Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś się orientuje jakie na rynku konkretne modele/marki soundbarów obsługują kontent eARC. Z tego co wyczytałem to najnowszy standard kanału zwrotnego niezbędny do obsługi ścieżek dźwięku przestrzennego jak Dolby Atmos czy DTS:X. Obecnie jesteśmy trochę oszukiwani przez producentów, gdyż w necie można znaleźć wiele modeli obsługujących kodeki Dolby Atmos i DTS:X jak również posiadających głośniki Atmos skierowane ku sufitowi, lecz gdy szerzej wczytamy się w specyfikacje to wychodzi na to że jedyny kanał zwrotny dźwięku jaki posiadają to ARC.

PS: standardem który obsługuje kontent eARC jest port HDMI 2.1także zapewne taki soundbar będzie posiadał powyższe wyjście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś się orientuje jakie na rynku konkretne modele/marki soundbarów obsługują kontent eARC. Z tego co wyczytałem to najnowszy standard kanału zwrotnego niezbędny do obsługi ścieżek dźwięku przestrzennego jak Dolby Atmos czy DTS:X. Obecnie jesteśmy trochę oszukiwani przez producentów, gdyż w necie można znaleźć wiele modeli obsługujących kodeki Dolby Atmos i DTS:X jak również posiadających głośniki Atmos skierowane ku sufitowi, lecz gdy szerzej wczytamy się w specyfikacje to wychodzi na to że jedyny kanał zwrotny dźwięku jaki posiadają to ARC. PS: standardem który obsługuje kontent eARC jest port HDMI 2.1także zapewne taki soundbar będzie posiadał powyższe wyjście

 

 

Bo telewizor, to nie jest domyślne źródło sygnału, tylko odtwarzacz, płyt lub plików.

Tam nie jest potrzebne, żadne arc.

 

A Atmos z serwisów VOD jest na DD+ I tam wystarczy zwykłe arc.

 

Myślę, że ty jeszcze sam sporo, "nie ogarniasz", żeby pisać poradniki

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli usługi streamingowe typu Netflix dostępne jako aplikacje na smart TV, gdzie można już znaleźć filmy z oznaczeniami HDR, Dolby Vision-Atmos. Rozumiem że chodzi ci o to że DA po DT HD może chodzić jedynie na odtwarzaczach typu BR-UHD, choć nie wiadomo czy coś się w tym zakresie zmieni dla VOD. W przyszłości będę celował w konsolę nowej generacji z BR-UHD także zakładam dostęp soundbara do kontentu eARC, o ile owa konsola dostanie odpowiednie wsparcie dla eARC i kodeków dźwięku przestrzennego.

Edytowane przez Republika TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

 

Z info wynika że powyższe urządzenia posiadają standard HDMI 2.1. A czy u innych "masowych" producentów coś wiadomo, w sensie portu HDMI 2.1 bądź implementacji eARC do HDMI 2.0 w formie aktualizacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byś teraz kupił Xbox X I na nim uruchomił Netflixa, połączył go do grajbelki i dalej do TV,
(Nie do TV i dalej do grajbelki), to będziesz miał na tej grajbelce dźwięk Dolby Atmos.

Oczywiście ta grajbelka musi ten format obsługiwać, żeby działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodziło o PS5 z portem HDMI 2.1 obsługujący standardy HDCP 2.2 oraz eARC, lecz dalej nic nie wiadomo o formatach dźwięku przestrzennego czyt. kodekach zaimplementowanych w konsoli. W przypadku ARC/eARC z tego co wiadomo nie potrzeba połączenia "krzyżowego" kablami HDMI, a tak jak piszesz "liniowe" poprzez odtwarzacz -> kino domowe -> trelewizor, jednak puryści doradzają by dla lepszego efektu każde urządzenie podłączać osobnym kablem HDMI, oczywiście w tym przypadku Ultra High Speer HDMI Cable.

Edytowane przez Republika TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z soundbarami?

Mam OLED B9, wiadomo hdmi 2.1 i dolby vision. Jak podłączyć urządzenie z którego chcę puszczać filmy Remuxy, aby była najlepsza możliwa jakość z dolby vision plus dźwięk na Bara?

Rozumiem, że jak podłącze pod Bara to jeśli będzie dolby vision, nie odpali, natomiast jak podłącze urządzenie bezpośrednio pod TV, to odpali się dolby vision, a dźwięk poleci na Bara 5.1, tak?

Oczywiście bar podpięty będzie HDMI ARC

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej chodziło o PS5 z portem HDMI 2.1 obsługujący standardy HDCP 2.2 oraz eARC, lecz dalej nic nie wiadomo o formatach dźwięku przestrzennego czyt. kodekach zaimplementowanych w konsoli. W przypadku ARC/eARC z tego co wiadomo nie potrzeba połączenia "krzyżowego" kablami HDMI, a tak jak piszesz "liniowe" poprzez odtwarzacz -> kino domowe -> trelewizor, jednak puryści doradzają by dla lepszego efektu każde urządzenie podłączać osobnym kablem HDMI, oczywiście w tym przypadku Ultra High Speer HDMI Cable.

O tak dalekiej przyszłości, to nie ma co teraz dyskutować.

 

Pożyjemy, zobaczymy, co będzie.

 

Ja ci napisałem, co możesz mieć teraz.

 

Jak to jest z soundbarami?
Mam OLED B9, wiadomo hdmi 2.1 i dolby vision. Jak podłączyć urządzenie z którego chcę puszczać filmy Remuxy, aby była najlepsza możliwa jakość z dolby vision plus dźwięk na Bara?
Rozumiem, że jak podłącze pod Bara to jeśli będzie dolby vision, nie odpali, natomiast jak podłącze urządzenie bezpośrednio pod TV, to odpali się dolby vision, a dźwięk poleci na Bara 5.1, tak?
Oczywiście bar podpięty będzie HDMI ARC
 
 
 
 
 
 
 
Albo grajbelka musi puścić DV dalej do telewizora, albo kup aplituner, który to zrobi (bardziej prawdopodobne), albo odtwarzacz, który ma dwa wyjścia HDMI, jednym puszczasz obraz do tv, drugim dźwięk do belki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak dobrze rozumiem jak podłącze urządzenie bezpośrednio pod TV, to dźwięk nie poleci na belkę?
Wiec jak działa ten HDMI zwrotny, nie w 2 strony? Nigdy z tego nie korzystałem więc nie wiem. Miałem nadzieję, że wg logiki
-chce np oglądać na PS4 Netflix, podłączam PS4 pod TV i sygnał idzie w dolby vision a dźwięk na belkę.
- urządzenie, które nie odpala HDR etc, np laptop podłączam pod belkę i też idzie dźwięk na belkę
Źle myślę?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz piszesz o remuxach, raz o Netflixie, oba źródła, stawiają inne wymagania dla sprzętu.

Netflix powinien działać, tak jak napisałeś.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, czyli odpale Remuza z android Boxa, który jest podłączony pod TV wszytko będzie OK, tak? Więc kupię bar 5.1

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...