Skocz do zawartości
Jakubeq

50LF652V vs modele 2019 - który wybrać i dlaczego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam LG50LF652V z 3D,  lecz uderzyłem w matrycę i niestety zrobiły się kreski :( Niestety nie ma już dużego wyboru TV z 3D, więc chce coś kupić 4k. Trochę już czytam na forach i oglądam w sklepach. Mam 3 modele na oku, ale mam też pytania co do nich. Kwota jaką chcę przeznaczyć to 3000-3300zł no chyba, że trafi się jakiś w promocji 55SM9010 lub q70 czy XG95 za 3500zł to wezmę:D TV na pewno musi mieć matrycę 100hz. I teraz napiszę jak ja to odbieram. W obecnym LG podoba mi się obraz, kolory są bardzo naturalne, kolor skóry idealny. Nie bardzo rozumiem jak ktoś piszę, że IPS nie ma czerni no ja tam widzę, że czarne jest czarne, więc tutaj tego nie rozumiem, albo żeby IPS do oglądania w dzień, a w nocy przy świetle no ale jak? właśnie w dzień jest gorzej, bo matryca jest błyszcząca i widzę odbicia w niej. W nocy przy świetle też widzę odbicia , więc idealnie jest przy zgaszonym świetle. Dla mnie IPS ma coś w sobie jak OLED, kolorystyka jest podobna moim okiem, tylko wiadomo OLED ma tutaj faktycznie tą czerń bardziej "mięsistą" Podobno na IPS w nocy widać jakieś białe podświetalnie nie wiem ja czegoś takeigo nie widzę w moim LG nie wiem czy on ma krawędziowe podświetlanie czy to tylne? bo nigdzie nie mogłem znaleźć informacji.

Kolega posiada Samsuunga NU8002 i puścił mi jakieś materiały przyrodnicze woda, zieleń, zwierzęta no i owszem były ładne kolory, ale takie jakby matowe nie miałem wrażenia jakby to miało wyjść z ekranu plus taki, że nic się nie odbijało od matrycy, więc wszystko było wyraźne.

Dużo oglądam TV z Orange, ale Netflix tak samo i tutaj mogę użyć profilu kino, bo oglądając Orange mam ustawione kolory standard.

Wybierajać TV patrząc tylko na obraz, a nie smart TV to który z tych 3 modeli i dlaczego?

SONY XG8505- matryca IPS, ale satynowa a nie blyszcząca więc może będzie lepiej niż w obecnym TV?

LG 55SM8600 - przyzwyczajenie do obecnego modelu . tutaj matryca jaka? błyszcząca?satynowa? matowa? teraz jestem zadowolony , a to model dużo nowszy do tego NanoCell więc może obraz i czerń będzie jeszcze lepsza?

SAMSUNG 55q60 - qled ciekawi mnie ta technologia może jest to lepsze niż nano cell a gorszę od OLED, tylko o co chodzi , że samsung nie wspiera technologi Dolby vison? nie bardzo rozumiem jaki to ma wpływ na oglądanie? będę miał gorsze kolory czy o co chodzi tutaj?

 

W sklepie akurat były te 3 modele obok siebie i patrząc na materiału które leciały ( na każdym to samo) to SONY chyba miał te kolory i czerń najlepszą , LG był jakiś dziwnie ciemny nie wiem czy coś tam było źle ustawione? Natomaist Samsung czerń miał taką mega szarą/brązowa i z pikselami jakby. Poniżej odpowiadam na pytania :

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 29
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 a jak przyjdą goście to 4-6
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - raczej na wprost, ewentualnie lekko po skosie
6. Jak słońce świeci w pokoju ? - od boku, ale są rolety zewnętrzne wiec nie ma znaczenia
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG 50LF652V
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? obraz oetarda:)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? konsola xbox360 kiedyś może xbox s lub X- gram może kilka raazy w roku wiec tym sie nie sugerowac
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? mam blyszcząca i telefony też mają błyszczące, apple retina też błyszcząca i jest ten efekt wow, monitor mam matowy, ale do obrobki zdjęc i tutaj nie wyobrazam sobie pracy na blyszczacym.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? wiadomosci, filmy, netflix, yt. teledyski, czasmi przyrodnicze
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? przegladarka nie,
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? bardzi rzadko
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? tak i tak
17. Preferencje co do wielkości? 55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? że jest ich za duzo i nie wiaodmo co wybrac:)
19. Preferencje co do marki ? LG , Samsung, Sony
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3300

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?NIe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam polować na jakąś promocję na model sony xf9005 (niewiele gorszy poprzednik xg9505), a jeśli nie, to xg8505 będzie ok. Jak lubisz dobre, naturalne odwzorowanie barw to z Sony będziesz zadowolony.

Napisane Tablet Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...