Skocz do zawartości
Piotr Sagalara

Dekoder powoduje automatyczne włączanie się soundbara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam dekoder 4K ULTRABOX+, telewizor Sony 65XF9005 oraz soundbar JBL 2.1.
Dekoder jest podłączony do TV po HDMI. Soundbar po HDMI ARC do TV.
Gdy włączam TV, włącza się soundbar. Gdy wyłączam TV soundbar się wyłącza, ale po jakimś czasie automatycznie się włącza i tak już zostaje.
Bez podłączonego dekodera tego problemu nie ma. 
Wygląda na to, że dekoder wysyła jakiś sygnał i powoduje automatyczne włączanie się soundbara.
Gdy podłączyłem soundbar przez przewód optyczny, wtedy tego problemu nie ma, ale muszę za każdym razem włączać i wyłączać soundbar osobno (brak funkcji automatycznego włączania razem z TV, co jest dla mnie niekomfortowe).
Czy miał ktoś z was podobny problem i udało się go rozwiązać? Próbowałem już wielu ustawień i nic nie pomaga.
Czy taki włączony soundbar, ale nie grający (nie chodzi o tryb gotowości, on jest po prostu włączony) pożera dużo prądu?


Pozdrawiam,
Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym podłączyć się do wątku. Mam dokładnie taki sam problem jak kolega.

Posiadam dekoder telewizji n na kartę. Dekoder wzbudza soundbar, a ten dalej pozostaje włączony, np. całą noc. Skąd wiem, że to dekoder? Po odłączeniu kabla hdmi od dekodera, soundbar nie włącza się samoczynnie. Także doszedłem do tego, że krecią robotę robi dekoder n na kartę.

Dzwoniłem do telewizji n na kartę, ale im zależało jedynie, żeby wcisnąć mi nowy dekoder, który dostępny jest tylko w ofercie abonamentowej. Osoba z którą rozmawiałem twierdziła, że soundbar i dekoder nie są kompatybilne, że dekodery na kartę są stare, odnawiane przez lata i nie na dzisiejsze czasy. Ale jak dla mnie to tylko próba wyciągnięcia od klienta kasy na nowy dekoder i abonament.

Czy ktoś może pomóc? Będziemy na pewno z kolegą bardzo wdzięczni za pomoc, być może jest jakaś opcja w dekoderze, którą trzeba odznaczyć lub zaznaczyć i problem się skończy? Z góry dzięki!

Pozdrawiam

Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, 

jestem zdesperowany .Problem podobny j/w. Opiszę przypadek, ale najpierw sprzęt: TV Philips 55OLED 854, amplituner KD Onkyo TX NR 686 i, jak mi się wydaje, winowajca - dekoder C+ Ultra Box 4K.

Amplituner i telewizor połączone kablem HDMI MagicLink 2.0- (ostatni zakup bo myślałem że to wina mojego starszego kabla), ustawienia HDMI CEC w obu sprzętach zrobione. Kiedy w telewizorze chcę obejrzeć film z Netfliksa ,dżwięku w amplitunerze po HDMI ARC nie ma. Nie włącza się automatycznie ani  nie podaje dżwięku. W telewizorze , w ustawieniach dżwięku w " Wyjście audio" sa 3 pozycje - "Głośniki telewizora",  "System dżwięku HDMI", i "Głośniki telewizora wyłączone". Próbuję włączyć tę drugą opcję i pojawia się komunikat " NIE MOŻNA PRZEŁĄCZYĆ NA ZESTAW AUDIO. AKTYWNE SĄ GŁOŚNIKI TELEWIZORA". I nic nie można z tym zrobić. A teraz najciekawsze: kiedy odłączę dekoder od amplitunera, wszystko wraca do normy tzn. dżwięk z TV idzie do amplitunera tak jak powinien. W rozmowie z pracownikiem serwisu sprzętu Canal + dowiedziałem się ,że być może dekoder wymusza w amplitunerze, nawet w stanie czuwania, priorytet przed TV. Nie wiem , czy można coś zrobić. Jeśli możecie , dordżcie. Nie chcę puszczać dżwięku po optyku, bo wtedy nie przepuszcza DD+ ani Dolby Atmos. Proszę o pomoc i z góry dzękuję.

Edytowane przez jackwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dekoderze jest zwykły DD. Póki dekoder jest podłączony do ampli po HDMI, jak napisałem, TV nie puszcza żadnego dźwięku do Onkyo w ramach HDMI CEC. Zastanawiam się jeszcze, czy coś dałoby połączenie dekodedera po HDMI bezpośrednio do TV, bez pośrednictwa ampli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak i niestety. Dekoder podłączony bezpośrednio do TV i AVR nie reaguje. Wypinam HDMI dekodera z TV i AVR od razu wybudza się i odtwarza Atmosa z Netfliksa. Wygląda to tak jakby dekoder podporządkowywał sobie wszystko i sterował zarówno TV jak i AVR. Dotąd miałem Turboboxa i wszystko było OK. Wygląda mi to na błąd w oprogramowaniu. Tylko gdzie to zgłosić, bo na infolinii C+ nie ma sensu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie do końca musi to być wina tunera Cyfry.
Mam ich tuner 4K z dyskiem, do tego LGC9 i amplituner Denon.
Podłączony, ampli przez HDMI ARC do TV a dekoder też bozpośrednio do TV i wszystko działa, przy wyborze ampli, sam się włącza i przełącza na dźwięk z TV, zarówno z apek w TV i z dekodera.

Na Twoim miejscu wyłaczył bym całość sprzętu, połaczył od początku, włączył i zobaczył co się wydarzy.

Pozdrawiam.
A.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Czy dekoder masz połączony optykiem z AVR? Czy nie jest to konieczne? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisał kolega,. że ma połączone HDMI ARC ale u Ciebie najwyraźniej to nie działa, stąd pomysł na kabel optyczny.
Powyłaczaj we wszystkich urządzeniach HDMI CEC (sterowanie przez HDMI), żeby się nic samo nie włączało, nie przełaczało. Jak nic to nie da, to poproś kogoś ogarniętego żeby ci wszystkie ustawienia i połączenia sprawdził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał kolega wyżej, żadnych optyków, tylko kable HDMI, we wszystkich urządzeniach włączone HDM-CEC (bądź HDMI control).
Powtórzę się, włącz HDMI we wszystkich urządzeniach, podłącz prawidłowo ze sobą, wyłącz z proądu na jakąś minutę, włącz i zobacz czy zadziała.
Zakładam że wszystko podłączasz do odpowiednich złączy w urządzeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ja śmiem wątpić, czy wszystko jest prawidłowo podłączone i odpowiednie funkcje podłączane.
Oczywiście, to jest opcja nr2, do zastosowania, z obsługą przez HDMI, ale to trzeba wiedzieć, co gdzie włączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no panowie, zapewniam Was że nie jestem laikiem ani nowicjuszem w tej materii. Wszystko jest połączone tak jak być powinno, a ja znam określenia HDMI CEC, ARC itp. Nie prosiłbym o pomoc na forum, gdybym wcześniej wszystkiego dokładnie nie sprawdził, nie zajrzał do instrukcji po raz enty. Dzwoniłem również do C+, serwisów Onkyo i Philipsa. I nic. Znam metody  wyłączania wszystkiego i ponownego włączania i łączenia ze sobą. PAT. 

P. S. Połączenia optykami też testowane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, po stronie dekodera jedyne i u mnie jest włączone na TAK, co powoduje że mogę z poziomu TV wymusić włączenie dekodera i sterowanie nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Mówisz o "Sterowanie telewizorem "? 

Spróbuję jeszcze resetów wszystkich urządzeń. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, jackwe napisał:

 Mówisz o "Sterowanie telewizorem "? 

TAK, ja bym w Twoim przypadku przełączył to na TAK i zobaczył co się stanie, może jest jakiś bug w sofcie który przy ustawieniu na NIE nie wyłącza całkowicie HDMI-CEC i jakiś sygnał jest wysyłany i TY doświadczasz efektów tego.

Oczywiście może też być tak że Twoje urządzenia po prosru nie będą ze sobą się komunikowały poprawnie przez HDMI i musisz się z tym pogodzić.

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję i dam znać. Dzięki. 

Po resetach i przy podłączeniu dekodera kablem HDMI do telewizora uzyskałem możliwość słuchania dźwięku z np. Netfliksa na KD, czego wcześniej nie było. Amplituner nie wzbudza się sam, poprzez CEC, ale może to i lepiej, że sam robię to ręcznie. 

Panowie Jasiek_31 i raf7705 - bardzo wam dziękuję za zainteresowanie i pomoc.      Pozdrawiam - Jacek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mówiłem, że są funkcje, które trzeba włączyć , a różne mają nazwy i mogą wprowadzać w błąd.

"Sterowanie telewizorem", to inaczej HDMI CEC.

Jeśli było wyłączone, to nie działało HDMI ARC.

Ja miałem kiedyś coś tam w amplitunerze nie włączone, przy obsłudze HDMI i też nie miałem dźwięku przez HDMI ARC, po jakimś czasie na to wpadłem a do tego czasu używałem kabla optycznego, od dekodera do AVR i też było dobrze.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, raf7705 napisał:

Ja miałem kiedyś coś tam w amplitunerze nie włączone, przy obsłudze HDMI i też nie miałem dźwięku przez HDMI ARC, po jakimś czasie na to wpadłem a do tego czasu używałem kabla optycznego, od dekodera do AVR i też było dobrze.

No niestety tak jest, u mnie w ampli też jest osobne ustawienie do włączenia HDMI i druga opcja HDMI Control, bez tego drugiego strowanie nie działa pomimo tego że inne funkcje HDMI chodzą.
Dlatego pytałem kolegę o ustawienia i podłaczenie bo na bank to coś u niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...