Skocz do zawartości
llukk

Panasonic kończy produkcje paneli lcd w 2021 roku

Rekomendowane odpowiedzi

https://news.mynavi.jp/article/20191121-926816/

Z racji, że nie mogę już edytować dodam

A dokładnie paneli lcd do samochodów z produkcji paneli lcd panasonic wycofał się w 2016r.

Ps. Z paneli lcd do telewizorów wycofał się panasonic w 2016 r.

Edytowane przez llukk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż trzeba czekać na kolejne informacje od firmy Panasonic doprecyzowujące ten temat, bo translatory nie zawsze dokładnie tłumaczą i teraz nie wiemy na 100 % czy chodzi tylko o same matryce LCD czy w ogóle o telewizory LCD a może i nawet OLED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z najnowszych informacji wynika że jednak chodzi o branżę telewizorów i firma Panasonic oświadczyła że :

''W branży telewizyjnej zostaną
przeprowadzone reformy strukturalne z myślą o współpracy z innymi firmami''

''Shinada wyraził również swoje przemyślenia na temat reform strukturalnych, takich jak współpraca w branży telewizyjnej. Największym atutem w branży telewizyjnej jest marka Panasonic. Nie tylko jak korzystać z własnej technologii, ale także jak korzystać z zasobów marki i jak interpolować pod względem czasu. Ponieważ jest oligopolistyczny, nie trzeba rezygnować, dlatego musimy zastanowić się nad ramami produktów o wyższym koszcie''

https://www.phileweb.com/news/d-av/201911/22/49050.html

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic wycofuje sprzedaż telewizorów z Australii :

 

 ''Japońska grupa oświadczyła, że zapasy telewizorów nie zostaną uzupełnione, ponieważ producent podjął decyzję o rezygnacji z sektora telewizorów w celu inwestowania w inne rodziny produktów.

''Chcą teraz zastąpić telewizory Panasonic modelami Sharpa, dostarczonych przez jego właściciela Foxconn.

https://www.avcesar.com/actu/id-29953/panasonic-quitte-le-marche-tv-australien.html

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz chyba wlasnie materializuje sie to co wisialo w powietrzu od ponad roku - jestesmy swiadkami zwijania biznesu przez Panasonica z koncepcja japonskich inzynierow. W przyszlosci najpewniej kupimy juz tylko tv z tym logo, cos w stylu Philipsa od TPV/AOC.

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W stylu Philips? Tam cały czas robią to ludzie z Philipsa a zmiany kadrowe są standardowe jak w każdej firmie: ktoś przychodzi, ktoś odchodzi a biznes się kręci. Uwierz mi, że jest teraz duuuużo lepiej niż za czasów gdy właścicielem nie było TPV. To było zbawienie dla tej firmy i teraz jest lepiej. Dużo lepiej co widać było np. na ostatnim forum w Amsterdamie: wzrost i rozwój z roku na rok jest imponujący. Liczy się finalny produkt, który może być nawet produkcji marsjańskiej 😜

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gmeru napisał:

W stylu Philips? Tam cały czas robią to ludzie z Philipsa a zmiany kadrowe są standardowe jak w każdej firmie (...)Liczy się finalny produkt, który może być nawet produkcji marsjańskiej 😜

Otoz to - jaki jest finalny produkt i jego serwis kazdy widzi i ocenia :D

A co do "zmian kadrowych" - to nie chodzi kto robi tylko wg jakich planow/ wytycznych i na jakich komponentach. Tam juz dawno rzadza ksiegowi, podobnie zreszta jak w wielu innych firmach, ale maja gorszy balans jakosc produktu/trwalosc/serwis.

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas gdy ty gdybasz ja wiem jak jest bo mam bliski kontakt z tą firmą od lat. I uwierz mi ale jest bardzo dobrze a nawet lepiej. Sprzedaż jest bardzo dobra w Polsce i w Europie - to chyba jednak ludziom się podobają te produkty skoro je kupują a z badań wynika, że 8 na 10 użytkowników Philipsa znowu chce kupić tv z ambilight. A serwis w każdej firmie jest trudną sprawą i jest to element tego biznesu. Narzekań na produkty na forum widzę tyle samo dla każdej z firm. Czy to LG, Samsung, Sony, Panasonic czy Philips albo TCL itd. Czyli norma bo przy takiej skali zawsze trafiają się różne babole albo niedopracowane konkretne elementy bo ideałów nigdy nie będzie. Dlatego zawsze mnie bawi jak podnosi się temat skąd pochodzi firma albo kto jest w danym momencie właścicielem. Ważne żeby było stabilnie i była kasa na inwestycje. A obecnie Philips narzekać nie może i ma duże pole do rozwoju.

Kolejny przykład: VESTEL. Pod markami JVC czy Toshiba zrobili obecnie telewizory poniżej 2000 zł, którym ciężko coś większego zarzucić dla użytkownika, który chce mieć niezłej klasy telewizor ale tanio. W tej cenie > WOW. I co z tego, że to nie jest Toshiba z Japonii? Widocznie Turcja umie tak samo robić tv a może lepiej? Wszystko zależy od ludzi, którzy w danym momencie zarządzają a np. w VESTEL obecnie jest mega dobrze pod tym względem. I można tak dalej: słabi / nieodpowiednio wybrani ludzie = problem. Dobrze dobrani = sukces.

A księgowi? Zawsze mają dużo do powiedzenia ale Ci, którzy odpowiadają za produkt walczą i chcą wdrażać ile się da aby powalczyć z konkurencją.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna sie zgodzic z czescia, ale ja juz za stary jestem i za duzo w zyciu widzialem "kuchni"  aby zmienic zdanie i przyjac, ze wszystko wyglada tak jak opisales. Ale ja to rozumiem, bo jako prowadzacy biznes nie mozesz pozwolic sobie na tyle swobody wypowiedzi co zwykli forumowicze 😛

Poza tym , bez urazy, ale widziales i slyszales (podobnie jak i inni klasowi dziennikarze) to co producent/dystrybutor chcial wam pokazac. 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...