Skocz do zawartości
tede80

Onkyo TX-NR686 + STX Electrino 250 vs. TX-RZ830

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie poz mianie z amplitunera Onkyo TX-SR608 na TX-NR686 zrobiłem wielkie WOW i długo był banan na twarzy, czy teraz zmieniając TX-NR686 na TX-RZ830 będzie taki przeskok w jakości KD oraz stereo jak w pierwszym przypadku czy np. moje STX Electrino 250 będą już blokowały ten przeskok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Rz840 juz przetestowany.Po 2 letnim użytkowaniu nr676 żałuję że odrazu nie kupiłem rz830 jak miałem okazje...ogromna różnica w stereo!!! kino wymiata.Sprzedałem subwoofer 112sw i bas mam z samych rp 260 jest świetnie! odrazu co usłyszałem to dużo więcej mikro detali i świetne górne pasmo dużo fajnych smaczków w muzyce.Bas odzywa sie tylko wtedy jak trzeba jest potężny niski jest go mniej w górnym zakresie niż w nr 676.Ale brzmienie jest dociążone jak trzeba.Duzo szersza scena przedtem bylo wąsko. Mam do Was pytanie bo dopiero dzis zrobiłem kalibracje.Miałem ustawioną głośność decybelomierzem fronty -2db central -3db i tyły na 0db.
Kalibracja zrobiła to tak fronty -6db central -7db a tyły -4 db czyli identyczna różnica tylko ogolnie ciszej.Teraz na volume 60 mam to co było na 50 mniej więcej.Czy moge dać tak jak miałem czy jednak to ustawienie czemuś służy ? co do reszty odległości co do cm idealnie.Nr 676 to byla porażka ciągle źle ustawiał.Jednak cała procedura kalibracji całkowicie inna jest w rz840 inne sygnały są puszczane itp.

 

Cytat

RZ840 zawitało i u mnie. Wrażenia podobne jak kolega wyżej.
Ależ ja byłem głupi, że rok się męczyłem na 686 ; )
Tak samo jak koledze fronty i central mi ścięło na -6, tył na -4.5.
I też muszę kręcić pokrętłem. W stereo 75 to już jest głośno, ale żeby cokolwiek grało to powyżej 50. Też się zastanawiam czy zostawić czy dać na 0 i tył -1,5.
Jeszcze pytanko jaką impedencje ustawić na Onkyo 4-6 czy 6+. Aurory mają podane 4-8 om.

 

Kiedyś miałem 656 i zmieniłem na RZ810 różnica bardzo odczuwalna.

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D4r3KS  a wiesz może czy jest różnica w brzmieniu między RZ810 a RZ830?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opinii ludzi praktycznie żadna, ma lepszą kalibrację ale jeszcze lepszą ma rz840 z generacji na generację poprawiają to i owo.

Edytowane przez D4r3KS
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...