Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

Chciałbym kupić swój pierwszy telewizor. Zacząłem się zastanawiać już od lipca i dopiero po pewnym czasie zrozumiałem, że nie jest to łatwy wybór. Z początku myślałem, że idę do sklepu i kupuję na miejscu. Po spędzeniu na forum długich godzin, mam do Was pytanie, co dla mnie będzie najlepszym wyborem. Zależy mi na dobrym wyborze, dlatego też zamieściłem przekrój pokoju w którym będzie się znajdować tv. TV będzie na szafce stał albo wisiał nad szafką. Na telewizor będzie się patrzyło lekko z dołu. Zastanawiałem nad następującymi markami: LG lub Philips. Jeśli chodzi o konkretne modele to LG z serii 9 (C lub B)Jeśli chodzi o Philipsa to myślałem nad: 55OLED804 lub 55OLED854 lub 55OLED803  (lub inne podobne) - nie wiem tylko czym konkretnie się one różnią i czy są warte obecnej ceny. Ambilight jest naprawdę fajną rzeczą, ale czytałem, że w porównaniu do LG powinny być zdecydowanie tańsze. Proszę doradźcie mi co wybrać. Na zakup mogę poczekać do świąt. Za rok planuje zakup PS5 dlatego fajnie jakby tv i konsola ze sobą współgrały i wycisnęły z siebie 100% możliwości :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?  ok. 25 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 2 metry
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 stale (+2 okazjonalnie)
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost ekranu  (jednak będzie się na niego patrzeć nieco z dołu-patrz rys.)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Może stać na szafce (rys.) lub może wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Bardzo krótko z rana. 2 okna od strony północno-wschodniej z prawej strony
7. Jaki masz obecnie telewizor ?  Nie mam żadnego
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Smart TV, OLED, HDR, dobre odświeżanie i niski imput lag (gry na konsoli), perfekcyjna czerń, mógłby posiadać Ambilight,
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? FullHD i w przyszłości 4k (konsola PS4/5 +player/netfilix)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4 i w przyszłości PS5
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5-6 h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie ma znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Seriale/Filmy + z rana czasami kanały informacyjne (max 0,5-1h)
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak, Netflix, Player, HBO..
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  PS4/5 (ok. 50%)
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
17. Preferencje co do wielkości?  55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wolne działanie android/smart tv (u rodziców 7 letni samsung - przestały działać niektóre aplikacje, bo to jeszcze nie android)
19. Preferencje co do marki ? LG lub Philips
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 6 tys. (rozważę drobną dopłatę)
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Tak

Dzięki za wszystkie sugestie i podpowiedzi!


 

przekroj_ok.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Nerox napisał:

Proszę doradźcie mi co wybrać. Na zakup mogę poczekać do świąt. Za rok planuje zakup PS5 dlatego fajnie jakby tv i konsola ze sobą współgrały i wycisnęły z siebie 100% możliwości :)
 

Black Friday juz minął i świetne promocje w oficjalnym sklepie Allegro. Na twoim miejscu zaczekałbym już teraz do wiosny i wtedy kupił interesujący mnie model w najniższej możliwej cenie podczas wyprzedaży. Nie wiem ile masz lat i jak długo żyjesz bez telewizora ale moim zdaniem jak poczekasz jeszcze te 4 miesiące to mocno tego nie odczujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Waldo94 napisał:

Black Friday juz minął i świetne promocje w oficjalnym sklepie Allegro. Na twoim miejscu zaczekałbym już teraz do wiosny i wtedy kupił interesujący mnie model w najniższej możliwej cenie podczas wyprzedaży. Nie wiem ile masz lat i jak długo żyjesz bez telewizora ale moim zdaniem jak poczekasz jeszcze te 4 miesiące to mocno tego nie odczujesz.

Zdaje sobie z tego sprawę, że już fajnych promocji nie będzie, ale remont w mieszkaniu nieco się przedłużył. Jestem przed 30stką i już ciężko było z dziewczyną korzystać z telewizora u rodziców w pokoju/sypialni. do końca tego roku musiałbym coś kupić, żeby "spokój na duszy" :P  Czy któryś z tych modeli mógłbyś polecić albo odrzucić? Czy kąt pionowy patrzenia na tv ma duże znaczenie, bo się zastanawiam czy nie mam za wysokiej szafki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Nerox napisał:

 Czy któryś z tych modeli mógłbyś polecić albo odrzucić? Czy kąt pionowy patrzenia na tv ma duże znaczenie, bo się zastanawiam czy nie mam za wysokiej szafki.

C9 jest lepszy od wymienionych Philipsów, zarówno w stosunku cena jakość jak i kwestiach czysto technicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...