Skocz do zawartości
Osromocon

71RU czy Q60RA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Zastanawiam się nad 75 cali w umiarkowanym budżecie. Pytanie czy warto dopłacić 1500 zł. 

Poniżej ankieta:

. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Salon z kuchnią ma ca. 5x8m telewizor wisi na połowie połowy dłuższej ściany, więc powierzchnia pokoju to załóżmy 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Ważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Prawie na wprost - odbija się
7. Jaki masz obecnie telewizor ? SAMSUNG 46LE650
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Brak specjalnych wymagań. 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Canal +
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Canal & Mini PC do kodi 
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 10
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Mat
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Wszystko bez sportu
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 50/50
17. Preferencje co do wielkości? 75
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Brzydota, ale ostatnio wszystkie są podobnie ładne 
19. Preferencje co do marki ? Samsung
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie istotne 
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6500 ale wolałbym mniej

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?

Nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Osromocon napisał:

Zastanawiam się nad 75 cali w umiarkowanym budżecie. Pytanie czy warto dopłacić 1500 zł.

Warto. Na RU7100 będzie potężna pikseloza na materiałach słabej jakości. Na Q60R znacząco mniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę jeszcze mnie zastanawia PHILIPS 75PUS7354 ze względu na ambilight, ale nie jestem pewien jak z niezawodnością. Mój samsung jest rewelacyjny - od 2010 nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę jeszcze mnie zastanawia PHILIPS 75PUS7354 ze względu na ambilight, ale nie jestem pewien jak z niezawodnością. Mój samsung jest rewelacyjny - od 2010 nic.


Wszystko zależy jak trafisz, ale w rodzinie mam przypadek, gdzie po ok. 3.5 roku w jednym z modeli philipsa ze średniej półki cenowej (prawie 4 koła za 55") padło podświetlenie matrycy - naprawa ok. 500pln. No i generalnie, osobiście mając do wyboru samsunga i philipsa, zdecydowanie wziąłbym samsunga.

Napisane Tablet Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...