Skocz do zawartości
Republika TV

Jaki TV pod konsole PS5?

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnim czasie koncern Sony zaprezentował specyfikacje techniczne konsoli PS5 które są szerzej znane. Teraz przyszedł czas na specyfikacje techniczne telewizorów względem konsoli przyszłej generacji. Z artykułów możemy wyczytać że PS5 będzie rozwijać technologię 8K stosując port HDMI 2.1, tak z marketingowego punktu widzenia, bo w rzeczywistości możemy się spodziewać że chodzi o strumieniowanie rozdzielczości 4K do 120Hz. W przyszłości możemy się również spodziewać wsparcia dla Dolby w zakresie dźwięku przestrzennego -Atmos i HDR-Vision, jako że Sony już od pewnego czasu skrupulatnie stawia na rozwój tej technologii w swoich telewizorach, bądź co bądź lepszej od HDR10+. problem w tym że na dzień dzisiejszy nie ma żadnego telewizora który by odtworzył 12-bitową paletę kolorów.

Podsumujmy:

-  HDMI 2.1

- Dolby (Atmos-Vision)

- HDR najlepiej powyżej 500 nitów

 

Zatem znając powyższe specyfikacje, czy możemy stwierdzić które telewizory na rynku wspierają jedną bądź więcej z powyżej wymienionych technologii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry 4K@120k to pieśń przyszłości przeciągu 3-5 lat od dnia dzisiejszego, natomiast port HDMI 2.1 wydaje się dość istotny choćby z samego punktu widzenia strumieniowania po 60k, gdyż już na starcie będzie miał większą przepustowość względem HDMI 2.0. Tak bynajmniej mi się wydaje. Ja bym jednak w to jednak poszedł, dlatego nie wiem czy warto czekać na zbitki cenowe modeli LG OLED serii 9. Ósemki chodzą już po 4300 zł ale tam brak HDMI 2.1.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz telewizor pod PS5 z hdmi 2.1 to nie ma sensu teraz się nad tym zastanawiać - poczekaj na modele z 2020 r., zwłaszcza że konsola wyjdzie dopiero pod jego koniec. Zobaczysz jak wtedy rynek będzie wyglądał.

Godzinę temu, Republika TV napisał:

Gry 4K@120k to pieśń przyszłości przeciągu 3-5 lat od dnia dzisiejszego,

To w najlepszym wypadku bardzo optymistyczne podejście. Na nexgenach natywne 4k60hz będzie dużym osiagnięciem, a 120 kl/s  przy takiej rozdzielczości to co najwyżej w indykach lub starszych, ,,odświeżonych" tytułach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkopuł w tym że ja przymierzam się do inwestycji w telewizor pod konkretny sprzęt w celu poużywania go przez powiedzmy 5 lat. Idę w ciemno że do tego czasu telewizja 4K jeszcze się nie unormuje, co najwyżej standardem stanie się DVB-T2, także taki oled spokojnie wystarczy na 7 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do formatu dźwięku przestrzennego i HDR to dalej nic nie wiadomo jeśli chodzi o PS5

Cytat

 

Imax Enhanced ma być potwierdzeniem jakości obrazu i dźwięku. Dodatkowo mają pojawiź się filmy z logo IMAX, choć nie wiadomo na jakim nośniku. Logo IMAX Enhanced mają być oznaczane amplitunery kina domowego, telewizory, soundbary. Obecnie partnerami nowego „standardu” są Sony Electronics, Denon, Marantz oraz wytwórnie Sony Pictures i Paramount Pictures.

To ma być swoista konkurencja dla Dolby Vision i Dolby Atmos, choć chyba obejdzie się bez wprowadzania kolejnego formatu HDR. Natomiast w przypadku dźwięku IMAX Enhanced oznacza wsparcie dla DTS:X.

 

Spore prawdopodobieństwo że PS5 dostanie konkurencyjne dla Dolby formaty DTS:X i wyciągnięte ze strzech HDR10+, bo obstawiam że IMAX raczej nie będzie się bawił w tworzenie kolejnego formatu HDR. Cóż, było do przewidzenia że stronnicy DTSa i HDR10+ połączą siły i wejdą w kooperacje by stawić opór monopolowi Dolby co w tym przypadku nie jest dobrą wiadomością dla konsumenta, szczególnie w kontekście formatu HDR. Zapewne uznali że 12-bitowa paleta kolorów ni jak nie przystaje do obecnego rynku matryc LCD-LED/OLED, mimo że obecny rynek dystrybuowanych gier na konsole, filmów na VOD i Blue-Ray UHD w zdecydowanej przewadze przeważa na korzyść DA,DV, HDR10 (bez plusa, wsteczny z DV/HDR10+), ale obóz konkurencyjny dla Dolby pozyskał już dwie wytwórnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej najlepszy wybór pod PS5 w PRZEDZIALE CENOWYM ok. 4500 pln!!! w stosunku cena/jakość wydaje się pomiędzy Samsungiem Q80T vs LG B9 (o dziwo wciąż aktualny). Obydwa modele posiadają wszystko to czego potrzeba względem konsoli nowej generacji, zakładając że producenci gier pójdą na kompromis projektując gry  w standardowym formacie HDR10 tak aby zadowolić wszystkich a zarazem zbić na konsumentach większy kapitał. Tegoroczny Sony XH90 z tej półki cenowej jest wyjątkowo nieudany także odpada. Z trochę wyższej półki 5500 pln znowu dostrzegamy rywalizację Samsunga z LG, tym razem modelami Q90T vs C9. Pytanie na co lepiej postawić: oledowa czerń LG czy wyższe wartości HDR Samsungów. 

 

Edytowane przez Republika TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Zaczynam powoli rozglądać się za wymianą swojego Samsunga 55KS7500 na coś nowszego/lepszego i większego, zwłaszcza, że PS5 już zamówione w preorderze 🙂.
Czy mógłbym prosić o pomoc i poradę? Wypadłem już totalnie z tematów 'telewizorowych' i mało się na tym znam. 
Wiem jedynie, że należy zwracać uwagę na obecność HDMI 2.1, natomiast ta specyfikacja niestety często nie jest wspomianna w opisach.


Marka: n/a,
Wielkość: 65",
Rozdzielczość: 4K (na 8K chyba za mały budżet?)
Priorytet: głównie pod PS5 (więc HDMI 2.1), Netflix, Bluray'e 4k.
Budżet: ~7,5k, może być trochę więcej, o ile zdecydowanie warto.


Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że każdy telewizor z wyższej serii Samsunga czy LG OLED będzie dobry.

Mnie kwapi co innego, a mianowicie kwestia rozmiarów gier względem mało pojemnego dysku to przy tym pikuś. Taki Call of Duty - 140 GB, przy transferze 1Gbit/s ściąganie 100 giga prawdopodobnie potrwa min 20 godzin, a przecież u większości transfer lokuje się w przedziale 200-600. W tym wypadku osoby które połaszą się na tańszą wersje PS5 Digital Edition (prawie 600pln różnicy, swoją drogą ciekawe skąd aż tak spora przy braku napędu) mogą trochę wyjść jak Zabłocki na mydle. Pewnie na Zachodzie wartości powyżej 1 Gbit/s to już norma.

 
Edytowane przez Republika TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 3 użytkowania PS5+oled sony.

1. Sprzedałem PS5 po 3 dniach i zarobiłem-sprzedałem nie dla zarobku,ale rozczarował mnie rozmiar konsoli oraz ''desing''oraz brak skoku jakościowego.Dark Souls spoko ,ale zachwytów nie ma to nie jest next-gen.

2.Do grania wieczorami nocą zdecydowanie oled.

3.Gdybym grał za dnia i promienie padały by na TV to wybrałbym ZD9😛

4.Nie ma co się jarać PS5-jeszcze dzisiejsze ceny ,nie warto może za 2-3 lata.

5.Xbox one X czy series X są spoko razem z game pass.

Edytowane przez gangi007
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...