Skocz do zawartości
DMTcorp

Optoma HD144x - gorszy od poprzednika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,
niedawno kupiłem projektor HD144x i mam kilka problemów oraz pytan.
Posiadałem model HD142x, ale z okazji przeprowadzki postanowiłem zostawić hd142x rodzicom, a sobie kupiłem model nowszy - hd144x. O ile byłem zachwycony 142x, tak ten nowy model posiada kilka wad i chciałbym zadać kilka pytan odnośnie nich.


1. W 142x wentylator w trybie jasnym dostosowywał swoja predkość w zależności od temperatury. Dzięki temu nawet w trybie jasnym projektor zachowywał się w miarę cicho i nie przeszkadzał. W 144x prędkość wentylatora jest sprzężona z trybem lampy. W trybie jasnym jest on bardzo głośny, a projektor mam dosłownie 1,5m nad głową i hałas jest nie do zniesienia. Tym sposobem jestem zmuszony do korzystania z trybu eco, gdzie wentylator jest praktycznie bezgłośny, ale wiąże się z tym jeden problem:
2. W trybie eco ekran migota. Dzieje się tak po 2h od włączenia. Efekt jest bardzo widoczny.
3. Projektor jest skierowany na zwykłą ściane. W 144x jest widoczna gruba krawędź światła, która w 142x była znikoma. Wygląda to dziwnie i czasem rozprasza.
4. Podczas projekcji pojawiają się poziome zniekształcenia. Jakby obraz był ucinany. Pojawiają się w odległości 1/4 wysokości ekranu od góry i tylko tam. W połączeniu z migotaniem, projektor sprawia wrażanie bardzo słabej jakości.
Nie jestem zadowolony z zakupu. O ile 142x byłem zachwycony i nic mi w nim nie przeszkadzalo to w 144x w.w. problemy sprawiają, że jestem w stanie go oddać i kupić starszą wersje. Bardzo proszę pomoc i doradzenie w kwestii zwrotu i wyboru podobnego projektora. Niestety hd142x został wycofany ze sprzedaży.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...