Skocz do zawartości
Maciej Koper

Philips OLED854 OLED804 | TEST | Najlepszy zakup EISA 2019/2020

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, efel napisał:

To VRR, które jest teraz wymaga specjalnej ekwilibrystyki i kompatybilności pomiędzy sprzętami. Dlatego to działa kiepsko i na Xboxie nie rozwinęło skrzydeł. VRR w HDMI 2.1 to jest standard, do którego będą musieli się dostosować wszyscy, a co za tym idzie będzie o wiele szerzej obsługiwane przez software czyli gry.

Miejmy nadzieję, że tak będzie, chociaż ja byłbym ostrożny. Osobiście mam ogromną nadzieję, że uda się konsolom wejść w standard płynności 60 fps, bo tego najbardziej mi brakuje jeśli chodzi o konsolowe granie, 30 fps moim zdaniem to nie jest w pełni płynna rozgrywka. Uważam wręcz, że płynność w przypadku gier jest zdecydowanie istotniejsza niż rozdzielczość. Jak na nowej generacji uda się osiągnąć 60fps w 4k w grach AAA to będę w pełni usatysfakcjonowany.

10 minut temu, Patryk Mistrz napisał:

Miejmy nadzieję, że tak będzie, chociaż ja byłbym ostrożny. Osobiście mam ogromną nadzieję, że uda się konsolom wejść w standard płynności 60 fps, bo tego najbardziej mi brakuje jeśli chodzi o konsolowe granie, 30 fps moim zdaniem to nie jest w pełni płynna rozgrywka. Uważam wręcz, że płynność w przypadku gier jest zdecydowanie istotniejsza niż rozdzielczość. Jak na nowej generacji uda się osiągnąć 60fps w rozdziałce 4k lub jej bliskiej w grach AAA to będę w pełni usatysfakcjonowany.

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.12.2019 o 09:23, Patryk Mistrz napisał:

 Mam pytanie do użytkowników .

- Czy modele z 2019r odtwarzają z YouTube bez problemu obraz z HDR i Dolby Vision, oraz dźwięk z Dolby Atmos. Wiem, że modele z 2018 r miały z tym problem.

- Czy te formaty będą wykrywane i poprawnie odtwarzane także z pena.

 

 

 

 

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 804/12 w 55 calach. Wczesniej mialem LG C9. Powiem tak. Obraz perfekto. W porównaniu do C9 miazga jesli chodzi o płynność. Jest jeden minus. Smart i brak magic remota.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marcin Blok napisał:

Kupiłem 804/12 w 55 calach. Wczesniej mialem LG C9. Powiem tak. Obraz perfekto. W porównaniu do C9 miazga jesli chodzi o płynność. Jest jeden minus. Smart i brak magic remota.

Do minusów, w stosunku do LG, dodałbym fatalny serwis (może będziesz miał szczęście), słabszą gwarancję i dużo niższą jasność.

No, ale upłynniacz działa wreszcie dobrze! Ważne, że to ci akurat pasuje. Ciesz się bezawaryjnym użytkowaniem! :)

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy firmware z września przynosi  dwie fajne nowości, szczegóły poniżej:

TPM191E _ 101.001.079.005 Date: 2020/09/15

- Introducing support for DTSPlay-Fi

- Introducing Ambisleep feature

- improvements for hbbTV

- improvements for specific Smart TV apps

- many more minor improvements

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do użytkowników tego modelu. Czekam na wymianę TV - wypalona matryca z 873 i mam dostać właśnie model 804 65 cali.

Czy na tym TV też istnieje problem tzw Auto Dimming - chodzi mi o to jak film ma ciemne sceny to obraz się po jakimś czasie automatycznie jeszcze dociemnia - np na Netflix - pozwala wejście w menu albo wyjście do planszy Netflixa - obraz się rozjaśni i można znowu kontynuować ale po jakimś czasie jak sceny są ciemne to znowu się przyciemni :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Ma za to czujnik jasności światła otoczenia i tryby kontrastu a także wygaszacz ekranu przy statycznych obrazach - swoją drogą ja mam pytanie, czy gdzieś można ustawić po jakim czasie ten wygaszacz się włącza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Do minusów, w stosunku do LG, dodałbym fatalny serwis (może będziesz miał szczęście), słabszą gwarancję i dużo niższą jasność.

Efel ma kolejny NIK ...

Prosimy napisz, który to serwis jest fatalny ? Podaj adres, nazwiska serwisantów. Please.

Co to słabsza gwarancja ? 

Co to jest DUŻO niższa jasność ?  

Cytat

 upłynniacz działa wreszcie dobrze! 

To nie prawda. System upłynniania od zawsze należał do najlepszych na rynku.

  • Zmieszany 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, UHD fan napisał:

Efel ma kolejny NIK ...

Co? To napisał @Barnaba. Jak cytujesz kogoś, to rób to prawidłowo, żeby dostał powiadomienie chociaż i mógł się odnieść do Twoich bezpodstawnych oskarżeń.

8 godzin temu, UHD fan napisał:

To nie prawda. System upłynniania od zawsze należał do najlepszych na rynku.

Tak, tak. Świetnie działa, szczególnie w tych modelach Philipsa w których od lat występuje z nim ten sam problem: zawsze się aktywuje po zmianie odświeżania ekranu, nawet jak w opcjach jest wyłączony! Co powoduje, że nie da się za cholerę pozbyć efektu opery mydlanej i input lag wzrasta przez to do kosmicznych wartości.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, efel napisał:

Co? To napisał @Barnaba. Jak cytujesz kogoś, to rób to prawidłowo, żeby dostał powiadomienie chociaż i mógł się odnieść do Twoich bezpodstawnych oskarżeń.

Tak, tak. Świetnie działa, szczególnie w tych modelach Philipsa w których od lat występuje z nim ten sam problem: zawsze się aktywuje po zmianie odświeżania ekranu, nawet jak w opcjach jest wyłączony! Co powoduje, że nie da się za cholerę pozbyć efektu opery mydlanej i input lag wzrasta przez to do kosmicznych wartości.

Zupełnie się nim nie przejmuj :) @UHD fanma spore problemy z tożsamością i niestety "leczy" je albo alkoholem, albo innymi substancjami.

Swój przyciąga swego i nawet pantofelek Adaś ostatnio kumpluje się z nim😎

  • Lubię 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Barnaba napisał:

Adaś ostatnio kumpluje się z nim😎

"Kumpluje" bo co ???? Bo zacytowałem jego post i napisałem o całym forum jakie tu cyrki odchodzą ??? A co to w ogóle znaczy "kumpluje" na forum internetowym ? Masz gościu pod 60tkę a zachowujesz się jak dzieci w Krainie Kleksa.... Hahahahahaha....😁 Ja to mogę się z kimś kumplować albo nie kogo poznałem w realu... Jesteś jak zwykle żałosny. Kłamiesz. Wysnuwasz jakieś idiotyczne teorie... Zero jakichkolwiek podstaw, ale napierda...sz ... 

Co do @efel jest jedną z osób na tym forum z którą można normalnie porozmawiać...

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, efel napisał:

 

Tak, tak. Świetnie działa, szczególnie w tych modelach Philipsa w których od lat występuje z nim ten sam problem: zawsze się aktywuje po zmianie odświeżania ekranu, nawet jak w opcjach jest wyłączony! Co powoduje, że nie da się za cholerę pozbyć efektu opery mydlanej i input lag wzrasta przez to do kosmicznych wartości.

Efel, znowu pitolisz głupoty i oszukujesz czytelników.  Ten kolejny twój wpis uzupełni listę do przesłania do EISA.

Musisz się zgodzić, że takie wieloletnie szkalowanie producenta TV nie ma prawa mieć miejsca na forum stowarzyszonym w EISA.

Barnabo; zadałem konkretne pytania. Gdzie są merytoryczne odpowiedzi.

 

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, UHD fan napisał:

Efel, znowu pitolisz głupoty i oszukujesz czytelników.  Ten kolejny twój wpis uzupełni listę do przesłania do EISA.

Człowieku lecz się. Co ma opinia użytkowników danego sprzętu, czy po prostu forumowiczów do EISA? Może od razu na NASA napisz. Jesteś śmieszny.

Jeżeli chodzi o zarzucanie mi kłamstw w temacie kiepskiego upłynniacza w Philipsach to tu masz post jednego z użytkowników TV Philips który opisuje problem:

https://hdtvpolska.com/forum/topic/48539-telewizor-dla-każdego-philips-performance-pus7304-pus7334-pierwsze-wrażenia/?do=findComment&comment=520215

Jak się prześledzi ten wątek i wątki kilku innych modeli Philipsa to problem się powtarza nie tylko u jednego użytkownika i nie tylko w jednym modelu. Dokładnie ten sam problem miałem kilka lat temu w moim Philipsie, więc widać jak na dłoni że nie potrafią tego naprawić od lat i problem doskwiera użytkownikom coraz to nowszych modeli.  

Napisałeś że Philips ma najlepszy upłynniacz - hahaha, pewnie tam też tak myślą i nie pozwalają go wyłączyć...

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.10.2020 o 21:08, urad napisał:

Nowy firmware z września przynosi  dwie fajne nowości, szczegóły poniżej:

TPM191E _ 101.001.079.005 Date: 2020/09/15

- Introducing support for DTSPlay-Fi

- Introducing Ambisleep feature

- improvements for hbbTV

- improvements for specific Smart TV apps

- many more minor improvements

Niestety. W aktualizacji tej zabrali jeden z używanych przeze mnie trybów podświetlenia Ambilight. Nie pamiętam nazwy, czy miękki czy delikatny - było więcej kolorów i mniej bieli. Nie ma teraz tego trybu... Szkoda, że nie można cofnąć update'u... 😕 Co do samego TV, to po miesiącu... pękł mi pilot... Część z klawiaturą odeszła od części numerycznej/operacyjnej. Denerwuje mnie też nieco agresywny system oszczędzający piksele przed wypaleniem - w grach najczęściej wystarczy, że pojawi się jakiś komunikat na chwilę, a później w tym miejscu jest ciemniejsza plama przez kilkanaście sekund. Szkoda też, że system ten nie działa na dole ekranu (jedynie na górze, zapewne dla logo stacji telewizyjnych), byłby tam bardzo przydatny dla telewizji informacyjnych, w celu przyciemniania wszelkiej maści pasków z informacjami (w LG podobno da się tą funkcję konfigurować - natężenie, wejścia hdmi, czas po którym się aktywuje, etc). Gdybym dzisiaj wybierał, kupiłbym LG CX (zresztą, zastanawiam się, czy nie zamienić monitora na 48 calowy CX) a Ambilight doinstalowałbym niezależnie - poprzez mostek HUE Philips. Chociaż ogólnie z telewizora jestem zadowolony (55 cali nabyłem za 5 000zł - telewizor mam już nieco ponad rok). Gdyby ktoś pytał, wypaleń brak (średnie używanie ok. 3h dziennie + weekendy +/- 5h). Trafiła mi się sztuka z praktycznie niewidzialnym bandingiem.
PS. Po doinstalowaniu aplikacji Bass Booster wszystko co leci z systemu TV dostało porządnego kopa na głośnikach telewizora (trzeba było tylko odpowiednio skonfigurować). Używam głównie do muzyki z YouTube albo ze Spotify :)

Edytowane przez BioComp
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Napisałeś że Philips ma najlepszy upłynniacz - hahaha, pewnie tam też tak myślą i nie pozwalają go wyłączyć...

Kto ci takie głupoty każe pisać ? Oszukujesz czytelników forum.

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BioComp

Bardzo wartościowa opinia. Większość posiadaczy Philipsa ma podobne odczucia, że mogli kupić coś bardziej bezproblemowego w działaniu. Ja osobiście nie znam ani jednej osoby, która wcześniej mając TV Philipsa wyprodukowany po 2014r (za rządów TP Vision) ponownie by się zdecydowała na tą markę.

Taka ciekawostka: dział odpowiedzialny za oświetlenie przekształcił się w osobną firmę żeby odciąć się od nazwy Philips (nowa nazwa firmy: Signify, póki co produkty jeszcze są marki Philips Hue). Znaczące jest to że wypuszczają produkty mocno konkurencyjne względem Ambilight i umożliwiające budowę podobnego systemu dla każdego telewizora. Oczywiście trochę to kosztuje, ale działa bezproblemowo i daje większe pole do popisu.

W dniu 27.12.2020 o 00:02, BioComp napisał:

Niestety. W aktualizacji tej zabrali jeden z używanych przeze mnie trybów podświetlenia Ambilight.

Standardowe podejście Philipsa do aktualizacji. Prawie każda kolejna jest gorsza od poprzedniej bo zabiera, albo psuje jakąś funkcję TV.

W dniu 27.12.2020 o 00:02, BioComp napisał:

Szkoda też, że system ten nie działa na dole ekranu (jedynie na górze, zapewne dla logo stacji telewizyjnych),

Pierwsze słyszę, chwalili się tym pokazując w materiałach marketingowych dół ekranu. Jesteś pewien że nie działa na dole? Paski informacyjne często przewijają tekst - być może to powoduje dezaktywację tego systemu. Albo jak zwykle u Philipsa to jakiś błąd jest w oprogramowaniu...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja jestem pierwszy, który zdziera drugiego Philipsowego oleda (najpierw 9002/12 a teraz 804/12) i planuję zmianę na.... Philipsowego oleda tyle, że 65 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...