Skocz do zawartości
he1885@o2.pl

Czy OLED z przebiegiem ~3300h jest szrotem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zastanawiam się nad zakupem 55 calowego Panasonica FZ800E w cenie 2500zł. Telewizor jest powystawowy, nie ma wypaleń, ale ma przebieg ~3300h oraz był włączany 570 razy (wg menu serwisowego). Czy zakup takiego TV ma sens? Dla mnie chyba ma, bo będę używał TV 1-3h dziennie (wieczorami), a pewnie 2-3 dni w tygodniu będzie wyłączony. Po południu słońce wpada na widza od strony TV. Okazjonalnie gram w gry, nie oglądam tradycyjnej TV (oglądam filmy z serwisów streamingowych oraz sport podczas wielkich imprez). Trochę obawiam się spadku jasności wg niektórych wykresów do 20%, ale inne twierdzą, że ten spadek jest marginalny (może było spowodowane to metodyką pomiarów (?)). Ewentualnie kupię Sony XF9005 albo poczekam aż ich OLEDy zejdą do poziomu 4-5 tys. 

Co o tym sądzicie? Dziękuję za wszelką pomoc! 😀

 

Edit: Nie chciałem zamieszczać tematu w ogólnym wątku zakupowym, bo chyba to trochę inne zapytanie.

Edytowane przez he1885@o2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki wystawowy TV zapewne odtwarzał materiał w pętli, na pełnej jasności i nie wiesz czy był poprawnie wyłączany. Chyba lepiej nie ryzykować, weź jakiś tani model ale nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, he1885@o2.pl napisał:

zastanawiam się nad zakupem 55 calowego Panasonica FZ800E w cenie 2500zł. Telewizor jest powystawowy,

a jaki sklep go sprzedaje? jakaś duża sieciówka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, he1885@o2.pl napisał:

zastanawiam się nad zakupem 55 calowego Panasonica FZ800E w cenie 2500zł.

Jak zejdą do dwóch paczek to ja bym spróbował. Jak sie wypali to dużej straty nie będzie a być może jeszcze wymienią matryce w ramach gwarancji (choć na to bym nie liczył).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawany przez lokalną firmę. Chciałbym kupić OLEDa Sony albo Panasonica, ale trochę szkoda mi wydać 6-7 tys. na TV, z którego niewiele będę korzystać.
Ostatecznie XF9005 to też świetny TV.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to pocieszające, że OLED po 3300h i 570 włączeniach w warunkach sklepowych nadal nie ma żadnych oznak wypaleń. Ja ze swojej strony jako posiadacz tego tv mogę Ci tylko napisać, że to świetny telewizor. Czy się opłaca go kupić? Z wystawy to zawsze będzie ryzyk fizyk, ale w sumie cena jest moim zdaniem jak najbardziej adekwatna. Telewizor używany, ale bez śladów wypaleń, a cena praktycznie na pół, myślę, że to uczciwa propozycja. Tym bardziej, że na OLEDzie wypalają się stałe elementy obrazu na matrycy, a skoro ich nie ma to Ty ich raczej też już nie wypalisz, bo mało prawdopodobne, że będziesz wyświetlał te same stałe elementy co sklep. 

PS. Jeśli chodzi o spadek jasności na OLEDzie, to zobacz sobie test wypaleń na kanale Rtings.com na YT. Jasność OLEDów spada bardzo powoli, tam po bodajże 9000 godzin jasność nie spadła praktycznie w ogóle. Na LCD, którego testowano w ten sam sposób spadła za to o 50% i średnio nadawał się już do dalszego użytkowania. Ja o spadek jasności w tym przypadku, w ogóle bym się nie martwił.

Edytowane przez Patryk Mistrz
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2019 o 22:55, he1885@o2.pl napisał:

Telewizor jest powystawowy, nie ma wypaleń, ale ma przebieg ~3300h oraz był włączany 570 razy (wg menu serwisowego)

Widziałeś go na żywo na własne oczy i oglądałeś kolorowe plansze, czy po prostu ufasz w to co sprzedawca mówi? Dla mnie coś takiego jest podejrzane i ja nie wydałbym na coś takiego nawet tych 2 tys zł. Taka kwota to już połowa nowego, sensownego TV. Szczerze to ciężko mi uwierzyć coś takiego, że telewizor na ekspozycji przepracował 3300h i nie ma żadnych śladów po tym. Testy przeprowadzone przez RTINGs temu raczej przeczą, ale może nie wyświetlali cały czas tego samego demo, tylko co jakiś czas zmieniali, nie wiadomo.

Jeżeli miałbym taki dylemat jak Ty to poczekałbym. Po nowym roku kupisz LG C9 w cenie na pewno poniżej 5 tys, a może nawet osiągnie rekordowy pułap 4 tys (wszystko na to wskazuje). 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie komentarze.
Nie śpieszy mi się za bardzo, jednak poczekam. Myślę, że temat do zamknięcia. Sporo się dowiedziałem.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...