Skocz do zawartości
VAMET

Sony KD-65XG9505 czy Samsung QE65Q80RAT czy...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam uprzejmie

Mam dylemat. Obecnie posiadam jeszcze projektor Epson EH-TW5300 (102" z 3m). Waham się, czy zakupić Epson EH-TW7100 (7449 zł)/Epson EH-TW7000 (5399 zł), uzyskam również 102" z 3m. Czekam na testy, głównie chodzi o czernie, czy jest różnica między nimi i jak wypada HDR. Z drugiej strony mam również ochotę na TV zamiast projektora i tutaj 65" wchodzi w grę, bo reszta poza budżetem 7500 zł. Mam na oku Sony KD-65XG9505 (6399 zł) i Samsung QE65Q80RAT (7349 zł).

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 12m2.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2.5m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Czasami.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Nie świeci.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Mam projektor Epson EH-TW5300.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobre czernie, HDR, 4K.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4 Pro (gry, Netflix), PS5 (gry, Netflix, UHD BD), PC (gry, internet), Onkyo TX-NR686.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-6.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie mam zdania, ale skłaniałbym się na matową...
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Nie oglądam TV, oprócz piłki nożnej, jak nasi grają.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 60% gry, 40% filmy.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami.
17. Preferencje co do wielkości? 65", bo budżet do 7500 zł.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? W grach np. Far Cry, przy ruchu, obraz zmieniał jakby jasność ;) na innych TV, co miałem.
19. Preferencje co do marki ? Sony, Samsung, LG - zależy, który oferuje lepsze doznania biorąc pod uwagę budżet.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie ma 3D w filmach w 4K, w grach będzie VR na PS5.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 7500 zł.
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie w tej chwili.

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, VAMET napisał:

 Mam na oku Sony KD-65XG9505 (6399 zł) i Samsung QE65Q80RAT (7349 zł).

Skłaniałbym sie ku Sony z tej dwójki i to zdecydowanie. Do konkurencji Samsunga to dopiero wyższy model Q85R jest właściwym challengerem dla Sony XG95.

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Szczerze mówiąc, wziąłem dzisiaj parę plików testowych 4K HDR na pendraka, wziąłem pilota i pozmieniałem w sklepie tak, jakbym chciał u siebie, tak z grubsza. Oczywiście nie w trybie sklepowym, gdzie wszystko się wylewa z ekranu i krzyczy. Szczerze, ani jeden ani drugi TV mnie nie zachwycił po tym, co zobaczyłem. Szkoda kasy. Wole poczekać na czasy, jak >85" będzie w cenie tych 65". Póki co przemęczę się na jakimś projektorze pseudo 4K, pseudo HDR, pewnie EH-TW7000 lub EH-TW7100, jak tylko jakieś testy mi potwierdzą, że warto dopłacić 2000 zł do tego ze 100000:1 zamiast 40000:1. Jak nie potwierdzi, to 5k za EH-TW7000 na przeczekanie do normalnych cen TV. Nie sądziłem, że białe napisy w filmach tak rozjaśniają obraz... O dziwo w Samsungu było to bardziej widoczne.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, VAMET napisał:

Nie sądziłem, że białe napisy w filmach tak rozjaśniają obraz... O dziwo w Samsungu było to bardziej widoczne.

ponoć kolor napisów należy zmienić na żółte i jest o niebo lepiej

ale to tylko lcdki i mimo FALD mają za mało stref

a czemu nie OLED?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Rafał Bejszczuk napisał:

Rtings analizuje telewizory od strony strikte technicznej. Nie nie biorą za to pod uwage stosunku cena/jakość. Jeśli braliby to łaczny wynik testu byłby odwrotny na korzyść Sonego.

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

OLED 65" do 7500 zł? Poza tym u mnie OLEDa szkoda, bo grają po ponad 4h dziennie. Co do Sony i Samsung, to według mojej opinii po tym, co widziałem w sklepie, to bardziej mi się spodobał obraz Sony od Samsunga.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzuc okiem na 65 cali Sony ale xf9005, byc moze sporo zaoszczedzisz 

:)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.11.2019 o 21:44, VAMET napisał:

 

Witam

Widzę, że TW7100 zakupiony. Mam identyczna sytuację - również przesiadka z TW5300. Wczoraj robiłem testy....nagrane starym telefonem, bez kalibracji, na ścianie....i o niebo lepiej niż stary Epson. Jeśli go skalibrujesz to wyślij ustawienia - można się wzorować na tych z passionhomecinema. Każdy projektor jest nieco inny, ale wstępnie można tak chyba ustawić? U mnie za dużo czerwonego na chwilę obecną....

https://www.youtube.com/watch?v=sKIqJdeRZkc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...