Skocz do zawartości
krzysko1

tv 65'' AG9, C9 czy Philips 934

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, gangi007 napisał:

Bardzo wiele osób pisało mi na forum abym nie przepłacał za SONY przy kupnie pierwszego OLEDA bo inni mają to samo za pół ceny.

Wybrałem po swojemu,nie posłuchałem większości na tym forum i jestem MEGA ZADOWOLONY.Wybrałem A1 za 10dni minie dwa lata i zero problemów.A jakość wykonania to pierwsza liga.

Nie przeszkadza ten przechył do tyłu czy może problemu nie ma bo tv wisi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, gangi007 napisał:

Bardzo wiele osób pisało mi na forum abym nie przepłacał za SONY przy kupnie pierwszego OLEDA bo inni mają to samo za pół ceny.

Wybrałem po swojemu,nie posłuchałem większości na tym forum i jestem MEGA ZADOWOLONY.Wybrałem A1 za 10dni minie dwa lata i zero problemów.A jakość wykonania to pierwsza liga.

I o to chodzi :) Zapłaciłeś więcej, bo ci się tak podobało. I tak mało (2x), bo mogłeś 5x tyle dać za wzornictwo i markę BeoVision Eclipse.

W każdym z tych OLED siedzi ta sama matryca od LG, więc obrazowo (po regulacjach) wyświetlają prawie taki sam obraz i różnią się generalnie wyglądem i szczegółami. 

DLA MNIE warte uwagi różnice to:

- lepszy dźwięk w ostatnich Philipsach - fajne, ale nieistotne, jak się używa wzmacniacza zewnętrznego

- wzornictwo B&O - wiadomo: ekstraklasa  :)

- zdecydowanie lepsza jasność w jasnych scenach w modelach LG - użyteczne zwłaszcza teraz w transmisjach sportów zimowych

W Panasonicach i Sony trudno dopatrzeć się różnic uzasadniających wyższe ceny. Niektórzy twierdzą, że mają lepsze upłynniacze (nie używam, więc się na ten temat nie wypowiem)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, bcpl napisał:

Nie przeszkadza ten przechył do tyłu czy może problemu nie ma bo tv wisi?

Przechył mi w niczym nie przeszkadza,a nawet bardziej mi się podoba.A wyłączony TV wygląda dzięki temu jak nowoczesny ''mebel''.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w końcu Philipsa, ponieważ kosztował mnie tyle, co LG C9 z prostym soundbarem. Obraz z HD jest czyściutki i ostry, sprawiający wrażenie jakby oglądało się w 4k, i  to zarówno z Ultraboxa 4K nc+ jak i TV naziemnej. Najlepiej mi się ogląda przy wyłączonych "ulepszaczach" - ruch jest płynny bez smużenia i klatkowania (klatkowanie na meczach piłkarskich widziałem w C9-rozumiem przez to np. plamę zamiast głowy piłkarza przy szybkim ruchu). Gdy się włączy wygładzanie, przy bardzo słabym sygnale, wtedy obraz robi się gładki i czysty, ale jest efekt teatru. Nie polecam TV do meczów hokeja - lód jest szary co sprawia ponure wrażenie (przy skokach już nie ma tego wrażenia). Szarość również pojawia się w ujęciach bardzo jasnych pomieszczeń naświetlonych przez słońce oraz np. reklamach na białym tle oglądanych w jasny dzień. HDR z Canal+ 4K jest moim zdaniem zbyt ciemny i tu muszę ingerować, natomiast BBC 4K z tego samego dekodera już nie wymaga poprawek - nie wiem dlaczego się tak dzieje. Jeśli chodzi o dźwięk to rzeczywiście jest przestrzenny i mocny. Android działa szybko i sprawnie, TV też łączy się z telefonami "androidowymi i iosowymi" bez problemu. Miałem okazję rozmawiać też z serwisem Philipsa i byłem zaskoczony znajomością tematu (pytałem o szczegóły)przez panią z infolinii, pomimo tego że to nowy model.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat kolegi :)

Jestem zdecydowany na LG OLED65C9 ale czy warto zaczekać ze 2-3 miesiące na jakiś znaczący spadek ceny poniżej obecnego poziomu okolic 8000zł czy raczej to nie nastąpi i można brać już teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...