Skocz do zawartości
Radek_

TV do 3000zł - sport, seriale

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 15m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? światło dzienne od boku
7. Jaki masz obecnie telewizor ?  brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?  DLNA, dobre głośniki, częstotliwość min. 100Hz
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K/HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? laptop
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? max. 3
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sportowe (głównie piłka nożna), seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie, ale nie wykluczam zakupu w dalszej przyszłości konsoli
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?  -
19. Preferencje co do marki ? LG, Samsung
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000

Osobiście zastanawiam się nad 4-ema modelami, ale jestem otwarty na inne propozycje.

1. LG SM8600
2. LG SK8100
3. Samsung N8002
4. Samsung Q60R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2019 o 19:40, Radek_ napisał:

4. Samsung Q60R

Ten będzie najlepszy do trzech tysięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Waldo94 napisał:

Ten będzie najlepszy do trzech tysięcy.

Poprzesz to jakimiś konkretnymi argumentami? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Radek_ napisał:

Poprzesz to jakimiś konkretnymi argumentami? 

oglądasz na wprost więc matryca VA, LG mają ips, czyli gorszy kontrast i czerń. a Samsung NU8002 to model zeszłoroczny i był tak popularny, że wszystko wyprzedali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Patryk Dubiński napisał:

Q60 albo RU8000

Z tego co czytałem opinie to ludzie narzekają na ten RU... miał być niby następcą NU8002, a trochę mu brakuje. Szkoda, że NU już niedostępny, bo pewnie na niego bym się zdecydował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Radek_ napisał:

Z tego co czytałem opinie to ludzie narzekają na ten RU... miał być niby następcą NU8002, a trochę mu brakuje. Szkoda, że NU już niedostępny, bo pewnie na niego bym się zdecydował.

Owszem, ale w tym budżecie raczej ciężko o coś lepszego. Jak się nie ma co się lubi (NU) to się lubi co się ma (RU)

Sam się przymierzam do zakupu i jeśli za tydzień nie wpadnie jakaś fajna promka na Q70 to będę brał albo Q60 albo RU8000 bo w moim budżecie to najlepsze opcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co czytałem opinie to ludzie narzekają na ten RU... miał być niby następcą NU8002, a trochę mu brakuje. Szkoda, że NU już niedostępny, bo pewnie na niego bym się zdecydował.


NU8002 był tak dobry, że jego godnym następcą jest nazywany dopiero Q70 ;)

Napisane Tablet Z.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Radek_ napisał:

Liczysz, że spadnie chociaż z 500zł Q70R?

Nie mam pojęcia czy w ogóle spadnie, po prostu cierpliwe czekam na rozwój wydarzeń. Już tyle czekam na nowy tv, że jeszcze trochę wytrzymam 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Radek_ napisał:

Duże różnice są między Q70 a Q60 - różnica 1000zł skądś się chyba bierze...

sam stoję przed podobnym dylematem jak Ty, ale w wersji 65 cali.

Od 2 miesięcy obserwowałem rynek i ceny. Samsung RU8002 jest nadal bdb, natomiast w porównaniu z NU jest gorszy, chociażby ze względu na nagłośnienie. Samsung chce zachęcić do kupowania większej ilosci produktów, np. soundbarów. Tak jak wyżej kolega napisał, tak naprawdę należy traktować Q jako następcę NU.

QLED 67 cenowo stał cały czas w okolicach 5 tys. dziś staniał w ofercie euro do 3990. Jestem przekonany, że Q70 też stanieje, ale o jakieś max 500 zł. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1346718196_q70q60.JPG.86bb5b46c6ac0452e397f21203bab192.JPG

Czy są to różnice, za które warto dopłacać 1k? Pomijam nagłośnienie, bo spokojnie można dokupić fajnego soundbara czy inne głośniki za taką kwotę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wybierasz województwo to wali komunikat - produkt niedostępny ;) . Pierwsze co robiłem, to sprawdzałem na ceneo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NU nie ma w sprzedaży. Chyba, że gdzieś na allegro dostaniesz. W Euro na stronie też przez pół roku widniała oferta, ale były dostępne tylko egzemplarze z ekspozycji. 

Radek, moim zdaniem nie ma sensu dopłacać "Aż tyle". Wiadomo, że Q70 jest lepsze, ale dla zwykłego zjadacza chleba Q60 czy ciut lepsze Q67 będzie super. Kup sobie przyzwoity soundbar i korzystaj z taniej ceny. Ewentualnie poczekaj z 1,5 miesiąca, zgodnie z historią cen w porównywarkach na pewno jeszcze będzie taniej.

Edytowane przez budzinski99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś udziabią jeszcze na BF z tym Q60.. chociaż w Polszy to wiadomo jakie cebulactwo jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Radek_ napisał:

Może coś udziabią jeszcze na BF z tym Q60.. chociaż w Polszy to wiadomo jakie cebulactwo jest...

Ze 2 stówki powinien spaść na internecie. W marketach troche wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.11.2019 o 13:49, budzinski99 napisał:

QLED 67 cenowo stał cały czas w okolicach 5 tys. dziś staniał w ofercie euro do 3990. Jestem przekonany, że Q70 też stanieje, ale o jakieś max 500 zł. 

Q70 65" najtaniej póki co był w morele 5 800, w euro był po 6155 i dodatkowo kartę 500 zł na kolejne zakupy dawali. Obecnie ceny są wyższe, pewnie żeby mieli z czego zejść na Black Friday

 

W dniu 22.11.2019 o 13:53, Radek_ napisał:

Czy są to różnice, za które warto dopłacać 1k? Pomijam nagłośnienie, bo spokojnie można dokupić fajnego soundbara czy inne głośniki za taką kwotę..

Tutaj masz bardziej szczegółowe porównanie: https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q60r-vs-samsung-q70r/780/782?usage=7318&threshold=0.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez chwilę był Q60 na allegro za 2400...

Edytowane przez Radek_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1346718196_q70q60.JPG.86bb5b46c6ac0452e397f21203bab192.JPG
Czy są to różnice, za które warto dopłacać 1k? Pomijam nagłośnienie, bo spokojnie można dokupić fajnego soundbara czy inne głośniki za taką kwotę..


Ja bym dopłacił. Generalnie gdybym miał kupować Q60 to mocno bym się zastanowił, czy nie wziąć jeszcze tańszego RU8002. Między RU8002 a Q60 jest mniej różnic niż między Q60 a Q70 ;)

Napisane Tablet Z.

NU nie ma w sprzedaży. Chyba, że gdzieś na allegro dostaniesz. W Euro na stronie też przez pół roku widniała oferta, ale były dostępne tylko egzemplarze z ekspozycji. 
Radek, moim zdaniem nie ma sensu dopłacać "Aż tyle". Wiadomo, że Q70 jest lepsze, ale dla zwykłego zjadacza chleba Q60 czy ciut lepsze Q67 będzie super. Kup sobie przyzwoity soundbar i korzystaj z taniej ceny. Ewentualnie poczekaj z 1,5 miesiąca, zgodnie z historią cen w porównywarkach na pewno jeszcze będzie taniej.


A to prawda. Przeciętnemu użytkownikowi spokojnie styknie taki Q60 czy nawet RU8002.

Napisane Tablet Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Domelo20 napisał:

 


Ja bym dopłacił. Generalnie gdybym miał kupować Q60 to mocno bym się zastanowił, czy nie wziąć jeszcze tańszego RU8002. Między RU8002 a Q60 jest mniej różnic niż między Q60 a Q70 ;)

Napisane Tablet Z.
 

Może i warto rozważyć wtedy 65" RU... z tym, że są kiepskie opinie na jego temat.. jednak porównując parametry, faktycznie różnice są nikłe między nim a Q60..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...