Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4-5
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? centralnie lub bokiem 1m od osi telewizora.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? nieistotne- sa rolety zewnętrzne
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG 43' nie znam modelu.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? smart/ netflix/ 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) netflix/hbo/ okazjonalnie PC. Konsioli nie ma, ale może będzie. 
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? filmy seriale 3-5h. Włączony będzie może i nawet 8-10 h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? mat
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? SERIALE NETFLIX
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  NARAZIE NIE
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?  seanse raczej wieczorem.
17. Preferencje co do wielkości? 75
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? 
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? 
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?  5000

 

Cześć, planuje zakup tv 75' w budżetowej wersji do mojego salonu. Obecnie posiadam LG 43LF632V. Taka jakość obrazu mnie satysfakcjonuje.

Oglądałem wiele modeli na żywo na różnym materiale. Na ten moment przemawia do mnie:

LG 70UM7100 - 3499 zł. Matryca VA, Direct LeD. 

LG 75UM7000 - 4700 zł. IPS Edge. 

Samsung UE75RU7102K - 5499 zł (poza budżetem odrobinę, jak oglądałęm to była promka na 4999)

Pokój jest duży, myślałem o Sony 9005 w rozmiarze 65' ale raczej będzie za mały. 

Teraz pytanie- co począć? Generalnie z takiego wyboru kierowałbym się do najtańszego. Dopłąta prawie 2000 zł do samsunga, nie idzie w parze z poprawą jakości.

Ale może macie jakies propozycje?

Liczę na pomoc.

Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, harnas80@gmail.com napisał:

Bardzo nie podoba mi się design philipsa. Kolorystycznie też nie gra z czarnym salonem. 

Dodatkowo ten model jest generalnie poza zasięgiem finansowym..

oo panie w tych calach i pieniądzach to będzie pikseloza. Może lepiej zejść z wymagań i kupić 65 cali ?

PS. Jak 75 to dopiero coś takiego byłoby całkiem spoko: link

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Waldo94 napisał:

Jak 75 to dopiero coś takiego byłoby całkiem spok

No taki budżet jest i się nie zmieni. 

W relacji do mojego obecnego tv, te podane przeze mnie będą gorsze?

Dodatkowo - ten TCL w czym jest lepszy? Nie wiem do końca na jakie parametry patrzyć.. Co to znaczy pikseloza? Netflix będzie strasznie wyglądać?

EDIT: a ten 65, to jaki..? :)

Edytowane przez harnas80@gmail.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, harnas80@gmail.com napisał:

EDIT: a ten 65, to jaki..? :)

odezwij sie na pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, harnas80@gmail.com napisał:

Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4-5

Cześć, planuje zakup tv 75' w budżetowej wersji do mojego salonu. Obecnie posiadam LG 43LF632V. Taka jakość obrazu mnie satysfakcjonuje.

(...)

Pokój jest duży, myślałem o Sony 9005 w rozmiarze 65' ale raczej będzie za mały. 

To troche nie tak. HBO to jest jakosciowy dramat, ogladanie tego z 4m na tanim 70 calowym ekranie to bedzie przykre doswiadczenie. Obecny obraz Ci pasuje bo na malym tv przy tej odleglosci nie widzisz pixelozy. 65 calowy tv wysokiej klasy przy tym dystansie jest duuuuzo lepszym wyborem niz te budzetowe zabawki. Ten Sony to inna liga pod kazdym katem. Osobiscie nie widze  w ogole sensu innego zakupu.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Xisiek napisał:

To troche nie tak. HBO to jest jakosciowy dramat, ogladanie tego z 4m na tanim 70 calowym ekranie to bedzie przykre doswiadczenie. Obecny obraz Ci pasuje bo na malym tv przy tej odleglosci nie widzisz pixelozy. 65 calowy tv wysokiej klasy przy tym dystansie jest duuuuzo lepszym wyborem niz te budzetowe zabawki. Ten Sony to inna liga pod kazdym katem. Osobiscie nie widze  w ogole sensu innego zakupu.

A inny 65? Może odrobine tańszy LG 65'?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, harnas80@gmail.com napisał:

A inny 65? Może odrobine tańszy LG 65'?

Wyraznie gorszy, niewiele chyba w sumie tanszy (mowa o cenie black friday na Sony) seria 8200 i 8600 od LG. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyraznie gorszy, niewiele chyba w sumie tanszy (mowa o cenie black friday na Sony) seria 8200 i 8600 od LG. 

 

Z tych dwóch jedynie 8600, bo 8200 jest 60Hz. Ale generalnie jak coś tańszego niż Sony xf9005, to ja celowałbym w samusnga RU8002, albo 65q60 default_wink.png Co nie zmienia faktu, że Sony jest znacznie lepszy.

 

Napisane Tablet Z.

 

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak po prawdzie to w ogóle nie widzę różnicy między 60 a 120 Hz... Piłki też nie oglądam. W gry nie gram. Tylko seriale i filmy. 

 

 Taki Samsung wypali mi oczy wg was? 

https://m.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue75ru7102k.bhtml

 

Będzie dużo gorszej jakości niż to co mam? Niebywałe to jest dla mnie, dlatego drąże temat.. 

Edytowane przez harnas80@gmail.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak po prawdzie to w ogóle nie widzę różnicy między 60 a 120 Hz... Piłki też nie oglądam. W gry nie gram. Tylko seriale i filmy. 
 
 Taki Samsung wypali mi oczy wg was? 
https://m.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue75ru7102k.bhtml
 
Będzie dużo gorszej jakości niż to co mam? Niebywałe to jest dla mnie, dlatego drąże temat.. 


Problem polega na tym, że teraz masz malutki ekran w porównaniu do tego, co planujesz kupić. Czym większa przekątna, tym bardziej wychodzą braki w wydajności procesorów obrazu w budżetowych telewizorach.

Jeśli upierasz się przy tych 75", to ten samsung nie będzie wg. Mnie złą opcją, ale osobiącie na 4m odległości od ekranu wziąłbym dużo lepsze 65". Zawsze możesz zamówić TV przez internet i wtedy masz 14 dni na ewentualny zwrot ;)

Napisane Tablet Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz sensowne 65 cali zamiast lipnego 75-calowca i nie zawracaj nam już gitary.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Domelo20 napisał:

 

Z tych dwóch jedynie 8600, bo 8200 jest 60Hz. Ale generalnie jak coś tańszego niż Sony xf9005, to ja celowałbym w samusnga RU8002, albo 65q60 default_wink.png Co nie zmienia faktu, że Sony jest znacznie lepszy.

Popieram, sluszne alternatywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na propozycje, to nawet biorąc raty i zwiększając budżet do 7000 zł na telewizor, nie ma nic sensownego?  vMyślimy o 70/75'

Sony 9005 w wielkosc 65, skończył się w rtv. Nie wiem, czy będzie.

Nie jest to łatwa decyzja. Chciałbym wam już [beeep]y nie zawracać, ale pozwolę sobie jeszcze na kilka pytań w perspektywie kilku dni ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patrząc na propozycje, to nawet biorąc raty i zwiększając budżet do 7000 zł na telewizor, nie ma nic sensownego?  vMyślimy o 70/75'
Sony 9005 w wielkosc 65, skończył się w rtv. Nie wiem, czy będzie.
Nie jest to łatwa decyzja. Chciałbym wam już [beeep]y nie zawracać, ale pozwolę sobie jeszcze na kilka pytań w perspektywie kilku dni
 


Za 6999PLN możesz kupić samsunga 75Q60.

Napisane Tablet Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Domelo20 napisał:

 


Za 6999PLN możesz kupić samsunga 75Q60.

Napisane Tablet Z.
 

 

Ten model wypadł najgorzej w sklepie jak sprawdzałem na trailerze i jutube. A Sony 75 60hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten model wypadł najgorzej w sklepie jak sprawdzałem na trailerze i jutube. A Sony 75 60hz?


No w sony to nie masz w tym przypadku innego wyboru jak 75XG8096.

A z ciekawości, z jakimi modelami porównywałeś Q60?

Napisane Tablet Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musiałbym z niczym porównywać tak naprawdę. Włączyłem trailer warcrafta i w ciemnej scenie walki tv nie ogarniał i klatkował- a zaznaczam, że nie jestem geekiem jakościowym. 

Na meczu 4k jutube foofball też słabo to wyglądało.. 

To lg 70m7100 wypadł o niebo lepiej a jest o 3000 tańszy...! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, harnas80@gmail.com napisał:

Z danych ten tv jest ok? 

Żaden telewizor 75 cali w tym budżecie nie będzie ok, może być conajwyżej znośny. 

Samsung q60 to pic, a nie qled nie ma nawet lokalnego wygaszania. Pierwszy 75 calowiec, który można dopiero polecić to Samsung qled 75q70 za 8,5 tysiąca. 

Edytowane przez Szafa88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie musiałbym z niczym porównywać tak naprawdę. Włączyłem trailer warcrafta i w ciemnej scenie walki tv nie ogarniał i klatkował- a zaznaczam, że nie jestem geekiem jakościowym. 
Na meczu 4k jutube foofball też słabo to wyglądało.. 
To lg 70m7100 wypadł o niebo lepiej a jest o 3000 tańszy...! 


No to jak Ci bardziej odpowiadał LG, to spokojnie możesz go wziąć. Pamiętaj, że to Tobie ma pasować, a nie nam, bo to nie my będziemy z niego korzystać ;)

Napisane Tablet Z.

Nie musiałbym z niczym porównywać tak naprawdę. Włączyłem trailer warcrafta i w ciemnej scenie walki tv nie ogarniał i klatkował- a zaznaczam, że nie jestem geekiem jakościowym. 
Na meczu 4k jutube foofball też słabo to wyglądało.. 
To lg 70m7100 wypadł o niebo lepiej a jest o 3000 tańszy...! 


No to jak Ci bardziej odpowiadał LG, to spokojnie możesz go wziąć. Pamiętaj, że to Tobie ma pasować, a nie nam, bo to nie my będziemy z niego korzystać ;)

Napisane Tablet Z.

Z danych ten tv jest ok? 


Na pewno lepszy niż budżetowe modele LG, ale szczerze to już nie wiem co Tobie najbardziej odpowiada. Generalnie w marketavh masz już sporo do zobaczenia jeślo chodzi o telewizory takiej wielkości, więc najlepiej jak sam coś dla siebie wybierzesz. Najlepsze propozycje tutaj już padły, ale jeśli Tobie nie odpowiadają, to trudno cokolwiek innego doradzić.

Napisane Tablet Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację , ale jest wiele zagadnień o których istnieniu nawet nie wiedziałem. Dlatego po przeczytaniu wielu tematów pomyślałem, że skoro ten LG ma matrycę VA i direct led, to będzie to dobry wybór. A tutaj się okazuje, że procesor nie ten, że to, że tamto. Martwię się, bo nie jest to luźna dycha do wydania, tylko niemało hajsu. Czy to będzie 4, czy 10k to wciąż sporo. Dlatego dopytuje. 

Prawdopodobnie wezmę ten 70' LG i najwyżej zamienie za 3 lata :) Bo czy wydam 4 czy 8k w tym momencie to sami piszecie, że jeden czort. 

Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żaden telewizor 75 cali w tym budżecie nie będzie ok, może być conajwyżej znośny. 
Samsung q60 to pic, a nie qled nie ma nawet lokalnego wygaszania. Pierwszy 75 calowiec, który można dopiero polecić to Samsung qled 75q70 za 8,5 tysiąca. 


Weź pod uwagę, że autorowi bardziej odpowiadał obraz z LG UM7100 niż z Q60, który jak napisałeś jest znośnym TV, a LG na papierze jest modelem gorszym. Jak widać nie każdy potrzebuje super jakości, wielu ludziom bardziej zależy na wielkości, a w tych kwotach trzeba iść na kompromisy ;)

Napisane Tablet Z.

Masz rację , ale jest wiele zagadnień o których istnieniu nawet nie wiedziałem. Dlatego po przeczytaniu wielu tematów pomyślałem, że skoro ten LG ma matrycę VA i direct led, to będzie to dobry wybór. A tutaj się okazuje, że procesor nie ten, że to, że tamto. Martwię się, bo nie jest to luźna dycha do wydania, tylko niemało hajsu. Czy to będzie 4, czy 10k to wciąż sporo. Dlatego dopytuje. 
Prawdopodobnie wezmę ten 70' LG i najwyżej zamienie za 3 lata  Bo czy wydam 4 czy 8k w tym momencie to sami piszecie, że jeden czort. 
Dawid


Dobrze, że przypomniałeś mi o tym, że ten LG jest na matrycy VA - od natłoku różnych modeli już mi się mylą specyfikacje ;) Generalnie sony o którym Ci wspomniałem też jest na VA 60Hz, ale w sony zazwyczaj masz lepszą obróbkę obrazu, jednak cena sporo wyższa. Więc faktycznie skoro podoba Ci się ten LG, to możesz śmiało brać, chociaż jeśli trafisz na wystawce tego sony, to też zerknij i sprawdź który Ci bardziej odpowiada ;)

Napisane Tablet Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, harnas80@gmail.com napisał:

Masz rację , ale jest wiele zagadnień o których istnieniu nawet nie wiedziałem. Dlatego po przeczytaniu wielu tematów pomyślałem, że skoro ten LG ma matrycę VA i direct led, to będzie to dobry wybór. A tutaj się okazuje, że procesor nie ten, że to, że tamto. Martwię się, bo nie jest to luźna dycha do wydania, tylko niemało hajsu. Czy to będzie 4, czy 10k to wciąż sporo. Dlatego dopytuje. 

Prawdopodobnie wezmę ten 70' LG i najwyżej zamienie za 3 lata :) Bo czy wydam 4 czy 8k w tym momencie to sami piszecie, że jeden czort. 

Dawid

Proponowałbym zejść przynajmniej o te 5'' z rozmiaru i w budżecie ok 5k dorwać coś znacznie lepszego w 65''. Można pokusić się o matrycę VA, 120 hz i direct led. Trzeba tylko nieco poszukać i idzie znaleźć coś w miarę sensownego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...