Skocz do zawartości
tasso

Smart TV od 4999,00 zł [Samsung/Sony/IPTV/NETFLIX/PLEX]

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? max 45stopni od prostopadłości centrum ekranu czyli prawie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Na telewizor 
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Mirai 39"
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4k, HDR obsługę IPTV lub KODI oraz PLEXA.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? NETFLIX 4kHDR, HBO GO, PLEX 4kHDR, IPTV
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? miło by było gdyby obsługiwał Chroma Subsampling 4:4:4
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? NETFLIX 4kHDR, HBO GO, PLEX 4kHDR, IPTV
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie wykluczam za jakiś czas podłączenia jako monitor do pracy na PC.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Mrok, noc, całkowita ciemność.
17. Preferencje co do wielkości? 65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? To że im głębiej idę w specyfikację tym dalej jestem od zakupu.
19. Preferencje co do marki ? SAMSUNG, Philips, Sony.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3 999,00 zł z możliwością przestrzelenia o 1 000 - 1500 zł jeśli będzie warto.

 

Witam, zwracam się z prośba o rozwianie moich rozterek ponieważ standardowo im dalej w las z wiedzą o telewizorach tym gorzej wybrać. 

Początkowo stawiałem na  Samsunga QE65Q60R który odpadł ze względu na brak local dimming, później szukałem coś z seri philipsa the one ale... matryca ips odpada. Więc znowu powrót do samsunga tym razem Q70R - jest local dimming itp, są kwantowe kropki, jest bardzo dobry kontrast ale brakuje android tv i hdr dolby vision i pełnego hdmi 2.1. Szukając dalej znalazłem Sony KD-65XG9505 i znowu niezłe kolory, bardzo jasny, local dimming dolby vision android tv z3gbram ale słaby kontrast i coś dziwnego o nazwie clouding czym kolwiek jest xd a może wy doradzicie wcale coś innego ? Zależy mi głównie na nocnym oglądaniu Netflixa,HBOGO,PLEXTV w 4k hdr i możliwości podłączenia płatnej lub darmowej telewizji IPTV być może kiedyś kiedyś posłuży jeszcze jako przestrzeń robocza do pracy na PC.  Gdzie szukać najlepszego obrazu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, nie chcesz za dużo wydać, ale chcesz idealny telewizor. Rozczaruje Cię bo nie ma takiego. W tej cenie możesz tylko wybierać co jest dla Ciebie mniej istotne. Clouding masz tutaj na zdjęciu. Jest to ekstremalny przypadek. Można tak nazwać nierównomierne jasne plamy na czerni, które najlepiej widać kiedy na ekranie są wyświetlane małe jasne elementy w kompletnej ciemności. Każdy telewizor LCD tak ma, a w jakim stopniu to zależy od modelu i konkretnego egzemplarza. 

xf9005.jpg

Dopiero oledy spełniałyby wszystkie warunki (oprócz przestrzeni roboczej do PC) , ale w tej cenie można dostać tylko 55 cali. 65 cali to już dopłata do poziomu 8000 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W xg9505 słaby kontrast? Na pewno nie mylisz go z jakimś IPSem? Parametrami na papierze to sprzęt spokojnie na poziomie Q70, a dzięki znacznie lepszym fabrycznym trybom obrazu przewyższa samsunga ;) Mam do czynienia w domowych warunkach z xf9005 i jak dla mnie jest bajka, a xg950 w niektórych kwestiach jest jeszcze usprawniony ;)

Napisane Tablet Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, czyli ostatecznie SONY, tylko teraz czym się różni model KD-65XG9505 od KD-65XF9005BAEP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, czyli ostatecznie SONY, tylko teraz czym się różni model KD-65XG9505 od KD-65XF9005BAEP

 

Okrętuje się ktoś jak na dzień dzisiejszy ma się gwarancja Sony? bo w internecie czytam posty z przed x czasu że sony strasznie oszukuje w temacie reklamowania wadliwych produktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, czyli ostatecznie SONY, tylko teraz czym się różni model KD-65XG9505 od KD-65XF9005BAEP
 
Okrętuje się ktoś jak na dzień dzisiejszy ma się gwarancja Sony? bo w internecie czytam posty z przed x czasu że sony strasznie oszukuje w temacie reklamowania wadliwych produktów.

Co do różnic, to przejrzyj inne wątki gdzie pojawiały się te telewizory, a jest ich mnóstwo. A co do gwarancji, to mi trudno coś powiedzieć, bo nigdy nie miałem problemu z żadnym telewizorem od sony. Użerałem się z gwarancją na ich smartfon, ale to zupełnie inny dział.

Napisane Tablet Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...