Skocz do zawartości
Grzegorz Olszewski

LG c9 czt qled w promocji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Miałem 4 lata Philipsa 55 cali ale sie popsuł i nie da się naprawić bo płyta do wymiany a nie jest dostępna.

Myślę nad tv do około 5000 zł. Wstępnie podobał mi się oled Philipsa bo lubie nadal ambilight, ale podobno LG czy Samsung robi lepsze tv. Mam jednak złe wspomnienia. Moim zdaniem tv za 4 czy 5 tys powinienen pograć dłużej niż 5 lat..

Na ten moment podoba mi się c9 bo ma bt 2.1 a chce kupic ps5, moze sie przydać plus obługuje appla...

z drugiej strony, niejest on tani, a mam możliwość kupna QE55Q85RA Samsunga, niby za 4400 zł. O oledzie roche wiem, a o Q trochę mniej.

Bardzo proszę poradzić co kupić, któryś z tych czy może jeszcze coś innego.

Zasnatawiałęm się jeszcze czy nie olać tych drogich tv i kupić jakiś super LCD za 2500 czy 3000 zł , ale chyba jednak dołożę..

aha i input lag też ważny

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 15m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2.5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? od boku ale słońce nie wpada na ekran
7. Jaki masz obecnie telewizor ? popsuty Philips 55 cali, z 3d
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4k HDR Tryb Gry , dobrą czerń i kolory , wifi, chyba fajnie jeśli by miał BT 2.1 ?
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?  4k
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Konsola , macbook, polsat
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? wieczorami , pewnie z 6h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? netflix hbo go, czasami tv
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak  różnie po kilka godzin, fifa itd,
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55'
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? że się psują :)
19. Preferencje co do marki ?
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000 plus minus oczywiście

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Grzegorz Olszewski napisał:

Zasnatawiałęm się jeszcze czy nie olać tych drogich tv i kupić jakiś super LCD za 2500 czy 3000 zł , ale chyba jednak dołożę..

aha i input lag też ważny

LG 55c9 będzie super, ale to już opcja "na bogato". Jak chcesz coś tańszego i solidnego, ale w technologii lcd to Sony 55XF9005 lub Samsung QE55Q70R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Waldo94 napisał:

Jak chcesz coś tańszego i solidnego, ale w technologii lcd to Sony 55XF9005 lub Samsung QE55Q70R.

kolega już ma lepszą opcję od tych - tak jak napisał "mam możliwość kupna QE55Q85RA Samsunga, niby za 4400 zł."

w tej cenie ten samsung to chyba super okazja o ile nówka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55-caowy klon 49XG9005 chodzący w podobnej cenie tylko dlatego że... zeszłoroczny wydaje się super opcją, w moich odczuciach porównywalną do wspomnianego Q85R. Jedynie czym może się różnić od Samsunga to implementacją Dolby Vision (Netflix) i średnią wartością nitów w HDRze, choć nie wiem jaką w przypadku modelu Q85R. Pozostała reszta taka sama - Full Array LED, poszerzona paleta barw, no chyba jedynie do czerni bym się przyczepił, w LCD Sony jest ogólnie nieco słabsza niż w modelach Samsunga.

Edytowane przez Republika TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...