Skocz do zawartości
Michał Wojas

Jaki 4k 65" do 4000zł, czy warto 100hz?

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ~20m2 (otwarty salon)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ~3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Tylko na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? okno tarasowe z boku, na przeciwko zwykłe okno
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG 42LB650V
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? płynność, wyraźny obraz i kolory
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k i HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? pendrive - filmy, okazjonalnie laptop
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? do 4h/dzień
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? raczej nie, okazjonalnie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? >65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? brak płynności podczas szybkiego ruchu
19. Preferencje co do marki ? obojętne, raczej nie samsung - chyba ze wytrzyma kilka lat
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? raczej nie, prędzej coś samodzielnie

 

Dźwięk - mam zewnętrzny: Dockin D Fine+, mogę podłączać po kablu, BT nie jest wymogiem.

WiFi - wiadomo, musi być.
Generalnie nie jestem przekonany do samsungów, słyszałem sporo opinii, że padają zaraz po gwarancji, może panikuje - wyprowadźcie mnie z błędu .

Zależy mi, by obraz był płynny, dlatego zastanawiam się by wziąć telewizor z natywnym odświeżaniem 100/120hz, nie wiem za bardzo czy to ma znaczenie przy użytkowaniu - głównie Netflix, YT i filmy z zewnątrz. Może te 50/60hz wystarczy?

Nie wiem czy warto pakować się w QLEDy, może wystarczy dobry LED. OLED w tym rozmiarze i tych wymaganiach to raczej nie zmieści się budżecie.

Kilka modeli znalazłem, co sądzicie:
100hz
SONY KD65XF8505
LG LED 65SM8600
50HZ
SONY BRAVIA KD-65XG8096
PHILIPS 65PUS7304
QLED
SAMSUNG QE65Q60RA

Dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2019 o 14:29, Michał Wojas napisał:

Nie wiem czy warto pakować się w QLEDy, może wystarczy dobry LED. OLED w tym rozmiarze i tych wymaganiach to raczej nie zmieści się budżecie.

Dziękuję za pomoc

 

Na pewno matryca VA i 120hz. Jak nie Samsung i jeśli nie potrzebujesz tv na już to radze poczekać aż SONY 65XG9505 stanieje, a stanie sie to wiosną roku przyszłego.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...