o poradę.. Chcialem zakupić nowy TV i miał to być Samsung QE55Q67RAT jednak w sklepie ten model został mi odradzony. Jako lepszą propozycja został przedstawiony Sony KD-55XF9005 jednak kiedyś zakupilem Sony 55XF7596 i musiałem go zwrocic ponieważ czerń w ciemności wydawała się tak jasna że nie przypadł mi do gustu, sama jakość obrazu też nie zwalała z nóg... przyznam szczerze ze zawsze najbardziej podobał mi się obraz w Samsungach...Telewizor będzie używany głównie w nocy w sypialni. Odległość ok 5 od oczu. Budżet max 3700 zl.

Edytowane przez xsunnyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, xsunnyx napisał:

 Chcialem zakupić nowy TV i miał to być Samsung QE55Q67RAT jednak w sklepie ten model został mi odradzony. Jako lepszą propozycja został przedstawiony Sony KD-55XF9005

XF9005 to już premium lcd. Q67 to zaś typowa klasa średnia. Trafiłeś na sprzedawce godnego zaufania.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się jeszcze nad Q70 ale między Q67 chyba nie ma az takiej duzej różnicy zeby doplacac ok 700 zl. Czy za te pieniądze znajdę coś jeszcze lepszego może od innego producenta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, xsunnyx napisał:

Zastanawiałem się jeszcze nad Q70 ale między Q67 chyba nie ma az takiej duzej różnicy zeby doplacac ok 700 zl. Czy za te pieniądze znajdę coś jeszcze lepszego może od innego producenta?

Ten Q70 jest znacząco lepszy od Q67 i jest zarazem bezpośrednim konkurentem Sonego XF9005. Wybierz więc miedzy tymi dwoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Sytuacja w tej chwili jest klarowna bo skłaniam się jednak bardziej w stronę q70 Samsunga ponieważ zawsze bardziej podobał mi sie obraz w Samsungach niż Sony ale bardzo zależy mi na opinii ekspertów :)

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Waldo94 napisał:

XF9005 to już premium lcd.

chyba tylko w sony - to jest premum - jego konkurent u samsunga (q70) to średnia półka. wyższa 80/85 a premium to q90/950

coś sony nisko zawiesza swoją półke premium

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli który jednak mimo wszystko jezeli chodzi o obraz będzie lepszy Sony xf9005 czy Samsung q70?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Przypnę się do tematu, bo też walczę z zakupem tv. Szafa88 dzięki za tą stronkę z porównaniem tych dwóch modeli, ale nam zwykłym użytkownikom i tak ciężko wybrać.

Pomimo przeglądania tych wszystkich informacji tu zawartych brakuje decyzji, fajnie byłoby uzyskać odpowiedź: kup ten model bo to i to. i po problemie, a tak wołamy o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Waldek2019 napisał:

Witam wszystkich.

Przypnę się do tematu, bo też walczę z zakupem tv. Szafa88 dzięki za tą stronkę z porównaniem tych dwóch modeli, ale nam zwykłym użytkownikom i tak ciężko wybrać.

Pomimo przeglądania tych wszystkich informacji tu zawartych brakuje decyzji, fajnie byłoby uzyskać odpowiedź: kup ten model bo to i to. i po problemie, a tak wołamy o pomoc.

Bo decyzja zawsze należy do kupującego. My możemy tylko przedstawiać informacje. Takie jak to, że xf9005 ma lepszą jasność i jest lepiej skalibrowany fabrycznie, za to q70 powinien mieć równomierniejszą czerń i lepszy system smart. To kupujący musi dokonać wyboru co jest dla niego ważniejsze i każdy inaczej będzie odbierał obraz. Jeden woli bardziej nasycone kolory, a drugi naturalne. Dlatego zawsze warto przejść się do sklepu i porównać oba modele i zdecydować, który zrobił lepsze wrażenie. 

Ja osobiście brał bym q70 bo według mnie różnica w jasności obu telewizorów będzie mniej zauważalna niż nierównomierna czerń, a ryzyko cloudingu w xf9005 jest spore bo ten model z tego słynie. System w samsungu jest też prostszy, szybszy i ma wszystkie potrzebne serwisy vod, a z tego co pamiętam na sony nie ma hbo go. 

Edytowane przez Szafa88
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, klaus71 napisał:

 jego konkurent u samsunga (q70) to średnia półka.

Nie nazwał bym go klasą średnią z uwagi na pełne podświetlenie matrycy.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to gdzie poziomujesz Q80/85 i Q90 i Q950 - nadpółka wyższa , premium i nadpółka premium :)

na chwilę obecną xf9005 i q70 to półka średnia - mają słabe powłoki, słabe kąty, prosty FALD na małej ilości stref a o klienta walczą konkurencyjną ceną (i jej stosunkiem do możliwości)

17 minut temu, Szafa88 napisał:

System w samsungu jest też prostszy, szybszy i ma wszystkie potrzebne serwisy vod, a z tego co pamiętam na sony nie ma hbo go. 

Sony ma androida - to chyba niemożliwe by nie miał HBO GO - może pomyliłeś z Panasonic'iem?

Godzinę temu, Waldek2019 napisał:

Pomimo przeglądania tych wszystkich informacji tu zawartych brakuje decyzji, fajnie byłoby uzyskać odpowiedź: kup ten model bo to i to. i po problemie, a tak wołamy o pomoc.

ja bym bardziej kierował się w stronę Q80 lub XG95 - oba (Sony musiałbyś sprawdzić) mają lepsze kąty i lepszy FALD, Samsung do tego mega powłokę antyodblaskową

Edytowane przez klaus71
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, klaus71 napisał:

ja bym bardziej kierował się w stronę Q80 lub XG95 - oba (Sony musiałbyś sprawdzić) mają lepsze kąty i lepszy FALD, Samsung do tego mega powłokę antyodblaskową

Ja też bym się kierował, ale mowa tu o budżecie 3700, a w tej cenie q70 można dostać. Q80 to już dopłata 1500 zł. Także chyba ociupinke wychodzisz za budżet. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Właśnie kasa jaką można wydać do też jeden z czynników w braku decyzji. Aha!! No i ja mam na uwadze 65 cali

Ja na początku miałem no 3000 zł, idąc dalej doszedłem do 4000 i samsunga 65ru800, ale czytając dalej i wczoraj byłem w dużej sieciówce doszedłem do sony kd-65xf9005 za 4990 zł.

Od wieczora czytam dalej i doszedł tutaj do samsung qe65q70r za 5500 zł. A teraz czytam Q80 za 7200 zł lub 65XG95 za 6300 zł.

powiem jak w kabarecie paranienormalni: ja miałem tylko wejść i wyjść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Waldek2019 napisał:

Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Właśnie kasa jaką można wydać do też jeden z czynników w braku decyzji. Aha!! No i ja mam na uwadze 65 cali

Ja na początku miałem no 3000 zł, idąc dalej doszedłem do 4000 i samsunga 65ru800, ale czytając dalej i wczoraj byłem w dużej sieciówce doszedłem do sony kd-65xf9005 za 4990 zł.

Od wieczora czytam dalej i doszedł tutaj do samsung qe65q70r za 5500 zł. A teraz czytam Q80 za 7200 zł lub 65XG95 za 6300 zł.

powiem jak w kabarecie paranienormalni: ja miałem tylko wejść i wyjść.

Jak tak już jedziesz po bandzie to dozbieraj do LG 65C9. Jak tylko nie oglądasz kanałów informacyjnych to będziesz zadowolony (one mają najgorszy wpływ na oleda). Jest to o tyle fajny telewizor, że jest przyszłościowy, oferuje spory przeskok jakościowy obrazu, a dokładnie większej ilości pieniędzy powyżej c9 nie przyniesie wielkiej różnicy w obrazie. Jak kupisz oleda za 12 tysięcy to nię będzie wielkiej różnicy w obrazie w porównaniu z c9, a jak dołożysz 800 zł od q80 żeby kupić oleda to będzie spory skok, który najlepiej widać wieczorem przy ciemnych scenach. 

Pisząc to, właśnie siedze przed moim 65C9, który kupiłem na promocji w oficjalnym sklepie Allegro za 7599. 

Oglądam serial the Expanse na amazon prime w 4k z HDR i w obrazie kosmos, dosłownie i w przenośni. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Takiej odpowiedzi się obawiałem :)

Finansowo pozostaje mi jedno z dwóch: Sony 65xf9005 za 5000 lub Samsung qe65q70 za 5500. To jest max co mogę wycisnąć z kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldek2019 widzisz jesteś w takiej samej sytuacji co ja tylko moj tv musi miec 55 cali. Zawsze jest jakieś ale bo lepiej dołożyć 500, 700, 1000 zl i miec lepsze to, tamto tylko że jak zaczniemy tak dokladac to wyjdzie ze najlepszym rozwiazaniem dla nas jest jednak tv za 12000 zl :) moj brat kupil Samsunga hdr 4k za 1900 zl i obraz jest fajny to mam nadzieję że w tv 2 razy drozszym już będzie ten efekt "wow" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak telewizor za 1900 zł wydawał się fajny to q70 będzie dla ciebie powalający i ma lepszą czerń od xf9005, a na tym ci zależało. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, klaus71 napisał:

to gdzie poziomujesz Q80/85 i Q90 i Q950 - nadpółka wyższa , premium i nadpółka premium :)

Q80/85, Q90 to premium, a Q950 to High End.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Szafa88 napisał:

Jak telewizor za 1900 zł wydawał się fajny to q70 będzie dla ciebie powalający i ma lepszą czerń od xf9005, a na tym ci zależało. 

No to teraz kwestia "dobrej" ceny na q70. Najlepsza poki co jest 3799 zl ale serce mnie boli bo w Black Friday widziałem q70 za 3299 zl ale wtedy nie miałem takiego parcia na ten tv :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xsunnyx no właśnie, zacząłem od 3000 złociszy, a teraz???? teraz to chyba nie kupie :( bo już nie wiem co.

Edytowane przez Waldek2019

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Waldek2019 napisał:

xsunnyx no właśnie, zacząłem od 3000 złociszy, a teraz???? teraz to chyba nie kupie :( bo już nie wiem co.

Czy nie będzie najbardziej rozsądną opcją poczekac do stycznia i wtedy może ten model będzie tańszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do sypialni to Q70 jednak powinien być lepszy od XF9005. Po prostu będzie mieć lepszą czerń i mniej problemów z cloudingiem. A tutaj już OLED polecają - dołóż kasy... dołóż dołóż.  Bez przesady;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 2-3 miechy lg 55b9 pewnie zejdzie na 4000-4200zł , a B9 to TV na poziomie samsunga Q90 - więc jak najbardziej takie polecenie ma sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...