Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Nygus napisał:

planujesz kupić tv za dwa miesiące, jeśli chcesz oleda to LG będzie bezpieczniejszy jeśli chodzi o warunki gwarancyjne i np. HDMI 2.1, tylko tu nie ma androida, ale czy będą jeszcze za dwa miesiące C9??

Jak nie chcesz oleda, to sony xg będzie na pewno dobrym wyborem, zwłaszcza ze chcesz tv z androidem...

Czy to będzie android czy tez OS od LG to bez różnicy, ważne by był Twitch, MX Player (lub inny program do otwarzania filmów z napisami) i ew. jakieś inne użyteczne pogramy. Reszta z softu to standard YT, Netflix, przeglądarka by puścić dziecku coś, co znajduje się tylko na stronach typu cda.

TV będę musiał kupić z końcem kwietnia, do mieszkania wprowadzam się ok 8/10 maja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Karol Majcherkiewicz napisał:

Czy to będzie android czy tez OS od LG to bez różnicy, ważne by był Twitch, MX Player (lub inny program do otwarzania filmów z napisami) i ew. jakieś inne użyteczne pogramy. Reszta z softu to standard YT, Netflix, przeglądarka by puścić dziecku coś, co znajduje się tylko na stronach typu cda.

TV będę musiał kupić z końcem kwietnia, do mieszkania wprowadzam się ok 8/10 maja.

No to wszystko znajdziesz na XG od Sony . Na LG Twitcha chyba nie ma jeśli chodzi o aplikacje do zainstalowania MX playera na LG tez póki co nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Karol Majcherkiewicz napisał:

Czy to będzie android czy tez OS od LG to bez różnicy, ważne by był Twitch, MX Player (lub inny program do otwarzania filmów z napisami) i ew. jakieś inne użyteczne pogramy. Reszta z softu to standard YT, Netflix, przeglądarka by puścić dziecku coś, co znajduje się tylko na stronach typu cda.

TV będę musiał kupić z końcem kwietnia, do mieszkania wprowadzam się ok 8/10 maja

Skoro są takie ważne to dlaczego nie sprawdzisz czy te konkretne aplikacje których chcesz uzywac  są dostępne dla danego systemu?

naewno na androidzie jest tego więcej niż na autorskich systemach producentów tv,

poza tym zaczekaj do końca kwietnia i zobacz co będzie dostępne do kupienia i w jakich cenach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Nygus napisał:

Skoro są takie ważne to dlaczego nie sprawdzisz czy te konkretne aplikacje których chcesz uzywac  są dostępne dla danego systemu?

naewno na androidzie jest tego więcej niż na autorskich systemach producentów tv,

poza tym zaczekaj do końca kwietnia i zobacz co będzie dostępne do kupienia i w jakich cenach 

Gdyby to było takie proste :) Wbrew pozorom w ciągu 2tyg. muszę wskazać konkretny model dla architekta wnętrz, który pod jego rozmiar i grubość będzie przygotowywał projekt tej ścianki wokół TV i zabudowy pod kominek.

SALON_8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
18 minut temu, Karol Majcherkiewicz napisał:

Gdyby to było takie proste :) Wbrew pozorom w ciągu 2tyg. muszę wskazać konkretny model dla architekta wnętrz, który pod jego rozmiar i grubość będzie przygotowywał projekt tej ścianki wokół TV i zabudowy pod kominek.

SALON_8.jpg

Nikt nie mówił, ze to jest proste :).

W takim razie to nie jest tylko kwestia podania wymiarów. Co zrobisz jak wybierzesz tv podasz wymiary a nie będzie on dostępny? albo jak z jakiegoś powodu będziesz musiał go wymienić i alternatywa będzie inny model z innymi wymiarami? Co jak będziesz chciał z własnej inicjatywy wymienić tv na inny?

Jeśli tv ma być nad prawdziwym kominkiem, który ma służyć do ogrzewania domu, to czy wziąłeś pod uwagę temperaturę nad kominkiem? od przodu z dołu od komina za tv? Zawsze będzie w jakimś stopniu ciepłe/gorące powietrza ogrzewać tv, może go "ugotować" w najgorszym wypadku. Kolejna sprawa zanieczyszczenia które będą przenoszone przez cieple powietrze będą się dostawały do wnęki z tv. Obudowy tv nie ssą szczelne a LCDeki maja taka przypadłość ze po jakimś czasie kurz osadza się wewnątrz obudowy na matrycy i będą dodatkowe efekty wizualne na ekranie, wiec w przypadku dodatkowych zanieczyszczeń to może się spotęgować.

Edytowane przez Nygus
  • Plusik 1
  • Lubię 2
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
18 minut temu, Karol Majcherkiewicz napisał:

Gdyby to było takie proste :) Wbrew pozorom w ciągu 2tyg. muszę wskazać konkretny model dla architekta wnętrz, który pod jego rozmiar i grubość będzie przygotowywał projekt tej ścianki wokół TV i zabudowy pod kominek.

SALON_8.jpg

Wejs sobie z 5 modeli które Cię najbardziej interesują ,  np 2 Ledy i 3 Oledy od Sony jeśli ta marka cię interesuje najbardziej . Napisz na karteczkach włóż do słoja i wylosuj jeden . I masz problem rozwiązany .😂

Edytowane przez Damianos19932
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Nygus napisał:

W takim razie to nie jest tylko kwestia podania wymiarów. Co zrobisz jak wybierzesz tv podasz wymiary a nie będzie on dostępny? a jak z jakiegoś powody będziesz musiał go wymienić i alternatywa będzie inny model z innymi wymiarami? Co jak będziesz chciał z własnej inicjatywy wymienić tv na inny?

Jeśli tv ma być nad prawdziwym kominkiem, który ma służyć do ogrzewania domu, to czy wziąłeś pod uwagę temperaturę nad kominkiem? od przodu z dołu od komina za tv? Zawsze będzie w jakimś stopniu ciepłe/gorące powietrza ogrzewać tv, może go "ugotować" w najgorszym wypadku. Kolejna sprawa zanieczyszczenia które będą przenoszone przez cieple powietrze będą się dostawały do wnęki z tv. Obudowy tv nie ssą szczelne a LCDeki maja taka przypadłość ze po jakimś czasie kurz osadza się wewnątrz obudowy na matrycy i będą dodatkowe efekty wizualne na ekranie, wiec w przypadku dodatkowych zanieczyszczeń to może się spotęgować.

Będzie to bio kominek, więc system jest szczelny jeżeli chodzi o ciepło. Dym także poza akwarium nie ma prawa się wydobywać (o to chodzi w bio kominkach). Prześpię się z myślą przez kilka najbliższych dni/tydzień i wtedy podejmę decyzję. Myślę że zamknie się ona między Sony OLED - a Sony VA.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
16 minut temu, Karol Majcherkiewicz napisał:

Będzie to bio kominek, więc system jest szczelny jeżeli chodzi o ciepło. Dym także poza akwarium nie ma prawa się wydobywać (o to chodzi w bio kominkach). Prześpię się z myślą przez kilka najbliższych dni/tydzień i wtedy podejmę decyzję. Myślę że zamknie się ona między Sony OLED - a Sony VA.

Z takim umiejscowieniem nie jest możliwe całkowite wykluczenie efektu ogrzewania sprzętu przez kominek. Nie chodzi o dym, ciepłe powietrze zawsze będzie się przemieszczać do góry przenosząc kurz i wszelkie zanieczyszczenia, praw fizyki nie zmienisz.

biokominek na paliwo ciekłe? ogrzewanie na bazie spalania?

Edytowane przez Nygus
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Nygus napisał:

Z takim umiejscowieniem nie jest możliwe całkowite wykluczenie efektu ogrzewania sprzętu przez kominek. Nie chodzi o dym, ciepłe powietrze zawsze będzie się przemieszczać do góry, praw fizyki nie zmienisz.

biokominek na paliwo ciekłe?

Tak, na ciekłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 minut temu, Karol Majcherkiewicz napisał:

Tak, na ciekłe.

zamknięta komora spalania?

sprawdź czy i jak wpłynie na temperaturę otoczenia kominka, czy i jaka jest izolacja termiczna komina, jeśli nie zrobisz piekarnika, w którym jest tv to nie powinno być bardzo duzego problemu

 

13 minut temu, Nygus napisał:

zamknięta komora spalania?

sprawdź czy i jak wpłynie na temperaturę otoczenia kominka, czy i jaka jest izolacja termiczna komina, jeśli nie zrobisz piekarnika, w którym jest tv to nie powinno być bardzo duzego problemu

 

Ktoś, kto projektował takie rozwiązanie i dobierał kominek (jego wymiary i moc grzewcza) i materiały ??izolacyjne i budowlane powinien umieć ocenić, oszacować co się będzie działo?? jak wpłynie na bezpośrednie najbliższe otocznie kominka, jak system zacznie pracować czyli grzać.

14 minut temu, Nygus napisał:

zamknięta komora spalania?

sprawdź czy i jak wpłynie na temperaturę otoczenia kominka, czy i jaka jest izolacja termiczna komina, jeśli nie zrobisz piekarnika, w którym jest tv to nie powinno być bardzo duzego problemu

 

Ktoś, kto projektował takie rozwiązanie i dobierał kominek (jego wymiary i moc grzewcza) i materiały ??izolacyjne i budowlane powinien umieć ocenić, oszacować co się będzie działo?? jak wpłynie na bezpośrednie najbliższe otocznie kominka, co się stanie jak system zacznie pracować czyli grzać.

 

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, Nygus napisał:

sprawdź czy i jak wpłynie na temperaturę otoczenia kominka, czy i jaka jest izolacja termiczna komina, jeśli nie zrobisz piekarnika, w którym jest tv to nie powinno być bardzo duzego problemu

te bio-kominki to taka bardziej dekoracja - grzeją tyle co nic i szybko się paliwo kończy (1h?) a dolać można jak zupełnie wystygnie - inaczej grozi wybuchem :)

a ciepła to plazma więcej by dawała :)

znajomi mają - po miesiącu zabawa z tym im się znudziła

 

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, klaus71 napisał:

te bio-kominki to taka bardziej dekoracja - grzeją tyle co nic i szybko się paliwo kończy (1h?) a dolać można jak zupełnie wystygnie - inaczej grozi wybuchem :)

a ciepła to plazma więcej by dawała :)

znajomi mają - po miesiącu zabawa z tym im się znudziła

 

:) dlatego zawsze lepiej sprawdzić przed, jest dużo różnych modeli biokominkow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pod żadnym pozorem nie daj sobie wmówić budowy wnęki pod tv - chyba, że za kilka lat zamierzasz zmienić mieszkanie. W innym przypadku pozostaw sobie możliwość wymiany  tv na przykład na rozmiar 85-95 cali. A może jeszcze więcej, kto to dzisiaj wie...

Edytowane przez burz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, burz napisał:

Pod żadnym pozorem nie daj sobie wmówić budowy wnęki pod tv - chyba, że za kilka lat zamierzasz zmienić mieszkanie. W innym przypadku pozostaw sobie możliwość wymiany  tv na przykład na rozmiar 85-95 cali. A może jeszcze więcej, kto to dzisiaj wie...

Myślałem o tym i ogólnie w razie czego za 5lat mogę dać projektor + ekran roleta który wyjeżdża z sufitu ;)

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstaję przy swoim - nie daj się namówić, tam wcale nie musi być żadnej wnęki, a jeżeli już, to przyszłościowo na minimum 85 cali.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdyby to było takie proste Wbrew pozorom w ciągu 2tyg. muszę wskazać konkretny model dla architekta wnętrz, który pod jego rozmiar i grubość będzie przygotowywał projekt tej ścianki wokół TV i zabudowy pod kominek.
SALON_8.thumb.jpg.b07cdc3afac86ba7d2a92988e719801f.jpg
Na twoim miejscu wybrał bym projektor.
Masz rozmiar jaki chcesz w Epsonie ustawiam z pilota położenie i wielkość.
Jak jesteś na etapie wykańczania pomieszczenia to bardzo łatwe.
Lub np: może być obraz i ekran z góry.

Wysłane z mojego SM-T835 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marek3.14 napisał:

Na twoim miejscu wybrał bym projektor.

w dzień przy takiej ścianie okien dzieci miałyby oglądac bajki? będzie w ogóle coś widać z proja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marek3.14 napisał:

Na twoim miejscu wybrał bym projektor.
Masz rozmiar jaki chcesz w Epsonie ustawiam z pilota położenie i wielkość.
Jak jesteś na etapie wykańczania pomieszczenia to bardzo łatwe.
Lub np: może być obraz i ekran z góry.

Wysłane z mojego SM-T835 przy użyciu Tapatalka
 

Projektor na razie do salonu odpada, będzie w sypialni.

MY_PLACE_-_SYPIALNIA_14.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Projektor na razie do salonu odpada, będzie w sypialni.
MY_PLACE_-_SYPIALNIA_14.thumb.jpg.4c264cab2a303cfc85fad508498a788f.jpg
Jak się obawiasz o jasność, to wystarczy wybrać projektor laserowy np. Epson EH-LS100.
W salonie mam okno 2,6 x 1.8 m od południa,i w dzień przy Epson EH-TW9400W jest spoko. Po za tym są rolety w razie ,,W".

Wysłane z mojego SM-T835 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, marek3.14 napisał:

Jak się obawiasz o jasność, to wystarczy wybrać projektor laserowy np. Epson EH-LS100.
W salonie mam okno 2,6 x 1.8 m od południa,i w dzień przy Epson EH-TW9400W jest spoko. Po za tym są rolety w razie ,,W".

Wysłane z mojego SM-T835 przy użyciu Tapatalka
 

Hej. Dzięki za info, z jasnością nigdy nie będzie problemu bo będzie on wykorzystywany tylko i wyłącznie jako kino, tylko i wyłącznie wieczorem "przed/w trakcie" snu.

I tutaj chciałem kupić sprzęt za góra 5,000zł brutto. Masz może pomysł, co byłoby idealnym rozwiązaniem do "filmów pobranych" oraz netflix/kablówka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej. Dzięki za info, z jasnością nigdy nie będzie problemu bo będzie on wykorzystywany tylko i wyłącznie jako kino, tylko i wyłącznie wieczorem "przed/w trakcie" snu.
I tutaj chciałem kupić sprzęt za góra 5,000zł brutto. Masz może pomysł, co byłoby idealnym rozwiązaniem do "filmów pobranych" oraz netflix/kablówka?
Ale dalej idziemy w kasę: Panasonic DMR-UBS90EKG ma wszystko,
rewelacja jak jest kamera 4K na kartę SD.
Lub coś z HiMedia ale kuleje HBO GO brak wsparcia przez Canal+ ale reszta śmiga i jest niedrogi Max 800 zeta.

Wysłane z mojego SM-T835 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.03.2020 o 21:59, Tofikmax napisał:

 

Sam amplituner Marantz z 1999 roku brał 35 wat bez względu , czy grał , czy był w stan-by :)

piec olejowy , który pokazywał tylko temperaturę ( był już nie uzywany) ciągnął 78 wat .

Sprawdziłem cały dom ( tv , dekoder,  mikrofala , hi-fi itd ) wychodziło ponad 250 wat na godzinę szło w piz...

Ale i tak trzeba odróżnić stare sprzęty, w przypadku których producenci ani trochę nie dbali o oszczędność, od nowych, projektowanych z myślą o "ekologii", takich jak te Oledy. Nowe TV potrafią przez chwilę zeżreć trochę więcej prądu jeśli robią sobie jakieś aktualizacje, ale generalnie pobór w standby powinien być pomijalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Panasonicu masz jeszcze coś z tunerem do kablówki, ja w tym modelu mam sat.
Służy głównie do odtwarzania lub archiwizowania moich filmów z wczasów i wydarzeń rodzinnych kamerą SONY 4K (chociaż preferuję Full HD 60 Hz, zajmuje mniej miejsca na nośnikach).
Z wnukami często oglądamy nowe pokolenia, jak rosną wiadomo szybko się zmienia.
Nawet zimą siedzimy na plaży, tylko że przy kominku.
Swoje filmiki mam od 1969 roku jeszcze 8 mm kamera na sprężynę/ klisza/ VHS i konwert na cyfrowe DV/ potem DVD- RAM/ teraz blu-ray i Dysk sieciowy NAS Raid w domu na wszystkie PC, Dreamboxy, TV i HiMedia Q5 bez dysku strim, dźwięk i obraz super (z dyskiem HiMedia Q10).
Jeżeli sat to polecam jeszcze Dreambox 900 4K na Linux masz co chcesz.
Masz tu moje lata praktyki.
TV mam na gadające głowy, w kuchni LCD SONY 26 cali właśnie ze względu na jasność, czasami pilot nie działa przez słońce.

Wysłane z mojego SM-T835 przy użyciu Tapatalka

Ale i tak trzeba odróżnić stare sprzęty, w przypadku których producenci ani trochę nie dbali o oszczędność, od nowych, projektowanych z myślą o "ekologii", takich jak te Oledy. Nowe TV potrafią przez chwilę zeżreć trochę więcej prądu jeśli robią sobie jakieś aktualizacje, ale generalnie pobór w standby powinien być pomijalny
Jestem w trakcie odświeżania sprzętu, projektor z 350 W, amplituner z 550, sam sub 450 W drugi 200 W.
Będę podłączył grupami na listwie z klawiszami, ale też przed piorunami i przepięciami.
Teraz na czuwaniu 1 do Max 3 Waty.

Wysłane z mojego SM-T835 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówili , że plazmy muszą zniknąć z rynku  , bo za dużo pobierają prądu  ( chodz , to nie prawda )

A , zwróćcie uwagę ile pobiera wspaniały OLED 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Tofikmax napisał:

A , zwróćcie uwagę ile pobiera wspaniały OLED 

czyli ? u mnie połowę tego co plazma a obraz kilka razy jaśniejszy

zresztą lcd pobierają podobnie albo i więcej.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...