Skocz do zawartości
Krzysztof Strzelecki

Przejście sprzętu na DTS MA

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem! :) 

Chciałbym najtańszym sposobem przesiąść się na możliwość odtwarzania filmów Bluray z dźwiękiem DTS HD MA 5.1/7.1

Obecnie mój odtwarzacz Bluray łącze kablem optycznym z centralką kina domowego , a do niego mam wpięte głośniki. Tym sposobem nawet odsłuchując ścieżkę DTS-MA z Bluray leci przez optyczny chyba już tylko skompresowany DTS? bo optyczny chyba taki tylko max obsługuje.

Drugi kabel hdmi leci do TV z mojego BD.

 

Teraz będę wymieniać głośniki - sprawa dla mnie jasna i zamknięta.

Pozostaje kwestia jakiego użyć odtwarzacza aby mógł przesyłać mi na głośniki DTS MA + obraz na TV.

1. Wymienić odtwarzacz BD aby miał wyjście hdmi out (do amplitunera) + hdmi/audio (do TV), czy lepiej:

2. Połączyć obecny odtwarzacz BD (używając hdmi) do amplitunera (leci wtedy obraz i dźwięk jednym kablem do amplitunera?), i do amplitunera (przez hdmi)TV - jeśli to w miarę rozsądna opcja to jakiego sprzętu użyć? 

Mam jeszcze konsole ps3  i tez fajnie aby korzystały z głosnikow 5.1

A moze jeszcze jakies inne rozwiązanie?

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Krzysztof Strzelecki napisał:

Obecnie mój odtwarzacz Bluray łącze kablem optycznym z centralką kina domowego , a do niego mam wpięte głośniki.

co to za centralka?

10 minut temu, Krzysztof Strzelecki napisał:

Teraz będę wymieniać głośniki - sprawa dla mnie jasna i zamknięta.

Domyślam się, że w planach masz zakup jakiegoś amplitunera? Wtedy sprawa podłączeń jest dość prosta (wariant 2). Wtedy bez problemu podłączasz również PS3.

Jaki masz budżet i potrzeby? Ampli chodzą od, powiedzmy, 1300 zł do .... bardzo dużych sum ;)

A może jakiś używany, jeśli nie potrzebujesz atmosa i UHD? Wtedy to kilka stówek wystarczy za bardzo porządny sprzęt. Nawet mam taki na półce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta moja centralka to tak naprawde odtwarzacz DVD do którego mam wpięte głosniki i tam teraz śle sygnał z odtwarzacza BD (taka incepcja audio, że z BD śle do DVD :P )  ale nie chciałbym o tym pisac bo sprzet i głosniki są nierozwojowe i już nic z tym nie zrobię.

 

Głosniki mam już upatrzone. 5.1 100W rms na głosnik + 130 subwoofer. Ale mniejsza o to bo to jest dla mnie jasne.

Pozostaje rozpatrzeć czy warto kupić nowy odtwarzacz BD z osobnym wyjsciem Audio hdmi i jakiś tani ampli aby tylko przekierował dzwiek na głosniki

Czy już jakiś lepszy amplituner do którego wszystko wepnę, i wtedy nie potrzebuje osobnego wyjścia audio HDMI z BD.

 

Obecnie nie mam TV 4K więc w teorii nie potrzebuje 4K.  ale w sumie gdybym kiedys zrobił upgrade TV to na pewno opcja przydatna, bo Odtwarzacz BD mam 4k.

Skoro polecasz wariant 2 (zostawienie obecnego BD) i słanie AUDIO i Wideo na jednym HDMI do ampli to jaki model wybrać ?

Sprzęt używany, najlepiej z uhd, ale niekoniecznie.

PS. Kabel HDMI ogarnie przesyłanie obrazu UHD + DTS HD MA jednocześnie ?😲 🤨 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Krzysztof Strzelecki napisał:

Skoro polecasz wariant 2 (zostawienie obecnego BD) i słanie AUDIO i Wideo na jednym HDMI do ampli to jaki model wybrać ?

Nie doradzę - jest tego mnóstwo np https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kino-domowe/amplitunery-i-wzmacniacze?search_redirect=category&querystring=amplituner

Może załóż tutaj temat, że kupisz używany ampli? 

Oczywiście, jeden kabel ogarnie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, z amplitunerem już dam sobie radę i wiem jak to podłaczyć :)  dzięki! :) 

Teraz chyba wróce do głosników bo sprawa okazała się chyba jednak wątpliwa.

Co myślicie o tym zestawie do filmów bluray wykorzystując potecjał DTS-MA ? 

 

2x kolumny frontowe Sony SS-MF450H 150w 8 ohm

2x kolumny surround Sony SS-SR250 100w 8 ohm

1x kolumna centralna Sony SS-CN250 100w 8 ohm

Sub magnat betasub20A

Pokój ~18m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...