Skocz do zawartości
krzysko1

tv 65'' AG9, C9 czy Philips 934

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam zamiar kupić TV 65'' do oglądania głównie filmów i seriali (HBO, Canal+) a także sportu... sygnał z ultraboxa nc+ Czy różnica w obrazie z takiego źródła będzie zauważalna pomiędzy tymi telewizorami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla obeznanego z obrazem tak, dla zwyklego uzytkownika niekoniecznie. Najlepsze kolory i szarosci ma oled, ktorego pominales Panasonic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba podobny poziom jak Sony, jak nie taniej. Rzuc okiem na testy i ocen tez sobie samodzielnie Panasonica w sklepie, byc moze Twoje przemyslenia sie zmienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips nie ma raczej zbyt dobrego serwisu, więc jak nie kręci Cię ambilight, to ja bym wybierał pomiędzy Sony, a LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, vader_4747 napisał:

Philips nie ma raczej zbyt dobrego serwisu, więc jak nie kręci Cię ambilight, to ja bym wybierał pomiędzy Sony, a LG.

Zgadzam się, odpuść Philipsa z powodu kiepskiego serwisu, tragicznego softu i zerowej chęci żeby te błędy w sofcie szybko usuwać. Sony jest dość drogie, natomiast ma przewagę w stosunku do LG jeżeli chodzi o processing obrazu z gorszych źródeł, czyli TV i lepszy upłynniacz mający znaczenie w sporcie.

@krzysko1 Tak naprawdę obojętnie który z tych dwóch TV wybierzesz będziesz zadowolony bo różnice które wymieniłem nie są duże. Oba to świetne TV i w zasadzie powinieneś się kierować tym, czy jesteś w stanie dopłacić do Sony do ciut lepszej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Panasonica GZ1500 to ceny są na poziomie pozostałych, natomiast najwyższy jest GZ2000 i ten już odstaje ceną. No właśnie, ze sportu jak już, to lubię oglądać hokej i siatkówkę i przydałoby się żeby krążek czy piłka nie zostawiały za sobą smugi:-) no i żeby np. lodowisko było białe a nie szare (podobno LG ma najjaśniejszą matrycę w tym przypadku)... ot, dylemat:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście brałbym albo LG albo Panasa. Upłynniacz w LG to jest dramat i jak ktoś lubi mocno podkręcony ruch, to ta firma odpada moim zdaniem. Z minusów jeszcze mapowanie tonów, które niestety rozjaśnia cały obraz, co dla niektórych może być nieakceptowalne, w Panasonicu działa to zdecydowanie lepiej. No i jeśli nie zamierzasz inwestować w profesjonalną kalibrację, to fabryczne nastawy w Panasie są jednak zdecydowanie lepsze...

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Mr.Hankey napisał:

Osobiście brałbym albo LG albo Panasa. Upłynniacz w LG to jest dramat i jak ktoś lubi mocno podkręcony ruch, to ta firma odpada moim zdaniem. Z minusów jeszcze mapowanie tonów, które niestety rozjaśnia cały obraz, co dla niektórych może być nieakceptowalne, w Panasonicu działa to zdecydowanie lepiej. No i jeśli nie zamierzasz inwestować w profesjonalną kalibrację, to fabryczne nastawy w Panasie są jednak zdecydowanie lepsze...

Posiadasz jakiś oled LG? JA posiadam i wielokrotnie włączałem upłynniacz, żeby zobaczyć, czy jest "tragiczny", jak go opisują co poniektórzy. Za każdym razem obserwowałem płynny obraz, czyli typowy "efekt teatru", którego nie znoszę. Przyznam, że żadnych nieprawidłowości nie zauważyłem, być może dlatego, że krótko obserwowałem (choć obejrzałem kilka całych meczy piłki nożnej w całości z upłynniaczem na maxa).

Z mapowaniem kolorów to kolejna "miejska legenda". Niedawno kolega na tym forum tłumaczył o co chodzi i na pewno nie jest to żaden "minus".

To tyle tytułem oczywistego sprostowania ;)

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barnaba jestem posiadaczem 55B7 i upłynniacz w nim to faktycznie jak napisał @Mr.Hankey dramat (zaznaczam, że jestem fanem "efektu teatru"). Tu nawet nie chodzi o artefakty. Miałem wcześniej Samsunga H6700 i tam zawsze było płynnie. W LG wystarczy, że w filmie kamera zacznie poruszać się inaczej niż w pionie lub poziome i już mamy judder. Ciekawi mnie czy w C9 są inne algorytmy interpolacji niż w modelach z poprzednich lat. Chodzi po głowie 65C9 ze względu na cenę/jakość, wielkość oraz HDMI 2.1 ale jeśli mam się "męczyć" z upłynniaczem to poczekam może kiedyś Sony albo Panasonic wypuści Oleda o mozliwościach C9 w "normalnej" cenie.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, leszekgd napisał:

@Barnaba jestem posiadaczem 55B7 i upłynniacz w nim to faktycznie jak napisał @Mr.Hankey dramat (zaznaczam, że jestem fanem "efektu teatru"). Tu nawet nie chodzi o artefakty. Miałem wcześniej Samsunga H6700 i tam zawsze było płynnie. W LG wystarczy, że w filmie kamera zacznie poruszać się inaczej niż w pionie lub poziome i już mamy judder. Ciekawi mnie czy w C9 są inne algorytmy interpolacji niż w modelach z poprzednich lat. Chodzi po głowie 65C9 ze względu na cenę/jakość, wielkość oraz HDMI 2.1 ale jeśli mam się "męczyć" z upłynniaczem to poczekam może kiedyś Sony albo Panasonic wypuści Oleda o mozliwościach C9 w "normalnej" cenie.

Ok - pewnie masz rację. Dobrze, że na meczach kamery "chodzą" inaczej/prawidłowo, bo efekt jest całkiem niezły ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że posiadam oleda LG, nie zwykłem krytykować czegoś, czego nie znam. Upłynniacz w tych telewizorach jest zły, nawet na meczach podczas zmiany ujęć np. na zbliżenia zawodników, czy powtórki potrafi dostać czkawki przy wyższych nastawach. Podczas filmów już przy ustawieniu 5/10 sypie artefaktami, że oczy bolą, zwłaszcza jak na ekranie dużo się dzieje. Całe szczęście ja efektu upłynnienia nie lubię i dla mnie ustawienie 2/10 to jest maksimum, ale nawet w takich ustawieniach upłynniacz lubi sypnąć artefaktami np. podczas scen gdzie mamy jakieś płomienie, szybki ruch z promieniami słonecznymi itp. Panasonic jest w tym względzie o niebo lepszy.

Co do mapowania tonów w LG, to nie wiem o jakiej miejskiej legendzie piszesz. Włączając tę funkcję rozświetlasz cały kadr zmieniając tym samym intencje twórców filmu. Często zmieniają się barwy, a niekiedy szlak trafia też czernie, które przy mapowaniu stają się szarościami. Zobacz sobie jak ta opcja działa w tegorocznych Panasach, a potem jeszcze raz napisz, że w LG nie jest skopana. Chociaż rozumiem, że komuś może podobać się całościowo rozjaśniony obraz, bo może wydawać się bardziej efektowny, ale tak być nie powinno.

  • Plusik 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.11.2019 o 14:37, krzysko1 napisał:

Jeśli chodzi o Panasonica GZ1500 to ceny są na poziomie pozostałych

Odpowiednikiem C9 jest GZ 950/960 a ten jest trochę tańszy niż GZ1500 (któremu bliżej raczej do E9). Jak nie grasz, nie potrzebujesz lepszego dzwieku albo masz zestaw kina domowego i pasuje Ci prostszy OS to bym rozważył. Tu na forum za wiele o nim nie ma, w duzej mierze z racji mniejszej popularnosci, ale ja np. nie mam mu po ostatniej aktualizacji FW nic do zarzucenia to i nie piszę.  Tylko support Panasonica zraża ignorancją i olewaniem klienta.

Swoją drogą zerknąłem na ceny i spadek cen LG jest niesamowity. Jak kupowałem swojego OLEDa w sierpniu,  65' C9 kosztował 15k a GZ 950 13K a teraz odpowiednio 9k i 10.5k w wiekszych sklepach.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, w testach i konkursach C9 był porównywany z GZ2000 i Sony AG9 i w kilku kategoriach nawet z nimi wygrał...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma Philipsa i jest zachwycony, brednie typu laguje, żródła canal +, zostawcie na boku.. Zachęcam iść do sklepu i puścić treści które lubicie, konsole podpiąć... Ocenić osobiście..... Ja chciałbym Philips 65  934/12... Czekam na obniżkę ceny.... Obecne modele 20019 są na zbliżonym poziomie i to dorabianie historyjek nie ma sensu.... Wyjątkiem jest Panasonic który ma wyłączność na ingerencję w,, matrycę, panel oled".... 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, scyzoryk8 napisał:

Kolega ma Philipsa i jest zachwycony, brednie typu laguje, żródła canal +, zostawcie na boku.. Zachęcam iść do sklepu i puścić treści które lubicie, konsole podpiąć... Ocenić osobiście..... Ja chciałbym Philips 65  934/12... Czekam na obniżkę ceny.... Obecne modele 20019 są na zbliżonym poziomie i to dorabianie historyjek nie ma sensu.... Wyjątkiem jest Panasonic który ma wyłączność na ingerencję w,, matrycę, panel oled".... 

 

Jesteś tu nowy, a ja przez 11 lat chyba na palcach jednej ręki mogę policzyć pozytywne recenzje czy uwagi na temat telewizorów Philips.

To już nie jest ta marka, co kiedyś i dość powszechnie ludzie narzekają. Ale może coś ostatnio drgnęło na dobre, tego nie wiem?

  • Plusik 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Barnaba napisał:

Jesteś tu nowy, a ja przez 11 lat chyba na palcach jednej ręki mogę policzyć pozytywne recenzje czy uwagi na temat telewizorów Philips.

Pozytywne recenzje się pojawiają na portalu cały czas. Praktycznie każdy recenzowany tutaj TV Philipsa dostaje rekomendację: polecamy, albo bardzo polecamy. Chyba chodziło Tobie o pozytywne recenzje użytkowników, których jest faktycznie mało. Tzn są od razu po zakupie sprzętu - wiadomo, każdy się zachłyśnie. Natomiast po pół roku męki z błędami, aktualizacjami itp w każdym się przelewa czara goryczy i na sprzętach Philipsa w dłuższej perspektywie nie zostaje sucha nitka.

20 godzin temu, Barnaba napisał:

To już nie jest ta marka, co kiedyś i dość powszechnie ludzie narzekają. Ale może coś ostatnio drgnęło na dobre, tego nie wiem?

Nie ta marka, co kiedyś, bo została kupiona przez chińskie TP Vision. Kupili sobie prawo do sprzedaży swoich produktów pod tą marką, przejęli zasoby (know how, ludzi, fabryki) ale wprowadzili własne zasady i procedury (np serwisowe). 

Zwróćcie uwagę, że Philips od momentu przejęcia przez TP Vision już nie tworzy żadnych innowacji. Ambilight powstał jeszcze za czasów starego Philipsa holenderskiego. Ich telewizory są wynikową tego, co się dzieje na rynku i co robi konkurencja. Pojawiły się telewizory z Androidem, ludzie zaczęli kupować - Philips poszedł w tą stronę. OLEDy zyskały sporą popularność w najwyższych segmentach - Philips nawiązał współpracę z LG i też wprowadził kilka modeli OLEDów. Inni producenci w topowych modelach zaczęli oferować zintegrowane soundbary - Philips nawiązał współpracę z Bowers&Wilkins i oferuje lepszy dźwięk w wielu swoich modelach. 

To wszystko skłania się na obraz firmy, która kapitalizuje swoją wieloletnią pozycję. Nie ryzykuje, nie inwestuje w innowacje, siedzi na bezpiecznej grzędzie i podąża z nurtem rynku. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby za tym szła wysoka jakość, zarówno produktu jak i całej otoczki wokół niego (marketing, serwis itp). Ale tak nie jest. W materiałach marketingowych pojawiają się rażące błędy (słynny przycisk Movies na pilocie), serwis woła i pomstę do nieba, dizajn zalicza co jakiś czas wtopy (Ambilight w oledzie 9002, który zamiast na ścianę świecił na sufit).

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie czy mogę prosić o pomoc wyborze tv Sony Ag9 lub Philips 934/12. Ewentualnie jakiś inny model tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, LV426 napisał:

Sony raczej z tych dwóch. 

LV426, ale mu doradziłeś, typowa amatorszczyzna. Pomimo nieprecyzyjnego zapytania nowego forumowicza, powinieneś swój wybór uzasadnić.

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty zrobiłeś to  lepiej jak widzę (zaśmiecasz forum tylko jak spojrzałem,  brawo ty).

Phillips ma zły serwis na co sporo osób narzeka nawet tutaj na forum. TV tej firmy mają więcej problemów z jakością i oprogramowaniem jak inne firmy. System Android na który wielu tak narzeka w Sony i tak działa lepiej jak u Phillipsa. Ta firma nie produkuje już tv tylko TP Vision i tylko nakleja brand. 

Już AG8 ma świetny obraz a AG9 to wyższy model. 

Edytowane przez LV426
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, LV426 napisał:

Ty zrobiłeś to  lepiej jak widzę (zaśmiecasz forum tylko jak spojrzałem,  brawo ty).

Phillips ma zły serwis na co sporo osób narzeka nawet tutaj na forum. TV tej firmy mają więcej problemów z jakością i oprogramowaniem jak inne firmy. System Android na który wielu tak narzeka w Sony i tak działa lepiej jak u Phillipsa. Ta firma nie produkuje już tv tylko TP Vision i tylko nakleja brand. 

Już AG8 ma świetny obraz a AG9 to wyższy model. 

Jesteś w błędzie, ja mu nie doradzałem. Odpowiedziałem tylko tobie, że taka porada to nie pomoże w dokonaniu wyboru. To właśnie swoim pierwszym postem sam zaśmiecasz forum. A moja uwaga może będzie wskazówką, jak komuś nie doradzać. Na dowód moich słów. sam jesteś doskonałym tego przykładem. I już w drugim poście sam rozwinąłeś  temat (szkoda, że nie w pierwszym). I tak  trzymaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście Ty doradzasz,  pomagasz,  czuwasz... Najpierw od siebie wymagaj może bo zwyczajnie się czepiasz jak jakaś maruda. Zamiast krytyki równie dobrze mogłeś poświęcić ten czas na doradzenie (ja to zrobiłem,  nawet jeśli zdawkowo). 

Mnie nikt nie płaci za czas jaki tutaj spędzam odpisując i jestem takim samym konsumentem jal każdy,  tj. nie znam na pamięć każdego z modeli tv. Odpowiedziałem który moim zdaniem tv jest lepszy tylko na podstawie lektury forum i różnych recenzji. Można sobie sprawdzić samemu a forum to tylko wskazówka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, LV426 napisał:

Całe szczęście Ty doradzasz,  pomagasz,  czuwasz... Najpierw od siebie wymagaj może bo zwyczajnie się czepiasz jak jakaś maruda. Zamiast krytyki równie dobrze mogłeś poświęcić ten czas na doradzenie (ja to zrobiłem,  nawet jeśli zdawkowo). 

Mnie nikt nie płaci za czas jaki tutaj spędzam odpisując i jestem takim samym konsumentem jal każdy,  tj. nie znam na pamięć każdego z modeli tv. Odpowiedziałem który moim zdaniem tv jest lepszy tylko na podstawie lektury forum i różnych recenzji. Można sobie sprawdzić samemu a forum to tylko wskazówka. 

Masło maślane. A poza tym czytaj ze zrozumieniem, bo masz z tym wielki problem. Powtórzę ci jeszcze raz,  ja nie doradzałem, zareagowałem tylko na twoją banalną odpowiedź. Koniec kropka.

Proszę moderatora o zamknięcie tematu.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Lukasz792 napisał:

Witam serdecznie czy mogę prosić o pomoc wyborze tv Sony Ag9 lub Philips 934/12. Ewentualnie jakiś inny model tv.

Bardzo wiele osób pisało mi na forum abym nie przepłacał za SONY przy kupnie pierwszego OLEDA bo inni mają to samo za pół ceny.

Wybrałem po swojemu,nie posłuchałem większości na tym forum i jestem MEGA ZADOWOLONY.Wybrałem A1 za 10dni minie dwa lata i zero problemów.A jakość wykonania to pierwsza liga.

  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...