Skocz do zawartości
Asia

Duży telewizor (65”) z matrycą VA za ok. 5000 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

planuję zakup telewizora przed świętami.
Tu w zasadzie moje pierwsze pytanie: zauważyłam, ze ceny telewizorów znacznie wzrosły od listopada (zapewne po to, by sklepy mogły zaoferować bardziej imponujące promocje świąteczne), czy mogę się jeszcze spodziewać ogólnych obniżek? Czy powinnam raczej monitorować wszechobecne „nocne” i świąteczne akcje promocyjne?

Póki co, największe wrażenie wywarł na mnie Sony 65XF9005, aczkolwiek  jego cena skoczyła do góry, dlatego wstrzymuję się jeszcze z zakupem... w międzyczasie zaczęłam również rozważać 70-75”, pojawiły się też inne interesujące opcje (np. LG UM7100), ale zdaje się, że zostały już wycofane.

Niestety, ilość informacji oraz możliwości jest dla mnie przytłaczająca, dlatego zwracam się tutaj o radę.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?  ok. 36m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?  3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ?  1-8 (ilość miejsc na kanapach); zazwyczaj jednak 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?  raczej na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?  wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  słabo, okna po prawej stronie TV
7. Jaki masz obecnie telewizor ?  obecnie brak, w innym pokoju Samsung LE40A551...
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobry kontrast, głęboką czerń, głębię koloru, dobre WiFi, fajne byłyby polecenia głosowe
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?  4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?  Soundbar, czasem komputer
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5-7, w weekendy pewnie koło 12
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?  bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?  filmy, seriale, Netflix, programy informacyjne
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?  Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  raczej nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?  różnie
17. Preferencje co do wielkości?  65”+
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?  efekt opery mydlanej (!), punkty świetlne w narożnikach
19. Preferencje co do marki ?  raczej Sony/Samsung/LG
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?  byłoby fajnie, ale nie jest to konieczne
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?  ok. 5000

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie

 

Z góry dziękuje za pomoc.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz uzyskać najlepszy stosunek jakość/cena, to albo poluj na jakąś promocję na xf9005 albo dozbieraj do tego soniacza default_wink.png Nic lepszego w tych pieniądzach i rozmiarze nie znajdziesz.

 

Jeśli szukasz głebokiej czerni, to w przypadku LG znajdziesz ją tylko w modelach OLED, a niskie modele typu um7100 na pewno Ci tego nie zapewnią ;)

 

Napisane Tablet Z.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...