Skocz do zawartości
chochorio

Zwrócic czy zostawić OLED C9

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem w czarny piątek 55c9. Pierwsze moje podejrzenie zwróciła odwrotnie założona folia. Składałem jednak dalej. Po odpaleniu i przetestowaniu okazuje się ze mam 5 martwych sub-pixeli + jeden cały piksel.  Biały subpixel wypalony prawie na środku. Pozostałe przy krawędziach.. Sprzedawca sprzedał wszystkie sztuki więc jedynie w grę wchodzi zwrot. Teraz przeglądając oferty zeszłorocznego modelu C8 widzę że sprzedają je z martwymi pikselami za 4k a ja zakupiłem swój za 4800, więc czy może bardziej się opłaca zostać jednak przy tym TV. Ewentualnie z TV mogę poczekać na spokojnie do wiosny. Czy ceny spadną poniżej tej z czarnego piątku?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, chochorio napisał:

Kupiłem w czarny piątek 55c9. Pierwsze moje podejrzenie zwróciła odwrotnie założona folia. Składałem jednak dalej. Po odpaleniu i przetestowaniu okazuje się ze mam 5 martwych sub-pixeli + jeden cały piksel.  Biały subpixel wypalony prawie na środku. Pozostałe przy krawędziach.. Sprzedawca sprzedał wszystkie sztuki więc jedynie w grę wchodzi zwrot. Teraz przeglądając oferty zeszłorocznego modelu C8 widzę że sprzedają je z martwymi pikselami za 4k a ja zakupiłem swój za 4800, więc czy może bardziej się opłaca zostać jednak przy tym TV. Ewentualnie z TV mogę poczekać na spokojnie do wiosny. Czy ceny spadną poniżej tej z czarnego piątku?

Proponuję zrobić kompensację i zobaczyć, czy uda się coś zrobić z tymi pixelami. Nie znam szczegółów tej operacji, ale można wyczytać sporo na ten temat w innych tematach, także można się zapoznać. Jak to nie przyniesie pożądanego efektu, to jedynie zostaje zwrot tv.

Co do cen tego modelu na wiosnę, to na pewno spadną do podobnego lub niższego poziomu jak przy minionym black friday. No i oczywiście ze względu na fakt wprowadzenia nowych modeli na przyszły rok.

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CCC ????Cena Czyni Cuda.Było o tym nawet w TVN.W normalnym sklepie ME,MM,RTV cena to ok 5,5k ,dodać jakiś rabat to mniej.A ludzie dla kilku ZŁOTÓWECZEK oszczędności  kupują gdzie jest najtaniej i póżniej 😥😪😭

  • Plusik 2
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, gangi007 napisał:

CCC ????Cena Czyni Cuda.Było o tym nawet w TVN.W normalnym sklepie ME,MM,RTV cena to ok 5,5k ,dodać jakiś rabat to mniej.A ludzie dla kilku ZŁOTÓWECZEK oszczędności  kupują gdzie jest najtaniej i póżniej 😥😪😭

Wyluzuj. Kolega nie płacze tylko normalnie się zastanawia i pyta.

5 godzin temu, chochorio napisał:

Teraz przeglądając oferty zeszłorocznego modelu C8 widzę że sprzedają je z martwymi pikselami za 4k a ja zakupiłem swój za 4800, więc czy może bardziej się opłaca zostać jednak przy tym TV. Ewentualnie z TV mogę poczekać na spokojnie do wiosny. Czy ceny spadną poniżej tej z czarnego piątku?

Zwracaj. Założę się że ceny C9 na wiosnę osiągną pułap około 4 tys za 55 cali, czyli będziesz 800 zł w plecy i masz TV z martwymi pikselami. Średni deal. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem w oficjalnym sklepie allegro a nie w jakim elektrojanuszu. Sprzedali około 500 sztuk i 250 sztuk 65c9 wiec chyba nie tak mało. Dystrybucja oficjalna LG Polska. Jest 30 dni na zwrot. Czekam jeszcze na odpowiedź z serwisu. W przypadku negatywnej zrobię zwrot. Na reddit czy amazon można poczytać ze zdarzają sie takie matryce w sieciówkach. Jaka jest norma na liczbę martwych sub-pixeli?

Edytowane przez chochorio
Dodanie informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Nurnik napisał:

Kompensacja na martwe piksele raczej nie pomoże.

Na martwe nie, ale zblokowane i owszem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Panowie,

To ja do Was też mam pytanie... Kupiłem C9 i okazało się, że mam jeden zielony subpixel który się nie świeci i widać to na planszach testowych ale podczas normalnego użytkowania tv nie idzie tego zauważyć. Jak wygląda gwarancja LG czy takie coś jest uwzględniane przez producenta czy nie honorują takiej wady? Mam jeszcze kilka dni do odstąpienia od umowy ale obawiam się, że kolejna sztuka może mieć inne ciekawe przypadłości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, blubeam napisał:

Dzień dobry Panowie,

To ja do Was też mam pytanie... Kupiłem C9 i okazało się, że mam jeden zielony subpixel który się nie świeci i widać to na planszach testowych ale podczas normalnego użytkowania tv nie idzie tego zauważyć. Jak wygląda gwarancja LG czy takie coś jest uwzględniane przez producenta czy nie honorują takiej wady? Mam jeszcze kilka dni do odstąpienia od umowy ale obawiam się, że kolejna sztuka może mieć inne ciekawe przypadłości :)

Pisz do LG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.12.2019 o 18:15, novy66 napisał:

Pisz do LG

Pisałem i w sytuacji kiedy to subpiksel jest wygaszony to tego nie obejmuje gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.12.2019 o 20:30, blubeam napisał:

Dzień dobry Panowie,

To ja do Was też mam pytanie... Kupiłem C9 i okazało się, że mam jeden zielony subpixel który się nie świeci i widać to na planszach testowych ale podczas normalnego użytkowania tv nie idzie tego zauważyć. Jak wygląda gwarancja LG czy takie coś jest uwzględniane przez producenta czy nie honorują takiej wady? Mam jeszcze kilka dni do odstąpienia od umowy ale obawiam się, że kolejna sztuka może mieć inne ciekawe przypadłości :)

Nie podlega gwarancji typowy pojedynczy bad pixel 🙂 jak tv po okresie możliwości zwrotu (14 dni) to niestety zostajesz z tym, inaczej się ma sprawa przy stuck pixel (świecące) tu nawet jeden kwalifikuje do wymiany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie jest przypadkiem odwrotnie??. Przecież martwy piksel jest gorszy od zablokowanego.
W Lg chyba 4 martwe nie kwalifukuje się do wymiany, więcej już tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.01.2020 o 09:09, Rafał Bejszczuk napisał:

Przecież martwy piksel jest gorszy od zablokowanego.

Po pierwsze jest różnica między pikselem a subpikselem. Każdy piksel w OLEDZie składa się z czterech subpikseli. Jeżeli padnie jeden z nich, co jest częste, to bez wpatrywania się w kolorowe plansze testowe raczej tego nie znajdziesz. Zablokowany piksel jest gorszy, bo świeci cały czas w jednym kolorze i widać go zawsze, na każdej treści, podobno nawet jak TV jest w trybie standby  - dlatego nawet jeden taki upierdliwiec kwalifikuje matrycę do wymiany.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.01.2020 o 09:09, Rafał Bejszczuk napisał:

A nie jest przypadkiem odwrotnie??. Przecież martwy piksel jest gorszy od zablokowanego.

Nie jest gorszy tak jak kolega pisał święcące się cudo do wymiany jeden czarny nie kwalifikuje się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, connradoo napisał:

Napiszcie czy to jest pixel czy sub piksel. Jest widoczny tylko. Na czerwonym i fioletowym tle. 

Chyba oczywiste, że jeżeli widoczny tylko na niektórych kolorach to jest to subpiksel.

Padnięty piksel jest widoczny na wszystkich kolorach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zacięty pixel, święcący na zielono, wygaszał się normalnie na czarnym obrazie, no innych kolorach świecił na zielono cały czas. Tolerancja na zacięte to 0. Na martwe sub to 6 chyba ze są w odległości mniejszej od siebie niż 20 cm, albo w centralnej części ekranu. Tolerancja na martwe kompletnie to 0, radze poczytać mój wątek, tam jest całej info. 

Ogólnie trzeba dobrze sprawdzać te szrotowe panele eldży, bo kontrola jakości leży i kwiczy i do sprzedaży trafiają panele, które nie powinny opuścić fabryki.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...