Skocz do zawartości
johnkruger

Telewizor 70-75 cali do nowego mieszkania

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam pytanie do speców. Powiększam mieszkanie a co za tym idzie będzie większy telewizor :) Ostatnio jak tu pisałem 5,5 roku temu wybraliście mi odpowiedni sprzęt, więc mam nadzieje, że tym razem też sie uda :)

Salon z aneksem ma ok 50 m kw. z czego sama część "telewizyjna" ma ok 3x3 m.
Obraz będzie oglądany z odległości ok 2,2-3 m
Zależy mi na dobrej jakości obrazu. Najczęściej będą to filmy, czasem TV i czasem konsola.

Telewizor będzie wisieć. Będzie oglądany głównie wieczorami. Okna są tak usytuowane, że nie mają wpływu na ekran

Znajomy polecał mi 75" PHILIPS 75PUS8303, który ostatnio był za 6700 zł. Taka cena jest ok. Telewizor i tak wezmę na raty, wiec czy będzie to 5000 czy 8000 nie robi aż tak duzej różnicy.

Z góry dzięki za informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, johnkruger napisał:

Znajomy polecał mi 75" PHILIPS 75PUS8303, który ostatnio był za 6700 zł. Taka cena jest ok. Telewizor i tak wezmę na raty, wiec czy będzie to 5000 czy 8000 nie robi aż tak duzej różnicy.

Dozbieraj i kup Samsunga QE75Q70R. To będzie znacząco lepszy wybór od tego Philipsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Waldo94 napisał:

Dozbieraj i kup Samsunga QE75Q70R. To będzie znacząco lepszy wybór od tego Philipsa.

porównałem oba TV i widzę, że philipsy używają matrycy IPS, a u mnie (z tego co czytałem) lepiej będzie z matrycą VA, a więc zostaje Samsung i Sony raczej. Czy na coś jeszcze zwrócić uwagę? Bo np. na ceneo to mam łącznie kilkanaście TV Samsunga i Sony do wyboru. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakieś jeszcze ktoś ma sugestie?
 


Generalnie model Q70 w tym rozmiarze ma spoko stosunek jakości do ceny, więc nie ma sensu kombinować.

Ale przyznam, że odważnie wybrałeś rozmiar, biorąc pod uwagę jaką masz odległość od ekranu ;)

Napisane Tablet Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Ale przyznam, że odważnie wybrałeś rozmiar, biorąc pod uwagę jaką masz odległość od ekranu


Z 2,2m będzie namiastka kina. Myśle ze z czasem (jak będą taniec duże TV) będzie to coraz popularniejsze zjawisko.
10 lat temu 55” (czasami dużo mniejszy) wielu uważało za ogromny. Mieszkania nie zmieniło, a TV na większy tak.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wg mnie krok wyżej niż q70 już jest Sony Xg9505 ale to już ponad 10k. Wtedy dostajesz jeszcze Dolby vision i atmos.

Ja ide w q70 raczej bo cena jest jeszcze w miarę rozsądna. Chyba że Xg9505 będzie w jakiejś mega promocji, ale z tego co widać to ciężko o promocję powyżej 65 cali.

Wysłane z mojego SM-G800H przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.12.2019 o 18:57, vulture30 napisał:

Generalnie wg mnie krok wyżej niż q70 już jest Sony Xg9505 ale to już ponad 10k. Wtedy dostajesz jeszcze Dolby vision i atmos.

Ja ide w q70 raczej bo cena jest jeszcze w miarę rozsądna. Chyba że Xg9505 będzie w jakiejś mega promocji, ale z tego co widać to ciężko o promocję powyżej 65 cali.

Wysłane z mojego SM-G800H przy użyciu Tapatalka
 

myślę, żeby celować w samsunga, jeśli chodzi o dzwięk to mam kino domowe, więc nie ma problemu. Zastanawiam się tylko czy brać samsunga wersje "ru" czy "qe". Cena robi swoje, ale czy "qe" jest aż lepsza o około 3 tysiące? Taka jest różnica między  np. UE75RU7022 a QE75Q70RA. UE75RU7102 jest jeszcze tansza. A przy okazji, czym się różnica UE75RU7022 od UE75RU7102 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...